Jump to content
Dogomania

PROMYK: Zostaję na stałe u Moli@, dziękuję za dotychczasowe wsparcie <3 Podpisano: ślepy, schorowany Promyś


Tyśka)

Recommended Posts

"Czy to może wreszcie już ty?
Wiesz, tak bardzo długo tu czekam
W klatkach wszystkich wielkie poruszenie
Chyba lepiej będzie, jak zaszczekam
Ty na pewno rozpoznasz mój głos
Zawsze przecież się śmiałeś, jak wyję
Tylko nie wyjdź z jakimś innym psem
Bo ja tego już nie przeżyję
Tutaj zawsze w misce coś jest
Wszystkie psy tutaj raczej są miłe
Czasem nawet mnie ktoś pogłaszcze
Ale czemu mnie tu zostawiłeś?"
(Barbara Borzymowska)


5aa7c75e71c8de53med.jpg

Zakładać kolejny wątek? Nie zakładać?
Ma szansę się wybić i zainteresować ludzi, czy nie?
A ja... a ja dam radę poprowadzić kolejny wątek? Miałam w końcu przystopować...

"Zakładaj!" - powiedziała WiosnaA... więc próbuję... nie wierzę, że się uda... nie wierzę, że psiak wygra los na loterii... ale może się mylę? Tak chciałabym się mylić....

Ślepaczek już dawno został skreślony przez ludzi. Na ulicy błąkał się bardzo długo zanim ktoś go zgłosił gminie.
Gmina przyjechała, złapała ufnego psa i zamknęła w klatce.
Pies dostał numerek i łatkę "stary ślepy pies". Kto by takiego psa chciał?

U nas w gminie adopcje są zerowe. Jeszcze szczeniaki mają jakieś szanse, ale starsze psy... :(
Jeśli ślepaczek nie znajdzie domu to wkrótce trafi do zamojskiego schroniska.  Do schroniska z setkami błagalnie patrzącymi psami...

Ślepaczek został oceniony na starego psa. Ale może nie jest tak źle? Może wet gminny się pomylił? A może... a może mimo swojego wieku dostanie szansę od Losu i ktoś da mu odrobinę domku? A może ktoś go pokocha takim, jakim jest? Jemu niepotrzebne jest wiele: ciepły, suchy kącik, micha z jedzonkiem, człowiek....

Ślepaczek nie jest duży, jest mały, ogonek ma mocno skołtuniony...
Psiak traci nadzieję, że jego los się odmieni... przecież ciągle powtarzają mu, że jest stary i ślepy, a takich psów nikt nie chce...

A może zechce?
Ciocie, damy radę? :(

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGA! PO ZMIANACH NA DOGO NIE MOŻNA EDYTOWAĆ POSTÓW :(

DLATEGO ZAPRASZAM DO AKTUALNEGO POSTU ROZLICZENIOWEGO, s. 71.

(link do rozliczenia umieściłam w poście 3., tuż pod postem informacyjnym)

<<ROZLICZENIE PROMYCZKA, s. 71>>

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W dn. 02.08.2021 Promyś zmienił status z bezdomnego na domnego. Zostaje na stałe u Moli@.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

*CO I JAK, SKRÓT WYDARZEŃ*

Początek listopada 2016 roku - Promyk trafia do przytuliska miejskiego.
16.02.2017r. - Promyk opuszcza przytulisko miejskie, trafia do BDT u Moli@.
23.04.2017r. - Promyk znajduje DS u Pani Irenki z Grudziądza
03.08.2019r. - Promyk wraca z adopcji z powodu choroby pani. Trafia do BDT u Moli@, razem z drugim psiakiem p. Irenki, Bartusiem.
30.08.2019r. - Bartuś znajduje DS.
22.08.2019r. - Bartuś wraca z nieudanej adopcji.
14.12.2019 - Bartuś znajduje DS w Szczecinie, tym razem się UDAJE, psiak znalazł przystań na zawsze :-) W DT zostaje jeszcze nasz główny bohater wątku, Promyk.
02.08.2021 - Promyk ma DS, zostaje u Moli@.

====================================================================================

ZWROT Z ADOPCJI :( I to dwupsi!


Promyczek został adoptowany w lutym 2017 roku. 
W dniu 03 sierpnia 2019 roku WiosnaA poinformowała nas o dramatycznej sytuacji Promyczka i innych piesków DS: Pani zachorowała i musi znaleźć im nową opiekę (dokładnie opisane to zostało od 35. strony wątku). DS niestety musi oddać psiaki. Nie ma rady, Promyczek musi wrócić, a i Bartuś jest w kiepskiej sytuacji. Moli@ zgodziła się przyjąć oba maluchy (naszego Promyczka oraz 10letniego Bartusia 3lata wcześniej adoptowanego ze schroniska). I tak zaczyna się historia Bartusia i powrót Promyczka do DT u Moli@.


Promyk trafia do Moli@ w ramach BDT, w zamian za  suchą karmę dla seniora* (15kg na 5 miesięcy) + konserwy (pucha 400g na 2/3 dni)* + opiekę weterynaryjną

*jest to karma dla stada (które trafiło na DT, a zostało bez wsparcia), cytuję Moli@:

Cytat

Za opiekę nad Promyczkiem - worek karmy bytowej dla stada np Bosch 15 kg / około 78zł


Bartuś w ramach PDT, czyli 200zł/msc + opieka weterynaryjna. Bardzo potrzebne deklaracje.


Skarbnikiem Bartusia i Promysia została elik.
POST ROZLICZENIOWY BARTUSIA I PROMYSIA NA STRONIE 36.

Link do rozliczenia finansów Promyczka (rozliczenie w dniu 22.09.19. staje się wspólne dla obu psiaków- mają jedno konto)

Link do rozliczenia finansów Bartusia (do 22.09.19)

====================================================================================

Oba psiaki otrzymały wsparcie im. Talcott, dziękujemy :)
Obrazek5__zpsjcp6pwef.jpg

 

========================= OGŁOSZENIA CHŁOPAKÓW =========================

Promyczka:
Od Alaskan Malamutte <<na WARSZAWĘ>>
Od WiosnaA <<na BIAŁYSTOK>>
Od WiosnaA <<na KRAKÓW>> (tekst napisała majqa)

Bartusia - BARTUŚ POJECHAŁ DO DOMU STAŁEGO W DN.14.12.2019

Od Alaskan Malamutte <<na WARSZAWĘ>>
Od WiosnaA <<na KRAKÓW>>
Od Tyś(ka) <<na SZCZECIN>>

 

Link to comment
Share on other sites

POST ROZLICZENIOWY WŁAŚCIWY JEST NA STRONIE 36 (elik go uzupełnia systematycznie)
EDIT: Po zmianach na dogo z kwietnia 2020 pojawił się nowy post rozliczeniowy, na s. 71,

<<ROZLICZENIE PROMYCZKA, KLIK>>

- jest on kontynuacją rozliczenia ze strony 36.

 

Wcześniej finanse wyglądały tak:

 

FINANSE PROMYCZKA

 

Deklaracje stałe od stycznia 2020:

   20,00 zł  -  elficzkowa  - wpłaty:  VIII-XII.2019   I-V

   20,00 zł  -  siostra elficzkowej  - wpłaty:  VIII-XII.2019  I-V

   20,00 zł -  shoto    - wpłaty:   I-V
   20,00 zł -  Dulska  - wpłaty:   I-V
   30,00 zł -  Baltimoore  - wpłaty:   I-V
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
110,00 zł

 

Wpłaty: 

Ewidencja wpłat za okres od 9.08.2019 do 10.04.2020 znajduje się na stronie nr 36.

     4.046,24  -  suma wpłat do dnia 10.04.2020

            20,00  -  Dulska  IV  -  27.04.

            50,00  -  WiosnaA  od Pani Irenki  -  29.04.
            20,00  -  shoto  V  -  5.05.
            20,00  -  elficzkowa  V  -  7.05.
            30,00  -  siostra elficzkowej  V  -  8.05.
            30,00  -  Baltim0ore  V  -  11.05.
            20,00  -  Dulska  V  -  25.05.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

  4.236,24 zł

 

Wypłaty:
Ewidencja wypłat za okres od 22.08.2019 do 16.04.2020 znajduje się na stronie nr 36.

   3.653,67  -  suma wpłat do dnia 16.04.2020.

         427,00  -  badania i leczenie  (f-ra i przelew)  -  29.04.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

   4.080,67 zł

 

Saldo:

...       4.236,24 zł.

.-.      .4.080,67 zł  

= = = = = = = = = = = =

       155,57 zł 

Link to comment
Share on other sites

ROZLICZENIE :

WPŁYWY:

20zł - anecik (13.02.17)

20zł - Mysza2 (13.02.17)

50zł - Bogusik (14.02.17)

20zł - Anula (14.02.17)

1400zł -Paulshadow - bazarek w Anglii (18.02.17)

10zł - milagros19853201 (24.02.17)

180zł - Bogusik - bazarek  (2.03.17)

150zł - Paulshadow - z bazarku w UK (2.03.17)

70zł - elficzkowa - 20zł deklaracja stała + 50zł jednorazowa (2.03.17)

100zł - Agniesiulka K - deklaracja stała za luty i marzec +50zł jednorazowo (3.03.17)

180zł - bazarek Anuli i Zagrodowy pies polski (31.03.17)

20zł - elficzkowa- deklaracja stała za kwiecień (3.04.17)

25zł -Agniesiulka K - deklaracja stała za kwiecień (4.04.17)

186zł - bazarek Bogusik (5.04.17)

30zł - Tyś(ka) (13.04.17)

75zł - bazarek milagros19853201 (28.04.17)

Razem: 2536zł

 

WYDATKI:
 83,60zł ....24puszki x 400 g Animonda GranCarno Senior  (zakup 12.02.17) http://pl.tinypic.com/m/jj5kbb/3

162zł... wizyta u weta - leki+ badania (17.02.17) http://pl.tinypic.com/m/jj5kc7/3

155zł...wizyta u weta - usg+badania+leki (21.02.17)

50,09zł...antybiotyk+jodyna+wątróbki (21-23.02.17)

15,95zł...szampon p/pchłom  (16.02.17) http://pl.tinypic.com/m/jj9s2g/3

33,46zł...odrobaczenie 13zł +zwrot za paliwo 20,46zł dla Moli@ (2.03.17)

236zł...36x400g animonda senior-125,40zł + 15,80zł uszka jagnięce Promyczkowi +wsparcie bezdomniaków przebywających u Moli@ -94,80zł    .             .(2.03.17)

38,15zł...leki + przejazd do lecznicy (6.03.17)

109zł...faktura z lecznicy -badania (6.03.17) http://pl.tinypic.com/m/jjmfpi/3

26,15zł...leki + transport (16.03.17)

94zł...faktura z lecznicy - wścieklizna+badania (17.03.17)

25zł...3x transport do Białegostoku (21.03.17)

140zł....konsultacja u dr.Garncarza (21.03.)

90zł....dojazd do Warszawy (21.03.17)

30,50zł...Essentiale forte+obroża p/kleszczom (27.03.17)

120zł...kastracja (1.04.17)

15zł....exspot (10.04.17)

27,84zł...antybiotyk+transport (10.04.17)

232,20zł....30x500g-Dolina Noteci +Bosch senior 2,5kg- jedzonko Promyczka +Bosch Adult (84,88zł) dla piesków pod opieką Moli@.

10zł - przelew dla Moli za transport do lecznicy (25.04.17)

125zł - obróżka Foresto (21.04.17) - na paragonie płaciłam za dwie szt.

75zł - 3 bilety za podróż do i z Warszawy

Razem: 1893,94zł

 

Stan konta Promyczka ....642,06zł

Promyczek pojechał do Domku...pieniążki rozliczone,. potwierdzenia niżej.

stan konta 0 zł

Transport Promyczka,

Dnia 25.04.2017 o 20:26, Zagrodowy pies polski napisał:

Już mówię, z naszego domu do Grudziądza i z powrotem jest 600 km + opłaty autostradowe - razem 300 zł.  Uprzejmie proszę przelać te pieniążki na konto Teri będącego pod opieką Bogusika i Anulki w hoteliku u Szafirki. Może te pieniążki Promyczka przyniosą szczęście także Teri, niech Teri znajdzie także dobry domek         .....

Zgodnie z życzeniem Zagrodowy pies polski,300zł przekazane dla Teriego,

potwierdzenie,

Dnia 1.05.2017 o 20:56, Anula napisał:

Potwierdzam,że 26.04.17 nadeszły pieniążki w kwocie 300,00zł dla Teri. BARDZO,BARDZO DZIĘKUJEMY ZA OGROMNĄ POMOC.

342,06zł przelane na konto staruszki  Żabki z tego wątku,

potwierdzenie,

Dnia 13.05.2017 o 11:05, Gabi79 napisał:

Melduję, że 342,06 już dawno  na koncie Mróweczki, przepraszam, zagapiłam się i zapomniałam od razu potwierdzić.

Jeszcze raz z całego serca dziękuję!!!

 


Oferty pomocy dla Promyczka:

Deklaracje stałe:

25zł - Agniesiulka K
20zł - elficzkowa


Deklaracje jednorazowe:

Bogusik - została "Mamą Chrzestną" i z tej racji 50zł jednorazowo
Agniesiulka K -50zł jednorazowo
elficzkowa - pod koniec miesiąca 50zł jednorazowo
Mysza2 - wsparcie jednorazowe
anecik -20zł jednorazowo


Inna pomoc:

milagros19853201 - bazarki,od czasu do czasu tez cos extra w ramach deklaracji jednorazowej,ew. puszki z mokra karmą,które dostaje w ramach gratisów.
Bogusik - ujmie Promyczka w bazarku
agat21 -postara się poszukać jakichś fantów na bazarek,"W marcu liczę na lepszy miesiąc i poratuję staruszka"
Paulshadow - bazarki
WiosnaA - bazarki
Elficzkowa - sprezentowała obróżkę i smyczkę Promyczkowi

Zagrodowy pies polski - sprezentowała śliczne szeleczki,pomoc w transporcie na terenie W-wy na konsultację do dr.Garncarza.

 

Dziękujemy Najserdeczniej w imieniu staruszka Promyczka!

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

elficzkowa, naprawdę biłam się z myślami... :(
Musimy mu pomóc. Nie wiem skąd na to brać pieniądze... ale nie wybaczę sobie, jak trafi do schroniska.

Chcę wierzyć, że damy radę. Jak się uda  mi pozdawać wszystko to w piątek będę już w lubelskim i podejdę do gminy. Wypytam o psiaka.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Dziękuję za obecność, Bogusik.

Psiak faktycznie nie ma nic... Imię Promyk bardzo mi się podoba, pasuje do niego, więc Bogusik zostałaś "mamą chrzestną" psiaczka. Bardzo mnie to cieszy. Imię to zawsze jakiś start.

O! Przypadkiem tą mamą chrzestną zostałam.... :)ale skoro już jestem, to dla Promyczka na drugi dobry początek 50zł jednorazowej i ujmę go  w moim bazarku.Nad stałą muszę pomyśleć bo mam już limit dawno przekroczony...

Przydał by się banerek ale nie wiem kogo prosić...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Bogusik napisał:

Jestem i ja na wątku piesia i postaram się też jakoś pomóc....Kochane dajcie mu chociaż jakieś imię jeżeli go nie ma.Może Promyk bo to kojarzy się z nadzieją,ciepłym słońcem i światełkiem....

Mnie Promyczek bardzo się podoba.

Jak tydzień temu zobaczyłam wpis Tysi o tym piesku,to myśli w głowie wciąż się kotłowały co z nim....i czy naprawdę nie ma nadziei dla tego pieska?

Oczywiście najbardziej na świecie potrzebny jest w tej chwili dt....kto ma pomysł gdzie jego ulokować?..marzeniem, jakich mam wiele byłby dt za karmę i weta...,ale wiem jakie są realia w zdobyciu takiego domku,.. może jednak gdzieś taki istnieje dla Promyczka?

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Biedny maluch. Ślepaczków mi ogromnie żal. Dwa spośród moich pięciu piesków-staruszków nie widzą i wiem, jakie były bezradne nim trafiły do domu, do nas..

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, WiosnaA napisał:

Mnie Promyczek bardzo się podoba.

Jak tydzień temu zobaczyłam wpis Tysi o tym piesku,to myśli w głowie wciąż się kotłowały co z nim....i czy naprawdę nie ma nadziei dla tego pieska?

Oczywiście najbardziej na świecie potrzebny jest w tej chwili dt....kto ma pomysł gdzie jego ulokować?..marzeniem, jakich mam wiele byłby dt za karmę i weta...,ale wiem jakie są realia zdobycia takiego domku,.. może jednak gdzieś taki istnieje dla Promyczka?

 

Na tą chwilę nie wiem Aniu gdzie Promyczka umieścić ale może Tysia nagłośni szukanie dt dla Promyczka na FB...

Link to comment
Share on other sites

Tak, FB na pewno założę, ale proszę - dajcie mi czas wrócić do domu i podjechać do psiaka. Chciałabym się najpierw dopytać o niego, postaram się tez o lepsze zdjęcia. Na razie za dużo niewiadomych, by zakładać wydarzenie. Za parę dni najprawdopodobniej już będę u rodziców, więc wtedy się dopytam. Może gmina by nam zarezerwowała Promyczka? Byleby tylko nie wywieźli do schroniska... Bardzo się o to boję, tam sobie już naprawdę nie poradzi :( Niby gmina się nie spieszy z wywozem psów, bo to kosztuje ich, ale jednak kiedyś to będzie musiało nastąpić...
A może któraś z Dziewczyn, która jest na miejscu mogłaby podjechać do psiaka wcześniej i podpytać?

Bardzo dziękuję za obecność. Cicho o Promyczku opowiadałam znajomym, ale nikt nie chce psiaka, który może zostać dożywotnio... albo prowadzą zbyt wyjazdowe, zbyt szalone życie, że po prostu musieli mi odmówić.
 

Link to comment
Share on other sites

Byl Promysio kiedys

 taki starunieczek malutenki

przekochany

 znalazl  domus czy dt

 dozywotnie

 u przecudnej ciociu dogomaniowej

Tereni Korcz

 chyba nie pomylilam nazwiska

 Promynio odszedl dlugo juz temu

 ale mial przecudna milosc opieke u ciociuTereni

ciekawe co u Tereni slychac

 czy ktos moze ma jakies wiesci

 moze z fb?

juz b dlugo nie widac cioci nigdzie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...