Jump to content
Dogomania

Dziwna morfologia-odwodnienie czy czerwienica???


Franka12345

Recommended Posts

[quote name='aagaataa']Pod koniec lutego zabrałam moją yorczą seniorkę(11lat 7 m-cy

27.02.2009 [B]07.03.2009[/B] jedn. [COLOR=red]norma[/COLOR]
leukoc. 5,76 [B]6,82[/B] G/l [COLOR=red]6,0-12[/COLOR]
erytroc. 10,30 [B]10,60[/B] T/l [COLOR=red]5,5-8,0[/COLOR]
Hemoglob. 13,50 [B]13,90[/B] mmol/l [COLOR=red]7,45-11,17[/COLOR]
Hematokryt 0,66 [B]0,70[/B] l/l [COLOR=red]0,37-0,55[/COLOR]
MCV 65 [B]66[/B] fl [COLOR=red]60-77[/COLOR]
MCHC 20,3 [B]19,8[/B] mmol/l [COLOR=red]19,8-22,3[/COLOR]
Płytki krwi 284 [B]358[/B] G/l [COLOR=red]200-580[/COLOR]
Obraz krwinek białych:
Segment 82 [B]74[/B] % [COLOR=red]60-77[/COLOR]
limfocyty 18 [B]26[/B] % [COLOR=red]12-30[/COLOR]
Obraz krwinek czerwonych:
bez zmian [B]bez zmian[/B]
Dodam,że sunia generalnie mało pije od szczenięcia a
wyniki moczu z 07.03.2009
gęstość wzgl. 1,030
barwa żółta
przejrzystośc lekko mętny
odczyn kwaśny
białko 0,12
glukoza nieobecna
ketony nieobecne
barwniki krwi nieobecne
barwniki żółciowe nieobecne
urobilinogen w normie
osad moczu mierny, jasny,st.
nabłonki wielokątne pojedyncze w prep.
nabłonki okrągłe pojedyncze w prep.
leukocyty 0-2 wpw
erytrocyty 0-1 wpw
opis: świeże
wałeczki drobnoziarniste pojedyncze w prep.
kryształy nie znaleziono
flora bakteryjna mierna
Zobaczymy co pwie dziś pan doktor. Będę wdzięczna za każda podpowiedź.Trzymajcie kciuki dogomaniacy . Zdrówka dla waszych czterołapych.[/quote]

Faktycznie wyniki są bardzo niejasne.Mocz jest dobry, nieliczne bakterie to sprawa pobrania materiału do badań ,piszesz,że psu groźić mogą zatory ale poziom płytek krwi jest w normie co prawda ma tendencję wzrostową. Badania za 2 miesiące są uzasadnione tyle trwa proces tworzenia krwinek i częstrze badania nic nie wniosą.Z drugiej stony czekanie jest najgorsze. Psinka ma już swoje latka ale jeszcze nie tak strasznie wiele.Jak masz możliwość to idż jeszcze do innego weta. Myślę, że chore płuca, serce to konsekwencje nadprodukcji szpiku kostnego a nie przyczyna. Raczej zaburzenia hormonalne są przyczyną nadaktywności szpiku.Wiem, że nic nie wniosę tym pisaniem ale trudno pocieszać za wiele niejasności.Zdiagnozowana i leczona erytrocytoza daje dobre efekty i znacznie przedłuża życie.Mam nadzieję,że sunia nie była sforsowana przed badaniem ?, to bardzo zmienia obraz morfologi, szczególnie u seniorki.Trzymam kciuki i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Napisałaś, że to były badania kontrolne a w postach nie znalazłam żadnych informacji o jakiś objawach chorobowych (albo nie zauważyłam :oops:). Jeśli chciałabyś wykonywać jakieś dodatkowe badania to najpierw pasowałoby ustalić najbardziej prawdopodobny kierunek "poszukiwań" bo zbadać możesz prawie wszystko na wiele różnych sposobów, wydać przy tym kupę kasy, wymęczyć zwierzaka i nic nie ustalić albo ustalić za późno.
Zastanów się, proszę, najpierw czy zauważyłaś u niej jakieś niepokojące Cię objawy, np. zmiany w zachowaniu, szybsze męczenie się, problemy z oddawaniem moczu, kału, zmiana wyglądu sierści. Może pojawiły się w ostatnim czasie wymioty albo nieprzyjemny zapach z pyszczka?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Witam,
nie obrażam się :). Przykro mi, że w ten sposób odebrałaś to, co napisałam. W żadnym wypadku nie miałam nic złego na myśli. To zdanie, które najbardziej chyba Ci nie odpowiadało było tylko kontynuacją a raczej powtórzeniem Twojej myśli z drugiego postu, sama zastanawiałaś się, czy duże ilości badań nie będą dla niej zbyt dużym obciążeniem. Jeśli zaś chodzi o cytowany fragment mojej wypowiedzi, to chodziło mi tylko i wyłącznie o przemyślane i w jakiś sposób ukierunkowane wykonywanie badań, nic więcej.
Mam nadzieję, że udało mi się skutecznie wytłumaczyć swoje wywody, niestety słowo pisane czasem nie oddaje do końca wszystkiego, co chcielibyśmy przekazać. Cieszę się, że psiak czuje się lepiej.
Pozdrawiam, Vesna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...