Jump to content
Dogomania

Ewa odeszła ['] dogomaniaczka EVA2406 potrzebuje pomocy !


terra

Recommended Posts

10 godzin temu, Poker napisał:

. . .

Może dalibyśmy radę wpłacać co miesiąc po 10 zł ? Myślę o osobach , które pożegnały tu Ewę . Co Wy na to ?

Ja czuję się zobowiązana.

Trzeba byłoby to ogarnąć logistycznie. Ktoś powinien czuwać (niewłaściwe słowo, ale nie znajduję teraz innego) nad zbieraniem i przekazywaniem pieniędzy czy to do hotelu, czy na zwierzaki Ewy pozostające w domu.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Poker napisał:

P.Żaneta delikatnie daje do zrozumienia ,że opieka nad wszystkimi zwierzaczkami Ewy będzie finansowo trudna. Może by tak część pieniędzy tu zebranych przeznaczyć na ich utrzymanie? Np. zamówić karmę dla psów i kotów oraz żwirek ? Może dalibyśmy radę wpłacać co miesiąc po 10 zł ? Myślę o osobach , które pożegnały tu Ewę . Co Wy na to ?

Jestem za. U mnie kot zjada co miesiąc jedzenia na około 80-100 zł. Utrzymanie takiego stadka to nie lada wyzwanie.

Link to comment
Share on other sites

ja zrozumiałam ze jak będziemy wpłacać na konto Znajdek czy to na Pole czy Zwierzęta Ewy to fundacja przekaże te pieniądze na hoteli Poli i Rodzinie Ewy na stadko w domu. Może dobrze byłoby żeby każdy napisał jaką kwotę deklaruje i czy tych pieniążków wystarczy. Chyba że źle myślę to proszę o inne propozycje 

Link to comment
Share on other sites

Ja też zrozumiałam, że Znajdki zajmą się opłacaniem comiesięcznego rachunku Poli w hoteliku oraz wsparciem dla zwierząt pozostałych po Ewie.

Pani Żaneta wyraźnie napisała, aby w tytule przelewu pisać, czy pieniążki mają być dla Poli czy dla zwierząt Ewy.

Jest możliwość założenia wątku w dziale "mają dom, ale potrzebuję pomocy" i zbierania deklaracji na zwierzaki Ewy, Polcia ma już swój wątek.

Na razie nie ma żadnych wpłat na moim koncie, 

Link to comment
Share on other sites

W takim razie OK. Wpłacajmy na konto Znajdków z dopiskiem ,że na zwierzaki Ewy. Deklaruję 10 zł miesięcznie , jak dam radę , to czasem wpłacę więcej. Fajnie by było mieć od czasu do czasu informacje jak zwierzaczki się czują.

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Jo37 napisał:

Fundacja nie może przekazać pieniędzy bez faktury. Uzgodnijcie może najpierw z p.Żanetą konto do wpłat.

Chodzi chyba o karmę, żwirek, lekarza itd., faktury na Znajdki to najprostszy sposób, inaczej Pani Żaneta musiałaby gdzieś rozliczać wpływy i wydatki, czas i kłopot.

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, rozi napisał:

Chodzi chyba o karmę, żwirek, lekarza itd., faktury na Znajdki to najprostszy sposób, inaczej Pani Żaneta musiałaby gdzieś rozliczać wpływy i wydatki, czas i kłopot.

Tak właśnie napisała Pani Żaneta w poście wyżej, wsparcie od Fundacji Znajdki w postaci karmy, żwirku itd.

 

Po zbiórce na kwiaty pozostało 1400 zł.

Proponuję podział środków: 1100 zł. dla Poli i 300 zł. na wsparcie zwierząt Ewy, na konto Znajdek.

Gdyby coś jeszcze spłynęło, przeleję na konto Znajdek dla Poli, o czym tutaj poinformuję.

Proszę o wypowiadanie się w sprawie proponowanego podziału.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym trochę zmieniła proporcje : na Polę 900 zł ,a na zwierzaki  Ewy 500 zł. Pola ma trochę deklarowiczów i można robić na nią bazarki. Rodzina Ewy odziedziczyła  sporą ilość zwierząt i na pewno ma z tym związane koszty. Fajnie gdyby ktoś ,a może terra? , spisałby deklaracje na zwierzaki Ewy ,żeby było wiadomo jakie mają miesięczne zabezpieczenie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Poker napisał:

Ja bym trochę zmieniła proporcje : na Polę 900 zł ,a na zwierzaki  Ewy 500 zł. Pola ma trochę deklarowiczów i można robić na nią bazarki. Rodzina Ewy odziedziczyła  sporą ilość zwierząt i na pewno ma z tym związane koszty. Fajnie gdyby ktoś ,a może terra? , spisałby deklaracje na zwierzaki Ewy ,żeby było wiadomo jakie mają miesięczne zabezpieczenie.

jestem za - 300zł to trochę mało na tyle zwierząt które na pewno uszczuplą budżet państwa :(

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Poker napisał:

Ja bym trochę zmieniła proporcje : na Polę 900 zł ,a na zwierzaki  Ewy 500 zł. Pola ma trochę deklarowiczów i można robić na nią bazarki. Rodzina Ewy odziedziczyła  sporą ilość zwierząt i na pewno ma z tym związane koszty. Fajnie gdyby ktoś ,a może terra? , spisałby deklaracje na zwierzaki Ewy ,żeby było wiadomo jakie mają miesięczne zabezpieczenie.

Jak wynika z moich dość pobieżnych obserwacji, Pola nie ma całkowitej deklaracji miesięcznej na hotelik, nie prześledziłam też, czy wszyscy dotychczasowi deklarowicze potwierdzili swoje deklaracje:
cyt.:
"ROK 2017
Deklaracje stałe:
Ajula - 10 zł wpłacone:I,II,III,IV,V,VI,VII,VIIII,   2017 r.
 Gusiaczek - 10 zł; wpłacone:I, II,III,IV,V, VI, VII, VIII,IX, 2017 r.
Żanetka i Misio ( spoza Dogo) - 20 zł wpłacone:I,II,III,IV,V, 2017 r.
renatka_s - 30 zł wpłacone: I,II,III, IV,V, VI,VII,VIII, 2017 r.
Kaja8888 - 70 zł; wpłacone: I,II,III,IV,V,VI,VII, VIII,  2017 r.
Kara - 10 zł; wpłacone : I,II,III,IV,V,VI,VII, VIII, IX,  2017 r
MALWA - 20 zł wpłacone: I,II,III,IV,V,VI,  2017 r.
omi - 10 zł wpłacone - I,II,III, IV,V,VI, VII, VIII, 2017 r.
RudyKas - 20 zł - wpłacone: 2017 r. ( nie wpłacane od IX 2016 r.)
teresaa118 - 40 zł  wpłacone:I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII, IX 2017 r.
werenn - 10 zł wpłacone I,II,III,IV,V,VI,VII, VIII, 2017 r.
bianka0 - 50 zł wpłacone I, II,III,IV,V,VI,VII,VIII,  2017 r.
Pucka69 - 10 zł - wpłacone: I, II,III,IV,V,VI,VII,VIII,  2017
EVA2406 - 20 zł - wpłacone: I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII, 2017 r.
Razem deklaraje miesięczne : 310 zł ( bez RudyKas)"
koniec cyt.
To jest na hotelik, ale jeszcze średnio co 3 mies. Ewa kupowała karmę + obroża przeciw pchłom i kleszczom, suplementy i weterynarz (odpukać). Tak wynika z rozliczeń Ewy na wątku Poli.
Proponowany przeze mnie podział to +- 3,5 miesiące za hotelik Poli.
Pokerku drogi :)
niestety nie dysponuję czasem, aby się zająć spisywaniem deklarowiczów, może ktoś inny zechce to robić. Z tego co napisała Pani Żaneta wynika, że zwierzaki są pod kuratelą Pani Jolanty Boczkowskiej, Prezes Znajdek, mnie wystarczy, że ona nad tym czuwa.

Nie wiem czy ktoś będzie prowadził wątek Poli na dogo, czy będziemy mieć bieżące info na jej temat, czy ktoś da sygnał ,że jest potrzebna pomoc finansowa i trzeba zrobić bazarek itp. itd. 

Proszę, wypowiadajcie się w kwestii podziału pieniążków najlepiej z uzasadnieniem co bardzo pomoże w miarę sprawiedliwie rozwiązać kwestię podziału pozostałej kaski.
 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Iwonami napisał:

Szukamy domu, lub DT dla Soni, suni Ewy. Podobno ktoś tu na dogo oferował jej dom.

nie bardzo umiem poruszać się po tym forum. Wiecie może Panie coś na ten temat? 

Może o to chodzi ?

 

Dnia 24.09.2017 o 22:22, malu napisał:

tego nie wiem
kaja napisała, że może podać
Otrzymałam powiadomienie smsem o śmierci Ewy, ale z jej numeru
Ponieważ zwierzęta mają przejść pod opiekę Znajdek, więc nie wiem czy jest sens oferować dom dla któregokolwiek z nich
Nie mniej chciałabym być pewna, że zrobiłam wszystko co mogłam zrobić

Dnia 24.09.2017 o 22:12, malu napisał:

poproszę o kontakt do Męża
trzeba będzie zaopiekować się kotami i psami

O pogrzebie też chciałabym wiedzieć

Nie mogę uwierzyć...
 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dziekuję elik za odpowiedź.

Zwierzęta są pod opieką rodziny w swoim domu. Jest jednak problem z Sonią. Sonia potrzebuje uwagi, swojego człowieka. W tej chwili musi być odseparowana od domowników i reszty zwierzaków, ponieważ bywa w stosunku do drugiej suni agresywna. Jest w oddzielnym pomieszczeniu, sama. Ma wszystko, co potrzeba do życia. Jest zaopiekowana. Tylko, że to nie tak powinno być. 

Sonia potrzebuje swojego człowieka. Bardzo. Musimy znaleźć dla niej dom, na resztę życia. Nawet DT jest w tej chwili rozwiązaniem. Bo teraz jej los jest smutny, straciła opiekunkę i normalne życie.

Dodam, że koszty utrzymania i leczenia Soni bierze na siebie Fundacja Znajdki. Rozmawiałam dziś z szefową fundacji. 

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, elik napisał:

Mogę zrobić ogłoszenia o adopcji suni na portalach ogłoszeniowych. Potrzebne byłyby jej ładne zdjęcia, co najmniej 6 szt.  i tekst ogłoszenia. Będę pilnowała aktualizacji ogłoszeń.

Dziękuję za ofertę pomocy. Muszę porozumieć się z rodziną odnośnie zdjęć, bo sama takowych nie mam. Dam znać. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...