Jump to content
Dogomania

właściciel


Alison2903

Recommended Posts

Witam, jestem nowa na forum.Od ponad tygodnia jestem posiadaczką pieska mix jamnika, ma 11 miesięcy. Jest on z domu tymczasowego. Mam takie pytanie. Mieszkam w domu 2 piętrowym, na dole mieszkają rodzice, ja na górze z chłopakiem. pracuje od 8 do 16 w tym czasie pies przebywa na dole z moją mamą, która z kolei pracuje na 15. Gdy wracamy z chłopakiem do domu Maciuś bardzo się cieszy i leci z nami na górę. Jednak po chwil euforii zaczyna nadsłuchiwać co się dzieję na dole. Czasem zbiega i siedzi pod drzwiami klatki schodowej. Myślę, że on wie, że to ja jestem jego panią, to ja odebrałam z domu i tęskni jak wychodzę z domu. Zastanawiam się jednak czy pies nie "oszaleje" bo nie będzie wiedział kto jest jego właścicielem. Proszę o jakieś podpowiedzi. Może powinien zostawać po prostu sam na górze i czekać na nas? pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem lepiej, aby pies miał stały kontakt z całą rodziną. Mama, która może wyprowadzić psa gdy Ty jesteś w pracy, to skarb dla Ciebie i dla psa. Tyle że przyzwyczajałbym stopniowo do pozostawania w samotności w każdym mieszkaniu. A pies i tak najbardziej będzie cenił tego z rodziny, kto będzie go szkolić, kto da mu odpowiednie zajęcie w domu i na spacerze.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedz, staramy się go zostawiać samego, najdłużej sam był ok 2 godzin. Wtedy po prostu sobie leży/śpi, piszczy dosłownie pare minut (zostawiłam włączony dyktafon). Dzisiaj mamy pierwsze spotkanie z trenerem, bo są jeszcze problemy z chodzeniem na smyczy i z reagowaniem na wołanie. Chyba dużo ma z jamnika, wielki z niego indywidualista. Za pieszczotami też nie przepada, Wystarczy mu pare minut i sobie idzie. Chociaż z każdym dniem jest lepiej, może mu się odmieni :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...