Jump to content
Dogomania

LIBROMIDE - wlasciwa dawka


furbaby

Recommended Posts

Moj ukochany 12-letni piesek po raz pierwszy mial atak padaczkowy w sierpniu 2016 roku. Gdy ataki zaczely sie powtarzac  w odstepach kilkutygodniowych, vet zalecil Lumial a potem dodal Pexion. Przez dlugi czas przyjmowal

Luminal 2 x 1.5 tabletki (15 mg)

Pexion  2 x 5/8 tabletki

Wystapily dwa ataki i lekarz dodal LIBROMIDE 325 mg 2 razy po jednej tabletce ( pies wazy ok 12 kg). Po dwoch dniach zaczely sie problemy. Spal caly czas i pratycznie nie mogl utrzymac rownowagi w czasie chodzenia. Nozki mu sie zalamywaly , upadal . Po 4 dniach lekarz zalecil zmniejszenie dawki LIBROMIDE 325 mg o polowe ( pol.tabletki 2 razy dziennie) . Dodatkowo moja pociecha jest leczona na niewydolnosc nerek.

Jest dzien 6 a on ciagle nie moze chodzic o wlasnych silach , spi przez wiekszosc dnia . Wszedzie czytam , ze dawka LIBROMIDE to 15mg/kg dwa razy dziennie ( czyli moj piesek powinien przyjmowac 360mg na dzien a otrzmywal 650mg ). Dodatkowo przy niewydolnosci nerek zalecane jest obnizenie dawki nawet z tej 30mg/kg na dzien . Lekarz mowi mi , ze te 650mg na dzien to byla nawet zanizona dawka I jego oslabienie nie jest wynikiem zazywania LIBROMIDE  tylko byc moze jakis zmian w mozgu .A mnie serce peka z bolu gdy widze jego determinacje urzymania rownowagi w czasie wyjsc na siusiu ....nie mowiac juz o "czyms wiecej".

Czy ktos ma jakies doswiadczenia z tym lekiem ? Bede bardzo wdzieczna za podzielenie sie nimi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...