Jump to content
Dogomania

Agresja do biegających ludzi


Kiinii1

Recommended Posts

Hej! Moja sunia 8 lutego będzie miała rok. Po wzięciu jej od mamy wszystko było dobrze. Do czasu pierwszego wyjścia z nią do mojej koleżanki( miała ok. 5 miesięcy). Niby wszystko fajnie i w ogóle. Było fajnie wygłupialiśmy sie z nią, biegałyśmy itp. Koleżanka dostała nową deskorolkę a jako że nie miałam swojej przy sobie to po jeździłam na jej. I prawdopodobnie od tego się wszystko zaczęło. Alice gdy tylko widzi ,że wychodzę z domu i zaczynam jeździć po podwórku odrazu rzuca wszystko co robi byle by zrzucić mnie z deski i po gryźć po kostkach. Tak samo jest gdy ktoś biega. Odwołać da się dopiero gdy zejdę z deski/przestane biegać. Mieszkam na tzw. pustkach.Wiecie dużo miejsca dla dzieci żeby się wybiegały i w ogóle. Najbardziej martwię się o młodszą siostrę i kuzynostwo, że pewnego dnia ktoś zapomni ją zamknąć żeby żadne dziecko nie zostało pogryzione. Proszę o rady które mogą choć w minimalnym stopniu pomóc. Mówię z góry, że nie ma w okolicy nikogo kto mógłby mi pomóc.

Link to comment
Share on other sites

To pomóż sobie sama - po pierwsze podwórko ma być zamknięte tak, aby dzieci nie mogły samodzielnie otworzyć bramki i wypuścić psa, albo pies w kojcu zamykanym tak, aby dzieci nie mogły otworzyć, Po drugie zacznij sukę szkolić sama - poradników  o szkoleniu jest dość. Jak nauczysz najprostszego "siad, zostań" czy "waruj, zostań" = zaczniesz zobojętniać przebieganie obok, bieganie dookoła i jazdę na rolkach.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...