Jump to content
Dogomania

PROMYK: Zostaję na stałe u Moli@, dziękuję za dotychczasowe wsparcie <3 Podpisano: ślepy, schorowany Promyś


Tyśka)

Recommended Posts

2 godziny temu, WiosnaA napisał:

Mysza2, Eluniu, po rękach całuję Cię za Te ogłoszenia!

 

No cóż Kochani...zaświecił promyk nadziei dla naszego Promyczka.

Odezwała się Pani chętna dać Dom ślepemu Promyczkowi.Pani ma 66 lat,mieszka sama i ma dwa swoje stare pieski.Pani zdaje sobie sprawę ze swojego wieku i nie chce psa młodego,chce dać dom dla staruszka głuchego,kulawego,albo ślepego i wybrała naszego Promyczka.Jest w stanie zająć się trójką piesków.W razie gdyby była potrzebna pomoc są blisko osoby,które służą pomocą.Domek jest w Grudziądzu.
Nie lubię zwlekania i od razu telefon poszedł w ruch.Zadzwoniłam do toyoty z prośbą o wizytę pa. Świat jednak jest mały i okazuje się,że toyota zna Panią osobiście,całkiem blisko mieszkają,do Domku zastrzeżeń nie ma i poleca go dla staruszka.Poza tym Pani była dt dla pieska z fundacji "Siedem Życzeń" i też dostałam pozytywną opinię o tym Domku,tak więc wizyty nie musimy robić.
Domek spełnia oczekiwania pod kątem Promyczka,jest wręcz wymarzony.Muszę jednak na własne oczy zobaczyć gdzie Promyk miałby zamieszkać i sama jego zawieźć.Kawał drogi mam do Grudziądza,ale jakoś damy radę.W transporcie i tym razem znów najprawdopodobniej pomoże mi nieoceniona Zagrodowy pies polski. Mikuniu, bardzo,bardzo dziękuję!
Jeszcze mam trochę spraw do dogrania,ale najprawdopodobniej już w niedzielę Promyczek opuści Podlasie.

Trzymajcie proszę kciuki!

 

Aniu cudowne wiadomości przyniosłaś :) Na to wygląda,że domek zapowiada się bardzo dobrze,więc bardzo się cieszę :) Moli@Joi tak zadbali o Promysia,że cudeńko skradło serce Pani i wcale się nie dziwię.Mam nadzieję,jeżeli wszystko dobrze pójdzie,że będziemy mieli informacje i zdjęcia z domku.Puki co trzymam mocno kciuki! 

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, rozi napisał:

Moje galoty piękne... Grudziądz będą przyozdabiać, chlip chlip...

Teraz to betka ale zimą...na poważnie rozważałabym podcięcie/strzyżenie...tylko nosek z futrzaka będzie wystawał hihihi ,) a sierść / podszerstek ma dużą tendencję do spilśniania szczególnie na karku - wymaga codziennego dokładnego rozczesania.

 

Link to comment
Share on other sites

Najlepszego dla  Promyczka :D :D :D Wruszyłam się.

Biedak jakoś się przyzwyczai donowego miejsca, choć z pewnością Moli@ skradła jego serce- co widać jak wyprzystojniał :D

 

Swoją drogę uśmiałam się z tego " Pani ma 66 lat i zdaje sobie sprawę ze swojego wieku" (tu wyobraźcie sobie ikonkę trzymającą się ze śmiechu za brzuch)

Przecież 66 to najlepszy wiek :D

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, joi napisał:

Cholercia że też ja nie mogę tam być :(

 

Ależ, zapraszamy, będziemy jechać z Warszawy do Grudziądza, ale nie najszybszą drogą gdańską, bo trzeba przecież Wiosnę z Promyczkiem zabrać  więc skoro zrobimy już taki objazd, to mogę i Ciebie zabrać po drodze:)     taksowkarz-i-szofer-ruchomy-obrazek-0012

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Zagrodowy pies polski napisał:

 

Ależ, zapraszamy, będziemy jechać z Warszawy do Grudziądza, ale nie najszybszą drogą gdańską, bo trzeba przecież Wiosnę z Promyczkiem zabrać  więc skoro zrobimy już taki objazd, to mogę i Ciebie zabrać po drodze:)     taksowkarz-i-szofer-ruchomy-obrazek-0012

Dzięki :D, może kiedyś mi się uda podróżować w tak miły towarzystwie, ale na razie to byś do mnie miała drobne 1500 km. Ja na eksporcie jestem, zarabiam na chlebek, do chlebka, na psie żarełko :D

Link to comment
Share on other sites

Musiałam, musiałam wiedzieć mieć pewność, że na włosach nie ma niepożądanych gości ,) Byłam dziś z Promyczkiem w Supraślu i wskoczyliśmy do lecznicy. Lecznica nieznana, wetka nieznana czyli pełen obiektywizm.

Sprawdzono:

-  stan skóry, odrost sierści - OK

- białe płatki zdjęte z włosów sprawdzono pod mikroskopem - złuszczona skóra i suche jajeczka wszy - OK

- uszki w środku czyste - OK

- pazurki podcięto

- sprawdzono ząbki, na jednym kiełku był kamień - został usunięty. Jestem pod wrażeniem jak sprytnie zostało to przez wetkę zrobione.

Promyczek gotowy do drogi :)... a ja nie muszę się martwić czy coś zgapiłam nie dopatrzyłam :)

Wetka dała Promyczkowi góra 9 lat jej zdaniem może być młodszy - niektóre ząbki starte ale może gryzł kości... pokonywał przeszkody - ogrodzenia.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Wiosno, przejrzałam trasę i jedyna rozsądna propozycja to taka, że  przyjeżdżasz pociągiem z Promyczkiem do Warszawy i jedziemy dalej samochodem autostradą do Grudziądza - 272 km - ok 3,5 godz. w jedną stronę. Jeżeli przyjedziesz rano to na południe  dojedziemy i po południu wrócimy.

Spotkanie w Łomży czyli Warszawa - Łomża - Grudziądz - Łomża - Warszawa - to dla nas byłoby ponad 800 km  po kiepskich drogach czyli raczej niemożliwe do przejechania jednego dnia.

Poproszę Cię także o kupienie czerwonej smyczki ode mnie w prezencie dla Promyczka, żeby chłopaczek się elegancko zaprezentował w nowym domku.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, joi napisał:

Dzięki :D, może kiedyś mi się uda podróżować w tak miły towarzystwie, ale na razie to byś do mnie miała drobne 1500 km. Ja na eksporcie jestem, zarabiam na chlebek, do chlebka, na psie żarełko :D

Rzeczywiście szkoda, życzę Ci wszystkiego dobrego i powodzenia na eksporcie, a jak będziesz potrzebować podwózki w Warszawie , to daj znać.

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Moli@ napisał:

Rozmawiałam dziś z Wiosną...kupi czerwoną smycz do kompletu do czerwonych szeleczek które dostał w prezencie w Wawie - nówki czekają :)

 

Świetnie, Promyś zada szyku, jeżeli coś jeszcze jest potrzebne, napisz to przygotuję na podróż. Myślałam też, że może jakiś drobiazg sprezentować tamtym pieskom na zapoznanie ale nie bardzo mam pomysł co. Może ktoś podpowie.

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Świetnie, Promyś zada szyku, jeżeli coś jeszcze jest potrzebne, napisz to przygotuję na podróż. Myślałam też, że może jakiś drobiazg sprezentować tamtym pieskom na zapoznanie ale nie bardzo mam pomysł co. Może ktoś podpowie.

Śliczny chłopczyk w eleganckim ubranku zada szyku :)

Promyczek zabierze swój szampon, psikadło na skórę...jedzonko. Wiosna będzie dziś w lecznicy może będą jakieś zalecenia...sugestie ze strony lekarki prowadzącej.

Na przywitanie może psie smaczki...małe gryzaki na zaś :)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Moli@ napisał:

Promyczek zabierze swój szampon, psikadło na skórę

Gdyby tamte pieski burczały na Promka, to dobrze byłoby go na początek przekąpać, czy choćby przetrzeć tym, w czym one są kąpane, żeby nie różnił się bardzo zapachem. Chlip chlip...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...