Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

1 minutę temu, Murka napisał:

Można, na pewno na Uniwersytecie Przyrodniczym, mogę się też zapytać gdzie indziej. Na UP wet mówił, że koszt 400 zł, ale jest szansa, że może dadzą upust ze względu, że to pies bezdomny...

 

Przed szczepieniem wet oglądał ucho i było ok, nic się tam nie działo. 

Ja myślę, a dziewczyny niech podejmą tę decyzję, że ten tomograf zamkniętego ucha, żeby zrobić. AM? Tolu?

Link to comment
Share on other sites

Czytam to, co napisała Murka i bardzo się zmartwiłam...

3 minuty temu, mar.gajko napisał:

Ja myślę, a dziewczyny niech podejmą tę decyzję, że ten tomograf zamkniętego ucha, żeby zrobić. AM?

Jestem jak najbardziej ZA 

Skoro jakaś wydzielina pojawiła się w pysku, to strach pomyśleć, co tam może być w środku, jak już szuka ujścia....

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, mar.gajko napisał:

Ja myślę, a dziewczyny niech podejmą tę decyzję, że ten tomograf zamkniętego ucha, żeby zrobić. AM? Tolu?

Oczywiście, ze trzeba zrobić tomograf, będzie wiadomo co tam w środku się dzieje.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.06.2017 o 21:59, Tola napisał:

Na konto fundacji wpłynęło 940 zł z Siepomaga.

Murka - poprosimy fakturę na 440 zł plus te 50 zł od Grażka 124, bo chyba jeszcze nie wysłałaś

440 zł (z przelanej kwoty 940, uzbieranej na Siepomaga) jest już u Murki, 500 zł pozostaje na koncie fundacji - to wszystko można przeznaczyć na badania i leczenie Maxa

Link to comment
Share on other sites

Ucho zdecydowanie lepiej; widać ewidentnie, że Max się lepiej czuje, nie kładzie ucha na płasko, nie potrząsa głową i nie jest drażliwy przy zakrapianiu. Natomiast nadal jest na wardze skorupka. Antybiotyku jeszcze nieco zostało.

Na tomograf nie umawiałam się, bo nie padła konkretna decyzja. Chciałabym jeszcze pokazać tą skorupkę na wardze naszemu wetowi, żeby ocenił czy to jest ropa i czy faktycznie jest zagrożenie, że coś tam w środku może być nie tak (może to tylko ślina zmieszana z resztkami jedzenia, bo na początku Max bardzo się w tym miejscu ślinił). Chodzi mi o to, żeby nie generować niepotrzebnie kosztów. Możemy też podjechać na tomograf tak czy siak.

 

I rozliczenie:

Stan konta na 19 czerwiec wynosił -452,30 zł

Wpłaty:

+490 zł Fundacja ZEA
Razem: +37,70 zł

 

Koszty:

-450 zł hotelowanie 20.06-19.07

-18 zł Fiprex

-25 zł odrobaczenie

-24 zł wirusówki

-5 zł dojazd weta (częściowe koszty)

-25,70 zł Sylimarol x 2 opak.

-60,90 zł Amoksiklav x 2 opak.

Razem: -608,60 zł

 

+37,70 zł - 608,60 zł = -570,90 zł

Stan konta na 19 lipiec wynosi -570,90 zł.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.07.2017 o 22:07, mar.gajko napisał:

Ja myślę, a dziewczyny niech podejmą tę decyzję, że ten tomograf zamkniętego ucha, żeby zrobić. AM? Tolu?

 

Dnia 13.07.2017 o 22:12, Alaskan malamutte napisał:

Jestem jak najbardziej ZA 

 

Dnia 13.07.2017 o 22:16, Tola napisał:

Oczywiście, ze trzeba zrobić tomograf, będzie wiadomo co tam w środku się dzieje.

 

Dnia 19.07.2017 o 19:58, Tola napisał:

I co z wyjazdem na Uniwersytet Przyrodniczy, wiadomo coś?

 

Link to comment
Share on other sites

Od poniedziałku próbuję umówić się na tomograf, ale na UP się nie mogę dodzwonić, stacjonarnego nikt nie odbiera, a na radiologii nie znam nikogo, żeby móc się bezpośrednio z kimś dogadać. Zadzwoniłam do znajomego dr z Lublina, on tomograf może wykonać na UP, ale koszt dla dużego psa ok. 700-800 zł.

Rozmawiałam dziś z naszym wetem i on obiecał skontaktować się z UP i dowiedzieć o koszty bezpośrednio tam. Także czekam na info.

 

W między czasie parę fotek Maxia:

d1b637f829dd75dcgen.jpg

f341bfa4c0e94c32gen.jpg

0527191a40525905gen.jpg

783b5f293e7f2c3bgen.jpg

 

Skorupki na wardze już nie ma..  Poniżej widać lekki niedowład strony głowy bez ucha (pysk i czasami oko jest przymrużone).

14b3ffb5556e495agen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tutaj jeszcze profil od strony usuniętego ucha:

c7f54fd63c68de13gen.jpg

I tam gdzie ucho jest:

fffd84c5977b7c46gen.jpg

 

Tak jak pisałam "skorupka" znikła, osadzała się na wystającej wardze:

459fce07606c3a9agen.jpg

 

Poza tym Maxio lubi zażywać kąpieli, po których wygląda jak poniżej;)

990ce43c73ef5d13gen.jpg

93d2ae6636ab9e57gen.jpg

 

Jakieś telefony miałam w jego sprawie (Śląsk i Wrocław), ale oba beznadziejne, nawet nie znali imienia psa i nie wiedzieli, że ucha nie ma... na pewno chodziło o Maxa, bo 8-letniego owczarka mamy tylko jednego:)

Link to comment
Share on other sites

I tu widzę szczęśliwego ONka :). Ta skorupka na faflu, to może nic wspólnego z usuniętym uchem nie miała, a była  zapaleniem skórno-śluzówkowym, częstym u starszych owczarków. Może nie ma co się spieszyć z tym tomografem? Bo lekkie porażenia, to pewnie są częste po takiej operacji. Co wet o tym sądzi? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...