Jump to content
Dogomania

Kapeć - rozdzielony z przyjaciółką i oddany do schroniska. Szukamy domu!


Nette

Recommended Posts

Ptyś był dziś na kontrolnej wizycie w lecznicy. Został dokładnie osłuchany - praca serca, płuc. Sprawdzono węzły chłonne, gardło. Wszystko w normie :). Obcięto pazurki.

Wetka dokładnie obejrzała skórę, sierść.

Jest wiosna piesek zaczyna linieć... włos ma słaby bardzo rzadki Jest lepiej niż było, już nie wygląda jakby pumeksem przejechany ale po dobrej karmie preparatach na wątrobę powinien mieć już bujniejszą czuprynę. Nie podoba mi się to, zdecydowałam się na pobranie zeskrobu. Kupiłam Ptysiowi witaminki (zalecono 2 dziennie ). W piątek odbiorę wynik, mam nadzieję że jestem przewrażliwiona.

Kupiłam małemu puszki 50 szt x 400g i 10 szt x 1200g. + gratis sucha karma 1,5kg :)

100_7359.JPG

100_7358.JPG

100_7354.JPG

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nic nie wyhodowano na skórze

Na czwartek jestem umówiona na godzinę 9:00 - zdjęcie klatki piersiowej i pobranie krwi na profil tarczycowy. Uff

Ma bardzo słaby włos, sierść odrasta bardzo wolno. 25.02 i 6.03 miał pobieraną krew, dwie łapki były golone i nadal delikatny meszek. Na grzbiecie prześwity, większe mniejsze. W schronisku chodził w kubraczku bo nie miało go co grzać. Po wyczesaniu...smutek.

Boczki, klatka piersiowa, brzuszek pokryty w miarę ładnym włosem nawet zaczynają błyszczeć...porcięta dłuższe ale dlaczego na grzbiecie nie może się odbić, dlaczego tak słabo/wolno odrasta.

Link to comment
Share on other sites

Zaglądam tu często z nostalgią i wspominam dzieciństwo.  Ptyś tak bardzo przypomina mi mojego pierwszego psa - Ciapka. Ciapek odszedł ze starości w wieku 16 lat. To w jego futro wypłakiwałam się gdy mi było źle a on był zawsze cierpliwy, słuchał i lizał mnie po nosie. Od razu było mi lepiej. Ptysiu - całuski dla Ciebie i drapanko za uszkiem zostawiam.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Prześwietlenia, pobrania krwi nie było. Pan doktor obejrzał, osłuchał...  zdecydował - leczymy skórę, wzmacniamy włos.

Jego zdaniem nic nie wskazuje na problemy z tarczycą. Ocenił, że stan ogólny Ptysia poprawił się - nabrał trochę ciała, dupcia urosła, sierść w lepszej kondycji. Ptyś bardziej wyluzowany spokojny już nie ma obrony mięśniowej - twardego jak deska brzuszka.

Dziś kąpiel i w ciągu pierwszych 7 dni - 3 pryskania. W kolejnych tygodniach 1 kąpiel i 1 pryskanie.

 

 

100_7586.JPG

100_7588.JPG

100_7590.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...