Jump to content
Dogomania

PROMYK: Zostaję na stałe u Moli@, dziękuję za dotychczasowe wsparcie <3 Podpisano: ślepy, schorowany Promyś


Tyśka)

Recommended Posts

13 godzin temu, Anula napisał:

Dziś przyszła do mnie spora paczka od Zagrodowy pies polski z fantami na bazarek dla naszego Promysia.Bardzo dziękuję.

 

ZAPRASZAM NA BAZAREK Z TYCH WŁAŚNIE FANTÓW.

http://www.dogomania.com/forum/topic/338659-różności-dla-promyczkabazarek-trwa-od-1703do-250317/

Bardzo proszę o zaglądanie,podrzucanie i tp.

Cudownie działacie dziewczyny! Dziękuję z całego serca!

 

12 godzin temu, Moli@ napisał:

Rozmawiałam z doktorem Jaroszewiczem...prawie wszystkie wyniki w normie

próby wątrobowe:

-  ALT- 119 podwyższony  powinno być około 70

- AspAT w normie 27

 

Zastanawiam się czy nie wspomóc wątrobę, gapa jestem powinnam zapytać

 

 

12 godzin temu, Anula napisał:

Może warto podawać Promyczkowi Essentiale Forte na wątrobę bo ma sporo podwyższony wynik.

Dziś będę u weta z Moriskiem ,odbiorę też wyniki krwi Promyczka i zapytam,ale wydaje mi się ,że jak najbardziej wspomóc trzeba.Leki na grzyba niszczą wątrobę.

Tak jak Moli@ napisała 21.03. jadę z Promyczkiem na konsultację do dr.Garncarza.Miejmy nadzieję,że będzie możliwość  poprawić stan oczka.

Link to comment
Share on other sites

WiosnaA rozmawiała z wetką...można już podawać przez 2 tygodnie Essentiale Forte.

Problem z wątrobą nie był spowodowany złą dietą, tak jak mówiono mi wcześniej - nie zlecamy zbędnych leków aby nie zacierać obrazu choroby, stanu narządów.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Anula napisał:

To trzymamy kciuki za podróż i wynik wizyty.Ciekawe co powie okulista.

Też jestem ciekawa. Dziś Wiosna była zdziwiona że Promyczek tak dobrze radzi sobie na smyczy. Obce miejsce ulica, samochody, obcy człowiek a szedł jak po "sznurku" :)

Zastanawiała się czy on widzi :). Zobaczymy jak poradzi sobie w stolicy.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Moli@ napisał:

Szczęśliwie dotarli do Warszawy.

Pozdrawiają...odpoczywają w kawiarni w miłym towarzystwie :) Fotorelację, Zagrodowy pies polski wstawi  :)

 

Zazdroszczę miłego towarzystwa.Czekamy nadal tylko na dobre wiadomości.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, elficzkowa napisał:

Przykre, że Promyczek nie zobaczy słoneczka. Ale jest zaopiekowany, w dobrych rękach, ma fajne koleżanki i kolegów - niech się cieszy życiem nasza Biedroneczka ! 

Promyczek, na tą chwilę na jedno oczko pod kontem trochę widzi. Niestety, jeszcze tylko 2-3 miesiące i otoczy go ciemność. Idealnym rozwiązaniem byłoby jak najszybsze znalezienie domu stałego. Tak, żeby Promyś zobaczył swoich ludzi, poznał dom...

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, rozi napisał:

Nie szkodzi. To dzielny piesek, poradzi sobie, a i tak w tej chwili widzi tylko odrobinkę.

Dokładnie tak.

W tej chwili widzi odrobinę gdy oczy patrzą w górę...nosek w dół i ciemność. Tak mi się wydawało i prosiłam żeby Wiosna spytała weta czy to prawda. Potwierdził. Wychodzimy na wieczorne/nocne spacery - daje radę. Uczy się chodzić przy nodze - dotykając i wychodzi całkiem nieźle.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Anula napisał:

A ja miałam ogromną nadzieję,że się da to jedno oczko uratować.Czy nie ma jednak możliwości aby je uratować albo przedłużyć żywotność tego oczka?Czy klamka zapadła?

Niestety nie.
W jednym oczku u Promyczka są resztki minimalnego widzenia,ale w ciągu dwóch-trzech miesięcy straci wzrok zupełnie.Obie siatkówki uległy degeneracji i naprawić tego się nie da.Dochodzi też wtórna zaćma.
Degeneracja siatkówki może być spowodowana genetycznie, albo dużym zaniedbaniem i niedożywieniem organizmu i najprawdopodobniej ta druga opcja spowodowała ślepotę Promyczka,tak powiedział P.Doktor Garncarz.
Poradził,żeby pilnie szukać Promyczkowi domku stałego,póki ma jeszcze resztki widzenia i łatwiej mu będzie poznać i zaakceptować nowe otoczenie.Super by było,gdyby w przyszłym domu był drugi spokojny pies.Byłby przewodnikiem i Promyk poruszałby się za jego zapachem.
Pan Doktor był zachwycony zachowaniem Promyczka podczas badania,gratulował nam tak grzecznego pieska.
Za konsultację zapłaciłam 140zł.
Dojazd pociągiem do Warszawy kosztował nas 90zł (60zł+30zł).Musiałam kupić bilety Promyczkowi po 15zł w jedną stronę.
Na dworcu w Warszawie odebrała nas Mika z mężem-P.Darkiem i komfortowo z Promyczkiem dotarliśmy do gabinetu.W międzyczasie byliśmy na pysznej kawce i herbatce,a Promyczek otrzymał miseczkę świeżej wody w kawiarni.
Promyczek otrzymał w prezencie od Państwa prześliczne nowe czerwone szeleczki, wygląda w nich ślicznie!
Zagrodowy Pies Polski,z całego serca dziękuję za pomoc w transporcie na terenie Warszawy.Miło było mi poznać tak przesympatycznych ludzi i spędzić te parę godzin w Waszym towarzystwie.

Promyczek jest bardzo grzecznym pieskiem i nie sprawiał nigdzie najmniejszego problemu.
Wielka,wielka szkoda,że nie można poprawić wzroku Promyczkowi.

Ogólnie będąc przy nodze idzie bardzo ładnie i dobrze sobie radzi z chodzeniem,drepcze żwawo,gorzej jak oddali się od człowieka,wpada wtedy czasami na przeszkody.Jak wyczuje zmianę podłoża pod łapkami  inną niż trawa/chodnik /piach,to się zatrzymuje i czeka na pomoc człowieka.

Moli@,dziękuję za wstawienie karty informacyjnej z wizyty.Zdjęcia rachunków zrobię już jutro,dziś nie mam już siły,a z Moriskiem wieczorny spacer jeszcze mnie czeka.

edit.

Mika ma b.dużo zdjęć Promyczka z dzisiejszego dnia i pewnie za jakiś czas wstawi,a także napisze coś od siebie o szkrabie.Próbowała już,ale post Jej "wyfrunął w powietrze".

 

Link to comment
Share on other sites

Z samochodu sam gotów wyskakiwać i od razu na spacerek...musiał sprawdzić czy lasu nie wycieli :) Egipskie ciemności, on nie widzi ja nie widzę i po omacku na czuja pomaszerowaliśmy w stronę lasu ;D

Kolacja i lulu. Zmęczył się tyle wrażeń w ciągu jednego dnia.

Grzeczny, mądry kochany chłopczyk.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za relację z wizyty w Warszawie.To musimy koniecznie ogłaszać Promyczka i szukać mu szybciutko domku.Oby jeszcze poprawiły się wyniki wątrobowe.

Post idzie w kosmos przy każdym pisaniu litery "ą" i zaznacza się całość na niebiesko.Trzeba wykasować zacienienie w tym momencie bo jeżeli pisze się dalej to post znika tylko pozostaje ostatnia litera zapisana po "ą".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...