Jump to content
Dogomania

PROMYK: Zostaję na stałe u Moli@, dziękuję za dotychczasowe wsparcie <3 Podpisano: ślepy, schorowany Promyś


Tyśka)

Recommended Posts

Osłabłam, straciłam ponad dwie godziny i najgorsze to, to że jak już post jest gotowy, to znika. Dwa razy napisałam post i dwa razy poszedł w kosmos. Drugą wersję, po rozmowie z Wiosną, mam zapisaną łącznie ze zdjęciami w Wordzie. Spróbuję umieszczać zdjęcia pojedyńczo, będzie się czytać kiepsko, ale innego pomysłu nie mam:

Wiosna przywiozła Promyczka do Warszawy na konsultację lekarską.

Czekamy na wizytę i Promyś  zwiedza stolicę

 

Edited by Zagrodowy pies polski
Nie mogę wkleić zdjęć, dlaczego?
Link to comment
Share on other sites

Promyczek zmęczył  się tym wąchaniem, więc skoczyliśmy do kawiarenki na łyczek wody.

Wiosna przywiozła mu posłanko i Promyczek leży jak Panisko, jak u siebie,  nie przeszkadza mu, że ktoś się kręci koło stołu. Wszyscy się zachwycają jaki ładny…

58d1a9b2f1613_Promyk5.jpg.d375a378b532eaf66a28585ae88dc036.jpg

W końcu doczekaliśmy się naszej godziny.

Spotkaliśmy buldożka, który warczał na Promyczka, ale Promyczek nie da sobie „w kaszę dmuchać”  i zawarczał w odpowiedzi. Nie będą jakieś warszawskie psy warczeć na naszego Promyczka. Promyczek sprawdza czy trafiliśmy do właściwej lecznicy.

58d1aa375ed13_Promyk6.jpg.5b7729d78c73cdafb02d465d9c6a0ca4.jpg

 

A że czyta „do góry nogami”  potrwało to trochę czasu

 

58d1aaa69e213_promyk7.jpg.26e48fc1d2be2c298f0f57b1cd3120da.jpg

Po wizycie, żeby sobie poprawić humor Promyś zabrał nas do ZOO sklepu,

 wiadomo, nic tak nie poprawia humoru jak zakupy

Promyczek.jpg.a38912946c69392e26915ca62e86d686.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

dzielny chlopak, wiem, ze poradzi sobie, tylko bedzie potrzebowal czasu, aby nauczyc sie topografii -tego nowego domu- moja niedowidzaca staruszka, na wieczornych spacerach niewiele widziala, ale pieknie chodzila za moja noga (piekniej niz w mlodosci)

Link to comment
Share on other sites

Darek widział Promyczka miesiąc temu i mówi, że to nie ten sam pies, zamiast kudłów piękna błyszcząca sierść, zamiast strachu – wysoko podniesiony merdający ogonek.   Moli@ i WiosnA włożyły tak wiele pracy w Promyczka, że aż nie do wiary. Promyczek szedł z Wiosną spokojnie, wesoło machał sobie ogonkiem, był zainteresowany wszystkim i w ogóle się nie bał.  Wszędzie zachowywał się spokojnie, wręcz idealnie i był miły dla wszystkich.  Promyczek być może wychowywał się z dziećmi, bo jak usłyszał glosy dzieci, to chciał do nich podejść. W ogóle wzbudzał ogólną sympatię i wszyscy mówili „jaki ładny piesek”.

 

Ten mały, wspaniały, dzielny facet pokonał tak wiele przeciwności,  spotkał tak wielu dobrych ludzi na swojej drodze, [poczynająć od Pań z przytuliska i Tysi, które uratowały mu życie, po Moli@ i Wiosnę, które dały mu opiekę i dom, że po prostu musi mu się powieść i wierzę, że znajdzie swój stały domek.

 

Wczoraj

58d1ae12de48b_Beztytuu.jpg.b60bceddd6061c53618853519c69d2d1.jpg

 

 

Promyk 9.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Promyczek odpoczął i rano bardzo chętnie pomaszerował na spacer.

Na kolację zjadł suchą karmę Josera (którą dostał od WiosnyA - 1 kg wystarczy na długo ) + Dolina Noteci. Kupka bardzo ładna!

Małe bubaśki nie moczę, mieszam z konserwą i zjada bez problemu. Smakują mu suche : Brit, Josera i Pedigree do chrupania. Boscha nie lubi ,)

Rodzaj konserw trzeba zmienić, zakupione są dla chłopczyka za tłuste ( jest ok gdy więcej suchej mniej konserwy). Dostaje Dolinie Noteci i kupki są ładne, nie trzeba kombinować w proporcjach, bez suchej też nie ma problemu ze stolcem.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Właśnie miałam pisać Moli ,że wspominałaś mi wcześniej o puszkach animondy,że koo Promyczka jest taka sobie.Wczoraj widziałam koo Promyczka i nie podoba mi się do końca.Miałam w domu SensiPlus Josery i dałam na próbę.

Od dawna swoim psiakom kupowałam puszki animondy i bardzo im smakowała,koo były ładne,ale po ostatnio zakupionych psy dostały porządnej biegunki,a u Moriska skończyło się leczeniem u weta.Uważam,że jakość się pogorszyła,albo jakieś trefne partie nam trafiły.
Musimy zmienić Promyczkowi karmę.Macie może pomysły jaką kupić dla staruszka? Promyk ząbki ma ładne,może w ogóle przejść na suchą?
 

 

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Mysza2 napisał:

Ja chętnie zrobię Promyczkowi nowe ogłoszenia, tylko gdyby się trafił ktoś z talentem do napisania tekstu to bardzo proszę o pomoc:)

I na jakie województwo Promyczka ogłaszać?

Myszko,bardzo dziękuję!

Promyczek jest jeszcze w trakcie leczenia,ale musimy bardzo intensywnie zacząć szukać mu domku.Na łysych miejscach sierść zaczyna odrastać,stan włosków ładniejszy.Jak lekarz pozwoli,to włączymy jakieś wspomagacze dla poprawy wyglądu sierści.

Myślę,że Promyczka trzeba ogłaszać na kilka "frontów" , z różnymi tekstami,z różnymi zdjęciami.

Np.tekst tradycyjny,zdjęcia od Moli@,z imieniem Promyczek na jedno województwo,- inne ogłoszenia robione przez inną osobę z imieniem Promyk i tekst błagalny/poruszający z zupełnie innymi zdjęciami np.z Warszawy.

Jeśli będzie pogoda ,może w ten weekend postaram się podjechać i wziąć Promyczka do parku, zrobić zdjęcia jeszcze w innej scenerii i pokazywać Promyczka ludziom na żywo,ponieważ  zwraca na siebie uwagę urodą i wzbudza ogólny zachwyt.Mam chustę "szukam domu".

Próbować trzeba wszystkiego,bo czas gra rolę w wypadku Promysia.

Gorąco proszę o różne teksty do ogłoszeń,kto może piszcie i będziemy ruszać z ogłoszeniami.

Moli@,w wolnej chwili spisz taką metryczkę,to co wiemy ,typu:

waga-

ile w kłębie -

chodzi na smyczy - pięknie

stosunek do innych zwierząt-

stosunek do ludzi -

itd.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, WiosnaA napisał:

Właśnie miałam pisać Moli ,że wspominałaś mi wcześniej o puszkach animondy,że koo Promyczka jest taka sobie.Wczoraj widziałam koo Promyczka i nie podoba mi się do końca.Miałam w domu SensiPlus Josery i dałam na próbę.

Od dawna swoim psiakom kupowałam puszki animondy i bardzo im smakowała,koo były ładne,ale po ostatnio zakupionych psy dostały porządnej biegunki,a u Moriska skończyło się leczeniem u weta.Uważam,że jakość się pogorszyła,albo jakieś trefne partie nam trafiły.
Musimy zmienić Promyczkowi karmę.Macie może pomysły jaką kupić dla staruszka? Promyk ząbki ma ładne,może w ogóle przejść na suchą?
 

 

Cwaniak, samej suchej nie chce jeść, stawiałam w miseczce, zje kilka bubasiek na raz - lubi pochrupać dla odmiany. Podstawowe posiłki łączę...może być konserwa czy gotowane mięsko.

Konserwy mają w składzie podroby na pewno serca - prawie w każdej puszcze są ze dwa duże kawałki chyba aorty.  Może jest wątróbka i dlatego są takie sensacje żołądkowe i biedny Morisek najbardziej ucierpiał. Za mało mięsa za dużo podrobów

Link to comment
Share on other sites

Witaminy wspomagają porost i wygląd sierści ale w tym przypadku musimy pozbyć się starego naskórka - uszkodzonego przez gronkowca i grzybka. Dlatego tak ważne jest podawanie leku na skórę i kąpiele lecznicze. W miejscach "czystych" - złuszczonych, odrasta gęsta sierść.

Nie przyspieszysz, między podaniem leku na skórę a kąpielą musi być kilkudniowa przerwa, żeby nie zmyć leku i zdążył zadziałać. Podczas kąpieli i szczotkowania trzeba zachować ostrożność żeby nie skaleczyć nie zrobić ranek - skóra jest delikatna.

Link to comment
Share on other sites

 

Metryczka:

waga – 8,5 kg

w kłębie – 30 cm

chodzi na smyczy - pięknie

stosunek do innych zwierząt – przyjacielsko nastawiony do psów i suczek…, odważny, dominujący

stosunek do ludzi - łagodny

komunikatywny, posłuszny - reaguje na przywołanie / na imię

w domu zachowuje czystość, nie niszczy, nie szczeka / nie wyje ( osoby pracujące zawodowo nie powinny mieć problemu )

bawi się pluszowymi zabawkami ( nie niszczy )

sprawny fizycznie, lubi / domaga się długich spacerów ,)

pogodny, wesoły - kręcidupek ,)

sierść wymaga codziennego szczotkowania - lubi

W bezpośredniej rozmowie trzeba podkreślić/uczulić - potrafi błyskawicznie wyśliznąć się z obroży!! Na spacery tylko w szeleczkach!

nie ma choroby lokomocyjnej - w samochodzie spokojny, grzecznie leży na siedzeniu

przyzwyczajony do noszenia na rękach (bez problemu można wnosić/znosić po schodach)

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziwne rzeczy się działy z dogo a szczególnie na tym wątku.Jak wchodziłam to nie mogłam przejść na ostatnią stronę bo się ładowało bez końca....Wszyscy mieliśmy nadzieję,że jednak uda się ocalić choć jedno oczko ale diagnoza jest taka a nie inna :( Słuszna decyzja,że trzeba ruszać z ogłoszeniami i szukać najlepszego z najlepszych domku dla Promyka

Kochany,śliczny Promyś tak pięknie wygląda w nowych szeleczkach :)

Link to comment
Share on other sites

Śliczny Promyś, mam zdjęcia Promyczka bardzo dobrej jakości, gdyby ktoś potrzebował do ogłoszeń to mogę wysłać mailem na priv. Te zdjęcia, które zamieściłam na Dogo są kiepskiej jakości, bo mogłam wstawić tylko takie, które mają 600 pikseli. Więc pogarszałam i pogarszałam jakość. Postaram się napisać jakiś fajny tekst w weekend.

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Śliczny Promyś, mam zdjęcia Promyczka bardzo dobrej jakości, gdyby ktoś potrzebował do ogłoszeń to mogę wysłać mailem na priv. Te zdjęcia, które zamieściłam na Dogo są kiepskiej jakości, bo mogłam wstawić tylko takie, które mają 600 pikseli. Więc pogarszałam i pogarszałam jakość. Postaram się napisać jakiś fajny tekst w weekend.

To bardzo proszę przeslij mi [email protected] , tekst bardzo potrzebny:)

Link to comment
Share on other sites

Ja również poogłaszam Promyczka.
Mysza2 - za które województwo się bierzesz?
Warszawa, Kraków czy jakieś inne miasta?

Siądę i pomyślę nad tekstami wieczorkiem. Szkoda, że Promyczka oczka nie da się uratować, ale wierzę, że znajdzie się ktoś, komu to nie będzie przeszkadzać. Promyczek to najwspanialszy pies, jakiego poznałam (oczywiście zaraz po moim własnym, hihi).
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...