Jump to content
Dogomania

Anaplazmoza


nicolaczek

Recommended Posts

Witam serdecznie

Jakieś 3 tygodnie temu u mojego psa (cane corso, lat 4) zdiagnozowano (na podstawie badania krwi - test SNAP 4D) anaplazmozę. Zgodnie z zaleceniami weta podjęliśmy leczenie doksycykliną (unidox) w dawce 10 mg/kg czyli sześć tabletek dziennie (Bari waży 55 kg) przez 21 dni. Dostaliśmy też 4 zastrzyki catosalu do podawania podskórnie raz na tydzień. W niedzielę minie 21 dni od rozpoczęcia terapii, a mam wrażenie, że pies jest coraz słabszy, chodzi bardzo niepewnie, jest wyraźnie osowiały, nie chce jeść, ma wyraźne problemy z zachowaniem równowagi, parę razy zsunął się ze schodów (na szczęście nie było ich dużo, więc raczej nic sobie nie zrobił) itp. Szczerze powiedziawszy mam wrażenie, że jest gorzej niż przed rozpoczęciem terapii;/ Czy ktoś z Państwa ma jakiekolwiek doświadczenia w leczeniu anaplazmozy? Czy taka rekacja w trakcie leczenie jest normalna? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Ten art jak i chyba wszystkie, które można na ten temat znaleźć w google już przerobiłam ;) i niestety nigdzie nie znalazłam wprost wskazania, że objawy mogą się utrzymywać a nawet zintensyfikować w trakcie terapii ;/ w większości opracowań piszą, że ustępowały max. po kilku-kilkunastu dniach ... ale dziękuję za zainteresowanie i odzew!

Link to comment
Share on other sites

A tak właśnie o tym zapomniałam napisać: miał robioną morfologię podczas pierwszej wizyty (tej na której wykryto anaplazmozę) czyli właśnie 3 tyg temu i wszystkie wyniki miał idealne. Wet kazał przyjechać na kontrolę po zakończeniu unidoxu. Nie chciałabym zmieniać lekarza, bo byliśmy w jednym z najlepszych (moim zdaniem - również na bazie wcześniejszych doświadczeń z innymi moim psami) gabinetów w Polsce - Therios w Myślenicach. Dzwoniłam tam parę dni temu, powiedziano mi, że to normalne i że tą chorobę długo się leczy (jak boreliozę u ludzi), także staram się nie panikować. Niemniej jednak byłabym spokojniejsza, gdyby ktoś miał podobne "doświadczenia" w praktyce z leczeniem anaplazmozy.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...