Jump to content
Dogomania

Pies po operacji więzadła i rzepki


Zanett19851985

Recommended Posts

Dostaje osłonę? Jeżeli nie to koniecznie kup w aptece jakiś probiotyk, farmaceutka Ci doradzi, takie jak się daje przy antybiotykoterapii. Tym nie zaszkodzisz na pewno, a może wymioty ustaną. Antybiotyk podrażnia układ pokarmowy, dlatego stosuje się taką ochronę za każdym razem. Po zakończeniu antybiotyku osłonę podawaj jeszcze co najmniej kilka dni, żeby odbudować zniszczoną przez leki florę bakteryjną jelit.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, zanett1985 napisał:

Właśnie a co do suplementów to niby wet kazał mi poczekać aż się antybiotyk skończy bo podobno za dużo tego będzie brała i to będzie bez sensu czyli od pndz mogę już podawać jej ten suplement, kazała canivition ale właśnie znalazłam lepszy dzięki wam 

Caniviton jest bardzo dobry, daje niezłe rezultaty u psów po operacjach rekonstrukcji więzadeł krzyżowych, wiadomo, wszystko musi się zregenerować po takim zabiegu w końcu jest to interwencja w torebce stawowej. O połowę tańszy jest Bioarthrex albo Bioarthrex HA a ma skład identyczny jak Caniviton lub Caniviton Forte. 

Link to comment
Share on other sites

Ja podawałam lakcid- w ampułkach jest i można podać strzykawką, nie wiem natomiast jak ona już ma biegunkę, czy teraz lakcid nie będzie za słaby, bo ja dawałam od początku. Ten antybiotyk jak długo masz dawać? Można też zastosować Enterol który rozpuszcza siew  wodzie, tylko że wtedy tej wody jest dośc trochę i musisz to w psiaka wpakować. Lakicdu jest malutko, nie było u nas problemu (mamy psiaka 5kg).

Albo jak Delph pisze- schowaj tabletkę do jedzenia . Pamietaj jednak że tego nie podaje się w tym samym czasie co antybiotyku- tzn musi być odstęp . My robiłyśmy tak- anybiotyk rano i wieczorem, osłona w południe i w nocy (strzykawką do pycholka).

Łapa tak z fotki wygląda , że ok,  a nie masz wrażenia (przez neta trudno ocenić) że jest obrzęknięta? Tzn nieznacznie będzie pewnie po ingerencji chirurgicznej, ale czy się tam coś nie zbiera, bo u nas po pierwszej operacji w 3 czy 4 dniu łapa tak spuchła strasznie, że była 5x grubsza od zdrowej. Wtedy dostałyśmy aescin, karsivan i to fajnie zeszło szybko.

Wg mojego weta suplementować (ZDROWEGO) psiaka można jednocześnie z antybiotykiem, bo jedno nie wyklucza drugiego.

Link to comment
Share on other sites

Łapa nie jest opuchnieta znanej dziwne bo po operacji nie była dużo spuchnieta tylko trochę, może tak to wyszło na zdjęciu... No dzwoniłam do weta i powiedziała mi że po antybiotyku troxhe jogurtu naturalnego jej dać, o dziwo od wczoraj od północy Lusia daje już na czterech łapach, chyba się przemogla bo nawet w domu już na czterech, nie tylko na dworze :) i całkiem zgrabnie jej to wychodzi, o niebo lepiej łapę stawia niż przed operacja, bo wtedy łapa szła bokiem i ciągle ja podnosiła a teraz stawia rowniutko :) 

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... Niby wszystko ok, we wtorek było ściągnięcie szwów i została tylko na chwilę sama i rozerwala trochę te łapę tzn rozlizala się chyba źle nie będzie, wet który ją operowal będzie dopiero w sobotę bo jest na jakimś szkoleniu... Niby od poniedziałku na się rozpocząć rehabilitacja, a co do psa to już podawane jest jej antiflexi + ci chętnie wypija, chodzi na czterech łapkach i ogólnie widać jakby było ok.. Ale to dopiero się okaże jak ja zbada w poniedziałek :/

autocompress1487185772837.jpg

Link to comment
Share on other sites

A jak nie kołnierz, to po prostu załóż opatrunek. Ja nie chciałam dla swojego psa kołnierza, to nóżkę zawijałam codziennie 3-4 x zmieniałam, ale nie dlatego że się coś sączyło, tylko właśnie celem zabezpieczenia przed rozlizaniem.

Psikałam Octaniseptem własnie 3-4 z dziennie, czekałam aż wyschnie i potem gazik i bandaż, a na bandaż skarpetka niemowlęca i tak chodziła:) Kołnierz byłby na pewno łatwiejszy dla Ciebie, ale na pewno nie dla psa.

Ale jak byłam u weta to dał mi taki plaster Omnifix który bardzo dobrze wszystko trzymał, jak nie chciałam bandażować. Jest rozciągliwy, miękki i bardzo dobrze się przykleja.

Ale piszesz, że szwy ściągnięte, ale badanie będzie w poniedziałek. Tzn że szwy wcyiągał wet i nie zbadał łapki, czy wyciągał inny wet ?

Jeśłi chodzi na 4, to super. To było celem operacji i cel osiągnięty, a jak zadbasz to Z raną dacie sobie radę. Tylko przypilnuj żeby już nie lizała i zabezpiecz ranę, bo w skrajnych przypadkach ,kiedy się coś rozłazi to czasem trzeba znowu szyć, a to nie byłoby fajne.

Dobre wieści:) Trzymam kciuki:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam. Moj pies jest 20 dni po operacji więzadła kryzysowego w kolanie tylna łapka. Weterynarz powiedział, że ma tam nić, która zlaczyla zerwane więzadło. Nadal kuleje na tylnia łapkę czasami ją stawia na podłodze.Byłam u weterynarza to powiedział,  ze to normalne i ze mam przyjść  za miesiąc. Może ktos miał taki przypadek z pieskiem 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...