Jump to content
Dogomania

Szczeniak robi 3 kupy w nocy - proszę pomóżcie mi zakończyć kupowy maraton


Fenomeno

Recommended Posts

Drodzy psiarze, sytuacja wygląda tak jak w tytule :(
O 21 psiak dostaje kolację, następnie spacerek i grzecznie załatwia się na zewnątrz. Później wracamy do domu i zaczyna się sztafeta - około godziny 01 w nocy kupa, kolejna koło 03 i następna nad ranem (znam mniej więcej godziny bo budzi mnie aromat i wstaję sprzątać). Rano wychodzę z nim na spacer ale wtedy już nic nie robi bo wszystko zrobił przez noc. 
W ciągu dnia z nauką czystości radzimy sobie dobrze - pies działa jak w zegarku, tak jak piszą we wszystkich poradnikach - pół godziny po jedzeniu.

W nocy pies nie ma dostępu do jedzenia więc taka ilość pełnowymiarowych kup nie wydaje mi się normalna - może gdzieś robię błąd z karmieniem: czy powinnam zrezygnować z podawania kolacji albo dawać mniejsze porcje? Karmię tak, że stawiam miskę, czekam aż pies zje tyle ile ma ochotę i resztę zabieram - nie chcę go głodzić i tak zjada mniej niż zalecają na opakowaniu karmy.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale podam szczegóły: karmię Oliversem Large Breed Start Classic, nie zmieniałam karmy (był na tej samej w hodowli), szczeniak to biały owczarek szwajcarski, ma niecałe 3 miesiące. Oprócz tych kup oczywiście całe mieszkanie jest zasikane ale to już trudno. Pozdrawiam i bardzo czekam na Wasze porady.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies robi kilka kup na dobę,to może oznaczać,że karma mu nie służy,po prostu ją wy...dala,a nie przyswaja.Poza tym - domyślam się ,że był odrobaczony?To też może byc przyczyna częstych wypróżnień.Jeśli zdecydujesz się na zmianę karmy,to powolutku,dosypując po kilka chrupek do dotyczczasowej,żeby nie było rewolucji  - całkowita zmiana,(czyli cały posiłek nowej karmy) powinna być zakonczona po około tygodniu czasu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...