Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

4 godziny temu, konfirm31 napisał:

Zrozumiałam, że hormony tarczycy, będzie miał zrobione, zgodnie z sugestią weta. Max cały czas dostaje lek (Sylimarol?) na wątrobę, a pewnie bez krótkotrwałe podawania sterydu, tego wygryzania, nie da się opanować :(. 

Super! A czy tam są i te puszki  Hills i w jakiej cenie? No, bo  i ten pasztet do podawania  leków, lepiej mu zlikwidować. Te 12 puszek, chociaż małe, powinno chyba  na jakieś 2miesiące mu starczyć, jako omasta do leków?

Może to wygryzanie ma podłoże psychologiczne? 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, UlaFeta napisał:

Może to wygryzanie ma podłoże psychologiczne

Bywa i tak. To rodzaj zachowań kompulsywnych, jako reakcja na stress. Moja poprzednia suka tak zareagowała na wyprowadzkę z Warszawy. Na to sterydy nie pomagają (u Maxa, z tego co napisała Murka, tak), a psychotropy, aktywne zajmowanie się psem i.... kołnierz. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.12.2018 o 11:03, konfirm31 napisał:

Dawno nie było wiadomości o Maxie. Co u niego? Co z drapaniem i na jakiej jest teraz karmie? 

Na karmie jest tej co wcześniej - własnie chciałam zapytać co z karmą, bo się kończy. 

Nada daję Maxowi niewielką dawkę sterydu, wygryzanie ustąpiło od razu, ale wet mówił, żeby go ok. 10-14 dni potrzymać na tym leku.

Niestety mimo sterydu drapie się nadal po brzuchu, na szczęście bezinwazyjnie. 

Krew pobierzemy w tym tygodniu, jeszcze się upewnię czy podawanie sterydu może mieć wpływ na wyniki, czy nie trzeba będzie odczekać dłużej po odstawieniu.

Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, Murka napisał:

Na karmie jest tej co wcześniej - własnie chciałam zapytać co z karmą, bo się kończy. 

Nada daję Maxowi niewielką dawkę sterydu, wygryzanie ustąpiło od razu, ale wet mówił, żeby go ok. 10-14 dni potrzymać na tym leku.

Niestety mimo sterydu drapie się nadal po brzuchu, na szczęście bezinwazyjnie. 

Krew pobierzemy w tym tygodniu, jeszcze się upewnię czy podawanie sterydu może mieć wpływ na wyniki, czy nie trzeba będzie odczekać dłużej po odstawieniu.

Czyli jednak trzeba zmienić karmę, szczególnie, jak pomimo sterydu się drapie po brzuchu. Dobrze, że przestał się wygryzać. 

Alaskan, kup mu proszę karmę Eucanubę dermatosis i puszki Hills do podawania leków. Miejmy nadzieję, że ta Eucanuba wystarczy i nie będzie trzeba zmieniać na Hills. Jutro dostaję "wypłatę", to wpłacę swoją stałą z lekką górką ;). 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Alaskan malamutte napisał:

Mureczko, jak karma?? 

Proszę napisz nam, czy sie wygryza, czy wszystko dobrze u naszego miśka. 

Karma się już skończyła niestety.

U Maxa bez zmian - nie wygryza się, ale drapie po brzuchu. Ze sterydu już schodzimy, daję mniejszą dawkę. Nie wiem czy się uda w tym tygodniu pobrać krew, chyba będziemy musieli na po weekendzie wszystko przenieść, bo nie wyrobimy się w tym tygodniu.

Wet jeszcze wspominał, że można Maxowi spróbować jakieś preparaty dawać na skórę/sierść. Np. olej lniany czy jakieś witaminy.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem  :((((( To teraz Max je zwykłą karmę, i na niej się drapie po brzuchu? Myślałam, że ma kupioną nową karmę leczniczą - Eucanuba Dermatozis i puszki Hills z/d do podawania leków, żeby tych zmian dokonać pod osłoną sterydu skoro poprzednia karma antyalergiczna, przestała być skuteczna. 

U mojej ONki na matową, łamiącą się sierść, łupież i pękające pazury, pomogły krople Kerabol z biotyną b-karotenem,  cynkiem, manganem, Selenem, D metioniną. Zauważalne po zużyciu pierwszej butelki. Codziennie tyle kropli do karmy, ile waży pies. 

Nie rozumiem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.12.2018 o 12:50, konfirm31 napisał:

Czyli jednak trzeba zmienić karmę, szczególnie, jak pomimo sterydu się drapie po brzuchu. Dobrze, że przestał się wygryzać. 

Alaskan, kup mu proszę karmę Eucanubę dermatosis i puszki Hills do podawania leków. Miejmy nadzieję, że ta Eucanuba wystarczy i nie będzie trzeba zmieniać na Hills. Jutro dostaję "wypłatę", to wpłacę swoją stałą z lekką górką ;). 

Temat karmy walkowany jest od listopada:(

No i się skończyła:(

Link to comment
Share on other sites

A kto jest odpowiedzialny za kupno karmy? Tak nie może być aby pies pozostawał bez karmy bo na dzień dzisiejszy tak jest.Karma powinna być kupowana z zapasem,wcześniej.

Rozumiem z postu rozliczeniowego,że taki stan konta jest a wiec Maks ma pieniądze.

Stan konta:   1991,19 zł na dzień 12.12.2018r. 

https://www.tofivet.pl/pl/o/eukanuba-dermatosis-fp-tanio-warszawa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, Anula napisał:

A kto jest odpowiedzialny za kupno karmy? Tak nie może być aby pies pozostawał bez karmy bo na dzień dzisiejszy tak jest.Karma powinna być kupowana z zapasem,wcześniej.

Rozumiem z postu rozliczeniowego,że taki stan konta jest a wiec Maks ma pieniądze.

Stan konta:   1991,19 zł na dzień 12.12.2018r. 

https://www.tofivet.pl/pl/o/eukanuba-dermatosis-fp-tanio-warszawa

Ja jestem TYLKO skarbnikiem a nie osobą decyzyjną w sprawie zakupu karmy czy innych rzeczy typu badania Maxa. 

Jeśli Murka napisała, że karma się kończy, to starałam się zaraz zamówić. Ostatnio była dyskusja na temat zmiany karmy...

Przyznąję, że przeoczyłam wpis konfirm31, 

Dnia 9.12.2018 o 12:50, konfirm31 napisał:

Alaskan, kup mu proszę karmę Eucanubę dermatosis i puszki Hills do podawania leków. Miejmy nadzieję, że ta Eucanuba wystarczy i nie będzie trzeba zmieniać na Hills. Jutro dostaję "wypłatę", to wpłacę swoją stałą z lekką górką ;). 

Proszę mi napisać, czy mam zamówić karmę tą, którą podała konfirm31? 

Równie dobrze mogę przesłać pieniążki,m jeśli ktoś chce zamówić karmę. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Niestety, Max nie ma osoby decyzyjnej, więc wszystkie kwestie, rozwiązujemy na zasadach demokratycznych. Dobrze, że ma skarbnika, dbającego o jego fundusze , Fundację ZEA i kochające cioteczki (kochającego wujka, chyba  nie mamy wśród stałych wielbicieli Maxia). 

Myślę, że trzeba spróbować tej Eucanuby i puszek Hills, bo może to wystarczy, żeby Max przestał odczuwać świąd. 

Dlatego proszę Alaskan o kupienie i jednego i drugiego. Teraz, jak nie nie ma zapasów, może 2 worki karmy, bo z jednym nasz piesio błyskawicznie sobie poradzi. Jesteście za? 

Tu jest opinia z netu o tej karmie. Może nasz Max, też ją oceni pozytywnie ;) 

Eukanuba Dermatosis FP https://g.co/kgs/RMQWCu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...