Jump to content
Dogomania

Krycie - dylemat


Elf1977

Recommended Posts

Za parę miesięcy czeka mnie pierwsze krycie mojej młodszej suni.

To bardzo ładna suczka, wielokrotnie nagradzana na ringu, jest jednak drobna, troszkę mniejsza niż inne w rasie (bardziej się mieści we wzorcu, ale jakoś psy coraz większe:-). Chciałam ją pokryć niezbyt dużym, ale ładnym psem, miałam już wybranego reproduktora. Okazało się jednak, że szczenięta po nim mają wady, dla mnie dyskwalifikujące. Po przeglądzie reproduktorów, które mogłabym wykorzystać, został mi jeden, który mi się bardzo podoba i dotychczas dawał zdrowe szczenięta. Jest jedno ale - pies ma 12 lat.

Czy ktoś krył psem w tak podeszłym wieku? Bardzo proszę o wypowiedzi osób, które mają doświadczenia z kryciem weteranami.

Pies ma świetny rozmiar dla mojej suni, znam go, bo 2 lata temu krył inną moją sukę - potomstwo zdrowe i udane.

 

Link to comment
Share on other sites

Pies rasy miniaturowej, w bardzo dobrej kondycji, ostatnio został championem weteranów, obecnie nie kryje już od roku, ale sama nim kryłam i byłam zadowolona. Trochę się boję, ale w zasadzie takiego psa, w takim rozmiarze i dającego zdrowe potomstwo w Polsce obecnie nie ma.

Zastanawiałam się, czy warto wcześniej zrobić badanie nasienia? Czy jest to miarodajne?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...