Jump to content
Dogomania

Kiedy następna cieczka


SirTrenton

Recommended Posts

Moja suczka ostatni raz miała cieczke na początku sierpnia( 3 cieczke). Za ile mniej więcej mogę sie spodziewać następnej? Według mnie jakoś teraz albo w marcu,ale nie jestem pewna. Co ile mniej więcej cieczka występuje? Co 6 miesięcy ? I jakie mogą byc wahania? Do tej pory miała rożnie,po pierwszej dostała po 4 miesiącach a 3 dostała po 6 miesiącach 

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie przyjmuje się, że cieczka wypada +/- co 6 miesięcy. Są jednak rasy, które mają cieczkę tylko raz do roku. Moja sucz przez pierwsze 5 lat miała cieczkę co 9 miesięcy. Potem jej się "odmieniło" i teraz ma ją co 6 miesięcy.

Choć rasę podaj, bo tak z fusów to nie wywróży nikt, kiedy kolejna cieczka ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, *Magda* napisał:

Ogólnie przyjmuje się, że cieczka wypada +/- co 6 miesięcy. Są jednak rasy, które mają cieczkę tylko raz do roku. Moja sucz przez pierwsze 5 lat miała cieczkę co 9 miesięcy. Potem jej się "odmieniło" i teraz ma ją co 6 miesięcy.

Choć rasę podaj, bo tak z fusów to nie wywróży nikt, kiedy kolejna cieczka ;)

American Pitbull terrier. Do tej pory miała cieczke tak jak pisałam i jeżeli miała cieczke na początku sierpnia to chyba mogę sie jej jakoś niedługo spodziewać?;)

Link to comment
Share on other sites

Według znawców rasy, cieczka występuje w odstępach 6-10 miesięcy. Więc możesz się spodziewać teraz, a może być dopiero maj/czerwiec ;)

Obserwuj suczkę. Często jest tak, że zanim pojawi się cieczka, to suczka częściej sika na spacerach i można się spodziewać wtedy, że ten czas nadchodzi ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...