Jump to content
Dogomania

ZULKA daaleki mix welsh corgi 2 lata czekała w Radysach! a teraz MA SWÓJ DOM


kiyoshi

Recommended Posts

Widze, że Anetka nie zagląda wiec ja napisze.

Wczoraj rozmawiałyśmy trochę o Zulci i sprawy wyglądają tak. Aneta skonsultowała sie z weterynarzem w sprawie operacji przepukliny i sterylizacji i stało sie tak jak przeczuwałam:( Weterynarz powiedział, że przy suni nie można zrobić żadnego zabiegu póki nie schudnie minimum 5 kg!

Weterynarz ocenił, że powinno to nastąpić za ok. 3 miesiące.....

Proszę- doradźcie, czy znacie jakiś sposób na skuteczne odchudzanie psa:) Aneta postanowiła kupić karme LIGHT, no i wiadome dużo ruchu w ogródku.

Trochę nas Zulka urządziła...

 

 

ps. Wczoraj była tez u psiego fryzjera:)

Link to comment
Share on other sites

Nie tak wygodna jak karma, ale skuteczna dieta, to dwa posiłki dziennie - śniadanie troszkę chudego białego sera, a na kolację niewielka ilość chudego surowego wołowego mięsa plus jarzyny - tarta surowa albo gotowana marchew. No i trzeba opancerzyć własne serce, a to bywa najtrudniejsze:-))

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sowa napisał:

Nie tak wygodna jak karma, ale skuteczna dieta, to dwa posiłki dziennie - śniadanie troszkę chudego białego sera, a na kolację niewielka ilość chudego surowego wołowego mięsa plus jarzyny - tarta surowa albo gotowana marchew. No i trzeba opancerzyć własne serce, a to bywa najtrudniejsze:-))

dziękuje Sowa za porade. Dieta rzeczywiście mogłaby być skuteczna, ale....

nie wiem czy Anetka- w obecnej sytuacji- z chorym, rehabilitowanym Ronisiem i 3 innymi 'nowymi' bezdomniakami będzie  miała czas,by tak się na Zuli skupić:( 

na fb p. Kasia doradziła mi z kolei tą karmę- Royal Canine Obesity Management- pomogła jej suni szybko zrzucić wagę.

 

Sowa - jeszcze raz dziękuje Ci za książeczki, które podarowałaś na bazarek dla Zuli:) połacze je razem z fantami od JOLY:) może uda mi się w wekend sklecić ten bazarek- ale nie wiem czy w ten, czy w przyszły:) DZIĘKUJE:)

Link to comment
Share on other sites

Sowa ma, jak zwykle, rację :) W ogóle przestawienie psa na surowiznę powoduje czasem szybki spadek wagi - moja sunia zgubiła jakieś 1,5 kg, co przy jej 12 było niezłym wynikiem. A jak nie surowizna, to też polecam RC Obesity Managament, tylko że ona jest droga.

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, kiyoshi napisał:

Widze, że Anetka nie zagląda wiec ja napisze.

Wczoraj rozmawiałyśmy trochę o Zulci i sprawy wyglądają tak. Aneta skonsultowała sie z weterynarzem w sprawie operacji przepukliny i sterylizacji i stało sie tak jak przeczuwałam:( Weterynarz powiedział, że przy suni nie można zrobić żadnego zabiegu póki nie schudnie minimum 5 kg!

Weterynarz ocenił, że powinno to nastąpić za ok. 3 miesiące.....

Proszę- doradźcie, czy znacie jakiś sposób na skuteczne odchudzanie psa:) Aneta postanowiła kupić karme LIGHT, no i wiadome dużo ruchu w ogródku.

Trochę nas Zulka urządziła...

 

 

ps. Wczoraj była tez u psiego fryzjera:)

Nie chce sie za bardzo wtrącać, bo nie wiem czy to spostrzezenie cos wniesie, ale odchudzanie karma light daje bardzo dobre efekty gdy pies jest za gruby przy normalnym jedzeniu i niormalnej dawce ruchu. W przypadku radysiaków rzecz ma sie nieco inaczej- one mają otyłosc spowodowaną głównie bezruchem i tłustym jedzeniem. Psy z Radys, ktore były lub sa u mnie, bardzo szybko przy normalnym odzywianiu i regularnych jakichkolwiek spacerach traca na objętosci i wadze.. Azalia w miesiac zeszła z 16 na 13, Draka w dwa tygodnie z 36 na 33, potem na 29, moja mała Zula w dwa tygodnie zgubiła kilogram z 9,90 na 9,060 (wazona na tej samej wadze w tym samym gabinecie). Moze warto zaryzykowac i zaczekac z dwa- trzy tygodnie bez dodatkowych kosztów - byc moze Zula schudnie sama z siebie pare kilo, zrzuci po prostu ten tłusty balast.. A jesli nie bedzie efektów droga karme light lub równie droga wołowine zawsze zdązy sie zakupic...

 

Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, AniaB napisał:

Nie chce sie za bardzo wtrącać, bo nie wiem czy to spostrzezenie cos wniesie, ale odchudzanie karma light daje bardzo dobre efekty gdy pies jest za gruby przy normalnym jedzeniu i niormalnej dawce ruchu. W przypadku radysiaków rzecz ma sie nieco inaczej- one mają otyłosc spowodowaną głównie bezruchem i tłustym jedzeniem. Psy z Radys, ktore były lub sa u mnie, bardzo szybko przy normalnym odzywianiu i regularnych jakichkolwiek spacerach traca na objętosci i wadze.. Azalia w miesiac zeszła z 16 na 13, Draka w dwa tygodnie z 36 na 33, potem na 29, moja mała Zula w dwa tygodnie zgubiła kilogram z 9,90 na 9,060 (wazona na tej samej wadze w tym samym gabinecie). Moze warto zaryzykowac i zaczekac z dwa- trzy tygodnie bez dodatkowych kosztów - byc moze Zula schudnie sama z siebie pare kilo, zrzuci po prostu ten tłusty balast.. A jesli nie bedzie efektów droga karme light lub równie droga wołowine zawsze zdązy sie zakupic...

 

Dziekuje Aniu ze sie wypowiedzialas

Ja mam podobne doswiadczenia z Radysiakami jak Ty i podobne obserwacje na 'moich' zatluszczonych, wczesniejszych radysiakach

Troche mnie zbila z tropu wypowiedz weta Anety ktory zasugerowal 3 miesiace czasu niezbedne na odchudzanie

Ale uspokoilyscie mnie i mam nadzieje ze Anetka tez sie uspokoi gdy poczyta co radzicie

Ta karma RC jest rzeczywiscie potwornie droga:( patrzylam wczoraj w internecie- chyba naprawde trzeba ja zostawic jako ostatecznosc

Ciekawe jak pannica wyglada po psim spa...

Link to comment
Share on other sites

Poczytałam :) Czyli co robimy? Normalne jedzenie i ruch czy light i ruch? Psiaki karmię zawsze dwa razy dziennie. Smaczków Zulce nie daję :(. Ale michę to ona wciąga w trzy sekundy - dałam jej taką miskę spowalniającą jedzenie.

 

Po SPA niestety Zulka już piękna nie jest bo była uprzejma wytaplać się w ziemi  śniegu u nas już dawno nie ma i ciągle pada i pada więc psiaki wyglądają bardzo nieszczególnie. Szczególnie te jasne :D A że wszystkie są czarne albo szaro - czarne to Zulka wygląda ....no jakby to powiedzieć na ich tle wypada najgorzej :) .

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj dla Zulki wpłynęła deklaracja od Moniki F. za II i III (30 zł)- baaaardzo dziękuje Moniczko:) <3

1 godzinę temu, anecik napisał:

Poczytałam :) Czyli co robimy? Normalne jedzenie i ruch czy light i ruch? Psiaki karmię zawsze dwa razy dziennie. Smaczków Zulce nie daję :(. Ale michę to ona wciąga w trzy sekundy - dałam jej taką miskę spowalniającą jedzenie.

 

Po SPA niestety Zulka już piękna nie jest bo była uprzejma wytaplać się w ziemi  śniegu u nas już dawno nie ma i ciągle pada i pada więc psiaki wyglądają bardzo nieszczególnie. Szczególnie te jasne :D A że wszystkie są czarne albo szaro - czarne to Zulka wygląda ....no jakby to powiedzieć na ich tle wypada najgorzej :) .

Anetko- co do karmy to uważam, że powinnaś sama zadecydować. Jeśli chcesz wprowadzić jakąś karme Light to proszę, zrób tak. Jesli chcesz jakąś drożsża to napisz proszę a dołoże pieniązków lub kupie ile trzeba. Fajnie by tez było, żeby miała trochę ruchu...wiem, że długie spacery w tej chwili odpadają, mam jednak nadzieje, że na tyle zakoleguje się z którymś z chłopaków, że będą sobie razem biegać w ogrodzie....

Moim zdaniem już za 3 tygodnie będą efekty, tylko trzeba dac jej czas i cierpliwie poczekać:)

Super, że załatwiłaś jej taką miskę spowalniającą:) No i szkoda, że po SPA śladu nie ma...ale chyba radysiakowy smród i brud dał sie w pełni sprać;)

ILE MAM CI ZWRÓCIĆ ZA KĄPIEL?

 

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy :)

mam nadzieję że nie macie bardzo za złe za opóźnienia w info i brak zdjęć. Ale siła wyższa :(

 

Zulkę wykąpałam jeszcze raz w szamponie od weta i wreszcie :) pachnie czystością. Trochę biega, trochę spacerujemy -  w dość szybkim tempie :)  - pakuje się na kanapę, jest miziasta i w zasadzie gotowa do adopcji. Niewiele szczeka, apetyt ma ogromny (ograniczamy), już nie kundzi z kąta w kąt po domu.

Fryzjer 10 zł.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, anecik napisał:

Jesteśmy :)

mam nadzieję że nie macie bardzo za złe za opóźnienia w info i brak zdjęć. Ale siła wyższa :(

 

Zulkę wykąpałam jeszcze raz w szamponie od weta i wreszcie :) pachnie czystością. Trochę biega, trochę spacerujemy -  w dość szybkim tempie :)  - pakuje się na kanapę, jest miziasta i w zasadzie gotowa do adopcji. Niewiele szczeka, apetyt ma ogromny (ograniczamy), już nie kundzi z kąta w kąt po domu.

Fryzjer 10 zł.

dzięki Anetko za wieści:) sądze, że pod koniec marca trzeba będzie ją znowu zważyć i jeśli trochę spadnie z wagi umówimy zabiegi a zaraz potem ruszę z konkretnym ogłaszaniem. Przez najbliższy miesiąc niestety musimy uznać, że jeszcze nie jest gotowa do adopcji:(

Ciesze się, że ona jest taka kochana i wdzięczna! teraz ma szanse na normalne życie, w schronisku pewnie zatuczyłaby się na śmierć:(

Link to comment
Share on other sites

100 zł na koncie. Dzięki Iza :)

Zulka to fajna psinka. Jedynie przy misce muszę uważać i trzymać ją (miskę nie Zulkę) bo je tak łapczywie że chyba połknęłaby ją w całości. Sierść po kąpielach wygląda zdecydowanie lepiej (nie wspominając o zapaszku) ale fajnie się ją teraz przytula :D

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, anecik napisał:

100 zł na koncie. Dzięki Iza :)

Zulka to fajna psinka. Jedynie przy misce muszę uważać i trzymać ją (miskę nie Zulkę) bo je tak łapczywie że chyba połknęłaby ją w całości. Sierść po kąpielach wygląda zdecydowanie lepiej (nie wspominając o zapaszku) ale fajnie się ją teraz przytula :D

Anetko jeszcze za fryzjera przeleje na dniach

Zulcia wreszcie ma kogos kto ja utuli:) super!

:) dziekuje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...