Jump to content
Dogomania

Choroba genetyczna immunologiczna


Sison

Recommended Posts

Witam wszystkich,

chciałbym krótko opisać mój przypadek oraz zapytać się czy ktoś z Was spotkał się z podobnym.

Nasz trochę ponad roczny wyżeł dostał wysokiej gorączki, która utrzymywała się ponad tydzień mimo podawania antybiotyków. Ogólnie badania krwi były w normie i poza wyjątkami, które wskazywały głównie na ostry stan zapalny. Po 24h po otrzymaniu sterydu Encorton'u psu się poprawiło. 
W czasie choroby wykonałem wiele badań - głównie krwi. Jedynymi objawami była gorączka i rzadka kupa. Dokładny przebieg opisałem tutaj 

Z badania moczu wyszło, że pies mógł mieć minimalne zapalenie pęcherza, oraz istniało przypuszczenie o zapaleniu jelita. Paine Doktor, które "prowadziły psa" przyłożyły się i szukając przyczyny choroby natrafiły na zagranicznym forum na udokumentowaną chorobę genetyczną wyżłów w której układ immunologiczny nie działa prawidłowo. Opis w pełni zgadza się z naszym psiakiem:
-występowanie wysokiej gorączki i osłabienie psa przy chorobach i stanach zapalnych, które siłą rzeczy będą psa często dotykać 
- dotyczy psów krzyżówek kuzynostwa (w naszym przypadku duże prawdopodobieństwo)
- występowanie uczuleń, zwłaszcza przy pierwszych szczepieniach psa
Więcej nie pamiętam, ale trochę tego było

Zbadaliśmy IgG  co potwierdziło przypuszczenia. Norma u Psa to 600-1000. Nasz miał 300. Ponoć przez to, że pies miał stan zapalny powinien mieć nawet ponad normę.

Obecnie pies dostaje sterydy oraz antybiotyki aby w pełni go wyleczyć, jednak nie wiemy jak będzie wyglądała przyszłość i czy psiak nie będzie chorował. Wyżeł jest teraz radosny, ogromny apetyt wrócił - co wszystko nas bardzo cieszy, jednak obawiamy co będzie za jakiś czas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...