Jump to content
Dogomania

Border collie - amputacja łapy


fidus

Recommended Posts

Cześć!

W maju ubiegłego roku mój 12-letni Border Collie przeszedł operację usunięcia mięsaka tkanki miękkiej na splocie nerwu barkowego. Efektem ubocznym po zabiegu był częściowy niedowład przedniej prawej kończyny. Niestety na wtorkowej wizycie w Przychodni Weterynaryjnej  zdiagnozowano wznowienie tym razem na zewnętrznej stronie ramienia kończyny. Stoję przed decyzją o amputacji kończyny, którą muszę podjąć w najbliższy poniedziałek, 13.02.

Martwię się, że mój psiak nie poradzi sobie z poruszaniem się na 3 łapach. Czy może ktoś już miał podobny przypadek i jak sobie z nim poradził?

Link to comment
Share on other sites

wiesz...niejeden trójłapek sobie świetnie radzi,pytanie tylko jakie są rokowania...Nie chodzi o sprawność fizyczną,tylko rozwój choroby nowotworowej.Mięsak to nowotwór złośliwy,czy Twoj piesek ma przerzuty?Zpytaj weta o rokowania,bo mocno urazowa operacja,a potem....co?

Współczuję wam...

Link to comment
Share on other sites

mam tego pełną świadomość także nieuchronności tego co ma nastąpić. chodzi mi przede wszystkim o to jak zapewnić mojemu Fiduskowi maksimum komfortu do końca. ostatnia wizyta przed dwoma miesiącami potwierdziła, że wszystko przebiega w należytym porządku jak na jego wiek. 

 

Fidus 12.jpg

Link to comment
Share on other sites

Właśnie o komforcie psa myślałam,pisząc poprzedni post...

A możesz wyjaśnić, co masz na myśli - " że wszystko przebiega w należytym porządku jak na jego wiek",

Jakie,które 'wszystko'?Rozwój choroby nowotworowej,wizja amputacji i ...inne wizje?

A 2 m-ce w sarcomie mogą dać ogromne zmiany w stanie zdrowia...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...