Jump to content
Dogomania

01.04.2020 Korniczek umarł (*) KORNICZEK MA DOM :) Malutki Korniczek z Radys prosi o pomoc na nowej drodze życia


mdk8

Recommended Posts

To ja powiem prosty i tani sposób: nożyczki. Degażówki najlepiej.  Wypróbowane na swoim kudłaczu, który nawet latem ciągnie swoje futro po ziemi.
Podcięłam psy kłaki na ogonku, na uszkach (te frędzle), wyrównałam na łapkach i na brzuszku, i na kołnierzu. Te odstające... i nagle z 9latka zrobił się szczeniaczek, nagle wszyscy pytają się co to za rasa i co to za szczeniak, bo wg nich to sheltie albo szczenię owczarka australijskiego :) Hihi. A talent ze mnie żaden, wyszły schody w niektórych miejscach (zwłaszcza kołnierz) :) No ale ładnie wygląda i tak, nic mu się nie przyczepia (bo zawsze zamiatał sierścią wszystko z chaszczy), praktyczne i pożyteczne. Wszyscy mówia, że ładnie wygląda, że widać że w końcu to pies, a nie kupa futra. Chociaż zostało mi wyrównać portki, no ale te pies traktuje jak świętość i muszę go przekupić jakąś dużą kością, by pozwolił się tam tknąć :).


Strzyżenie niekoniecznie już teraz (bo zima się zbliża), ale może właśnie podcięcie tych kłaczków, które odstają? To naprawdę działa cuda, a nie jest jakieś trudne i kosztowne. Nożyczki każdy ma. Może degażówki nie... ale ja potraktowałam psa nożyczkami do papieru - szkoda mi było czekać aż przyjdą degażówki. Teraz jestem mądrzejsza i użyję degażówek :). No ale...  jak ja dałam radę i jakoś to wygląda to każdy da radę :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zgłosił się bardzo sensownie brzmiący dom dla Korniczka:)

Problem może być tylko z wizytą pa, bo to kiepska okolica do tych spraw: gmina Urszulin (między Lublinem a Włodawą).

Gdyby nie udało się znaleźć osoby do wizyty, to TZ będzie miał niedługo trasę do Białegostoku (to prawie na trasie) i mógłby zabrać Kornicza, wstąpić do chętnego DSu i gdyby okazał się ok, to podpisać umowę i zostawić tam psiaka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...