Jump to content
Dogomania

Dawka LIBROMIDE a niewydolnosc nerek


furbaby

Recommended Posts

Moj ukochany 12-letni piesek jest leczony na niewydolnosc nerek przez 2.5 roku. Po raz pierwszy mial atak padaczkowy w sierpniu 2016 roku. Gdy ataki zaczely sie powtarzac  w odstepach kilkutygodniowych, wet zalecil Lumial a potem dodal Pexion.

Wystapily dwa ataki i lekarz dodal LIBROMIDE 325 mg 2 razy po jednej tabletce ( pies wazy ok 12 kg). Po dwoch dniach zaczely sie problemy. Spal caly czas i pratycznie nie mogl utrzymac rownowagi w czasie chodzenia. Nozki mu sie zalamywaly , upadal . Po 4 dniach lekarz zalecil zmniejszenie dawki LIBROMIDE 325 mg o polowe ( pol.tabletki 2 razy dziennie) .

Jest dzien 6 a on ciagle nie moze chodzic o wlasnych silach , spi przez wiekszosc dnia . Wszedzie czytam , ze dawka LIBROMIDE to 15mg/kg dwa razy dziennie ( czyli moj piesek powinien przyjmowac 360mg na dzien a otrzmywal 650mg ). Dodatkowo przy niewydolnosci nerek zalecane jest obnizenie dawki nawet z tej 30mg/kg na dzien . Lekarz mowi mi , ze te 650mg na dzien to byla nawet zanizona dawka i jego oslabienie nie jest wynikiem zazywania LIBROMIDE  tylko byc moze jakis zmian w mozgu .A mnie serce peka z bolu gdy widze jego determinacje urzymania rownowagi w czasie wyjsc na siusiu ....nie mowiac juz o "czyms wiecej".

Czy ktos ma jakies doswiadczenia z tym lekiem ? Bede bardzo wdzieczna za podzielenie sie nimi.

Link to comment
Share on other sites

Przy PNN zmienia sie tolerancja na leki.Czy dobrze rozumiem,ze pies dostaje Luminal,Pexion i Libromide?Czy tylko Libromide? Jeśli widzisz,że ewidentnie po tym leku piesek ma problem - to najpewniej należałoby zmniejszyć dawkę.Tyle,że - za mało informacji jest w Twoim wpisie,żeby można było coś konkretnie doradzić...poziom mocznika?kreatyniny?morfologia?Padaczka często jest skutkiem mocznicy,nie wiem jak jest z Twoim piesiną...

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Piesek przyjmuje Luminal I Pexion od kilku miesiecy . Poniewaz mimo wszystko byly ataki , lekarz dodal Libromide tydzien temu 325mg dwa razy dziennie. Drugiego/trzeciego dnia zaczely sie problem o ktorych napisaam wczesniej. Teraz przyjmje Luminal (22.5 mg dwa razy dziennie ), Pexion (62.5 mg dwa razy dziennie ) i Libromide (162.5 mg gwa razy dziennie).

Poniewaz jego kondycja ( spi bez przerwy , nie moze chodzic...itd) nie polepszyla sie po zmniejszeniu dawki Libromide o polowe ( moze w systemie jest ciagle ta wysoka poczatkowa dawka ..juz sama nie wiem ) od dzisiejszego wieczoru zmniejsze dawke Libromide ponownie o polowe tzn 81.25mg dwa razy dziennie ( tak sugerowal lekarz). Nurtuje mnie caly czas pytanie , dlaczego na samym poczatku zalecono dawke 325mg dwa razy na dobe , podczas gdy wszedzie czytam , ze maksmalna dawka to 15mg/ kg dwa razy dziennie , czyli 30mg/kg na dobe ( on wazy 12 kg wiec powinien otrzymywac max. 360mg..moze nawet mniej , bo ma problem z nerkami a to bylo 650mg). Boje sie , ze moze doszlo do zatrucia zawyzonadawka. Czy to mozliwe ? Lekarz mowi , ze te 650mg w jego przypadku to nawet zanizona dawka. Nic juz nie rozumiem , bo na stronie o Libromide czytam :

"Podawać z jedzeniem w początkowej dawce 15 mg/kg wagi ciała, dwa razy na dobę (ekwiwalent całkowitej dawki dobowej równej 30 mg/kg). Zaleca się podawanie w postaci dwóch dawek na dobę, aby ograniczyć ryzyko występowania zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Ze względu na trwający 24 dni okres półtrwania bromku, jego stałe stężenie w surowicy może zostać osiągnięte po tygodniach/miesiącach stosowania.

Kliniczne oznaki toksycznego działania bromku, takie jak ataksja, senność, nudności i zapalenie trzustki, mogą występować u psów po podaniu wysokiej dawki leku.

 W przypadku niewydolności nerek, aby zapobiec kumulacji bromku (patrz punkt 5.2), należy zmniejszyć dawkę leku Libromide i uważnie obserwować psa"
 
Co do nerek , to diagnoza o niewydolnosci byla 2.5 roku temu . Jest pod stala opieka lekarska i na dzien dzisiejszy
Mocznik- 164mg/dl , Kreatynina -2,3mg/dl.
Nie wiem jaka jest przyczyna atakow padaczkowych . Bylismy u neurologa , ktory mowi , ze jezeli jest to guz mozu , to w przedmozgowiu , ale zeby miec pewnosc , to powinna byc zrobiona tomografia , a to wymaga narkozy a narkoza z kolei jest szkdliwa dla nerek ...i kolo sie zamyka . Zreszta , nawet gdyby w tomografia wykryla guz , to tak naprawde niewiele mozna zrobic 
Pozdrawiam serdecznie.
 
 

 

Link to comment
Share on other sites

650 mg to olbrzymia dawka....przeolbrzymia.

nie będę snuć tu opowieści,ale jedno mogę Ci poradzić na pewno - idz koniecznie do innego weterynarza,koniecznie.

Te trzy leki,ktore przyjmuje Twoj pies...on ma prawo spać całą dobę...I nie tylko.

ZMIEŃ weta.

Co do Twoich rozmyslań nad ewent.guzem mózgu- zgadzam się z Tobą,z Twoimi wnioskami.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Bou , dziekuje ponowie. Chyba nigdy nie wybacze sobie , ze przed podaniem Libromide nie sprawdzilam, ale TEN doktor , to nie byl , ze sie tak brzydko wyraze "pierwszy lepszy".To calkowici uspilo moja czujnosc. Dopiero jak pojawily sie niepokojace objawy napisalam e-mail, potem zadzwonilam . Szukajac wyjasnienia dlaczego dawka zostala prawie dukrotnie przekroczona uslyszalam , ze te 650mg to i tak mniej niz zwykle sie stosuje , bo zwykle to zaczyna sie od jeszcze dwa razy wiekszej ( jezeli dobrze pamietam....plakalam , bo myslalam , ze to juz koniec . Moja psinka byla w bardzo zlym stanie) . Potem wet powiedzial , ze to zapewne guz w mozgu postepuje i stad te objawy. Ale fakt , ze po zredukowaniu dawki stan sie powolutku poprawia ( ciagle jest bardzo zle , ale w porwnaniu z tym co wczesniej , odrobinke lepiej) jakby zaprzeczal tej teorii. Calkowicie gubie sie w domyslach , przeciez lekarz nie przepisywal tego leku po raz pierwszy . Moze jakies nowe wytyczne nie sa podane do wiadomosci publicznej i tylko lekarze wiedza o nowych dawkach . Sama nie wierze , ze napisalam porzednie zdanie , ale w glowie mi sie nie miesci , ze lekarz ( nie "pierwszy lepszy" jak wczesniej zaakcentowalam ) moglby tak sie pomylic , moglby nie wiedziec . Szok. Teraz tylko jedno jest najwazniejsze , aby moja pociecha powrocila do siebie , zeby byl taki jak tydzien temu....poszczekujacy z radosci gdy ktos wraca do domu ..teraz bardzo duzo spi , ma problem z chodzeniem ...smutny i jest mu tak jakby wszystko jedno.

Link to comment
Share on other sites

Furbaby...to teraz idz do "pierwszego lepszego".Naprawdę,radzę Ci szczerze podpierając się wiedzą,którą w jakimś tam zakresie ;) posiadam.Napisz mi na priv skąd jesteś,może podpowiem Ci namiar na weta...M.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...