Jump to content
Dogomania

Pomoc w leczeniu Bory


Recommended Posts

Kochani! Polecono mi Wasze forum w celu znalezienia dalszej pomocy....

Staramy się wraz z moja Narzeczoną pomagać psiakom ze schroniska, a teraz sami potrzebujemy pomocy! (Nasze wcześniejsze akcje pomocy

https://zrzutka.pl/sr4mry , https://www.facebook.com/events/243035942798179/?ti=cl, https://zrzutka.pl/z5nfre )

Niestety Bora (adoptowana przez nas,03.02.2017 również ze schroniska) okazała się chorym psiakiem i to bardziej niż podejrzewaliśmy.

Odebraliśmy psa z zapaleniem rogówki, a poza tym "zdrowa jak koń" tylko dostała cieczkę, na 3dzien po powrocie do domu, z rehabilitacji z innym psiakiem, zastaliśmy całe mieszkanie zakrwawione plus dużo skrzepów(zdjęcia dla chętnych...) zapakowaliśmy Borę do samochodu i udaliśmy się do kliniki weterynaryjnej. Okazało się, że sunia nie ma normalnej cieczki tylko najprawdopodobniej ropomacicze plus zakażenie, (wyniki z krwi wyszły tragiczne), a podczas USG Pani Doktor znalazła również podejrzane zmiany guzowate, operacja na "już" niestety w tamtej chwili nie było nas stać wydać 700zł od razu z miejsca, a pani doktor uświadomiła nas, że piesek ze schroniska ma operację za darmo, skontaktowaliśmy się ze schroniskiem i tak też było, niestety jak o obsłudze schroniska, ludzi tam pracujących itp mogę mówić same dobre rzeczy, tak o tamtejszych weterynarzach niestety nie!!!! Borę zabrano na operację (pan "doktor" z łaski obejrzał wyniki) po 13 a po 15 kazali nam ją już zabrać. Lekarza stwierdzili, że pies był ZDROWY! że to była zwykła cieczka!! ,a wyniki (w tym 10pałeczek ropy) są jak najbardziej normalne jak dla psa w jej wieku (prawie 9lat) przy cieczce! Psa wydano nam "lejącego się" ledwo doszła do samochodu. Zdenerwowani pojechaliśmy z nią z powrotem tam gdzie miała robione USG, gdzie dostała od razu kroplówki....Psina jest dla nas bardzo ważna!walczyliśmy o nią i nie zamierzamy przestać.

Bora (10.02) w końcu trochę zjadła, był nawet stolec! Niestety jeszcze trochę krwawi (na szczęście już bez skrzepów!) Niestety od wczoraj (12.02) Bora zaczęła wymiotować, w klinice uprzedzili, że wymioty mogą się pojawić ale jeśli będą częste to źle i niestety są. Dziś pies jest w bardzo złym stanie, praktycznie jest z nią niewielki kontakt,cudem dotarliśmy z nią do weterynarza, dostała kroplówkę z witaminami, zastrzyki i będzie mieć dziś robione kolejne wyniki z krwi i najprawdopodobniej usg. Bora od powrotu z gabinetu ( około 12) cały czas śpi , dostała drgawki i miała zimne łapki, ogrzewaliśmy ją kocami , teraz (godzina 13 50) śpi spokojniej , łapki już ciepłe ale kontakt z nią jest dalej mały.

Kochani Bora jest naszym członkiem rodziny i choć mieszka z nami dopiero ponad tydzień to nie wyobrażamy sobie żeby mogło jej się coś stać. Nasze oszczędności niestety maja już swoje granice, także szukamy pomocy. Dla chętnych zdjęcia paragonow/wypisow przęśle na e-maila.

Do tej pory :

Badania podstawowe + 2 kroplowki + antybiotyk - 191zl (07.02.2017)

USG 120zl ,(08.02.2017)

Opieka po operacji, obserwacja, antybiotyk, kroplowki, leki przeciw krwotoczne i przeciwzapalne - 231zl (09.02.2017)

Antybiotyki plus przeciwzapalny 78zl(10.02.2017)

Antybiotyki, przeciwbólowy, przeciwzapalny 87zł (11.02.2017)

Antybiotyk, przecizapalne plus antybiotyk do domu (tabletki) 187zł (12.02.2017)

Kroplówka z witaminami, zastrzyki przeciwzapalne, przeciwwymiotne 90zł (13.02.2017)

dziś czeka nas kolejne badanie krwi 80zł i usg 120zł (200zł)

Na wszystko mam paragony.

Zdecydowałem, że założę dla Bory zrzutkę

( https://zrzutka.pl/yrxfkc )

jeśli ktoś z Was chciałby nam pomóc bardzo proszę o wsparcie finansowe jak i podanie zrzutki dalej! mogę również podać nr konta gdyby ktoś wolał w taki sposob nas wesprzeć
Z góry dziękujemy!!

 

Bora.jpg

Bora1.jpg

Bora3.jpg

Edited by zdecydowanieja
przemieszczenie i zdublowanie tekstu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...