Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

Max ostatnio czasem potrząsa uchem, pewnie znów się tam coś porobiło. W tym tygodniu będzie wet to zajrzymy.

I znów nas czeka kąpiel, bo czasem się drapie po brzuchu i wygryza po grzbiecie. Wet mówił coś o jakichś kroplach na łojotok, które podaje się na skórę i to bardzo pomaga. Zapytam o koszty.

Żeby tego wszystkiego było mało wydaje mi się, że Max bardziej kuleje:( 

Wargę i nos smaruję codziennie kremem i jest ok. Czasem smaruję także końcówkę oka z tej samej strony, bo też rogowacieje.

Max w zimowej odsłonie:

982469700a0068b3gen.jpg

96f95c1881a41f79gen.jpg

425267dff49c9561gen.jpg

8e62079d08d5b95bgen.jpg

95bc1456d991e679gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam Sylimarol dla Maxa, koszt 12,10 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/ed4faa94f9d37b3f

 

Dziś był wet, oglądał uszko Maxa, jest stan zapalny:( Pobrał też zeskrobinę ze zmiany na tylnej łapie (mała zrogowaciała łysinka wielkości paznokcia), bo wygląda to to albo na nużeńca, albo na odczyn alergiczny. Ogólnie to pasuje Maxa znów parę razy pokąpać, ale boję się, że mi przez noc nie wyschnie całkiem, a teraz zimno:( Zobaczymy co tam wyjdzie w tej zeskrobinie i ustalimy z wetem plan działania.

 

Rozliczenie:

Stan konta na 15 styczeń wynosił -213,40 zł

+213,40 zł Alaskan Malamute

+50 zł Fundacja ZEA

-450 zł hotelowanie 16.01-14.02

-12,10 zł Sylimarol

-12,10 zł Sylimarol

Stan konta na 14 luty wynosi -424,20 zł.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.02.2018 o 10:50, Alaskan malamutte napisał:

Pieniążki przelane na konto hoteliku. Proszę o potwierdzenie, jak dotrą.

Doszły, dziękuję:)

W zeskrobinie wet znalazł tylko jednego nużeńca, więc inwazji nie ma. Ale wet radził, aby na wszelki wypadek podać mu preparat działający na nużycę. Na weekendzie fiprexowałam psiaki i wstrzymałam się u Maxa, bo podejrzewałam, że trzeba będzie mu coś podać innego. Także zamiast Fiprexu dostanie coś innego, lepszejszego. Wet miał też zamówić Otomax do ucha. Jutro mam to wszystko odebrać z lecznicy. Podam preparat na skórę, odczekam nieco i jak minie fala mrozów to się biorę za kąpanie Maxa, nie ma innego wyjścia.

Link to comment
Share on other sites

Koszty dla Maxa: zeskrobina 10 zł, Otomax 48 zł, Stronghold 42 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a6db970e374f346a

 

Miałam dziś zakropić Maxa, ale wstrzymałam się i go jednak najpierw wykąpałam, bo zauważyłam, że wygryza sobie już skórę w dwóch miejscach powodując zaczerwienienie:( Właśnie siedzi w łazience. Najwyżej przetrzymam go jeszcze przez dzień, żeby solidnie dosechł. Odczekam 2-3 dni i zakropię. 

Obróżkę też wyprałam, bo łojotok Maxa też się jej udzielił...

Mam nadzieje, że Max odczuje ulgę po kąpieli. Jak to dobrze, że on lubi takie zabiegi przy sobie, lizał mi nogi i łapę chciał podawać wciąż:)

Link to comment
Share on other sites

Niestety po konsultacji z wetem musiałam dziś włączyć steryd, bo Max w jednym miejscu nadal się wygryzał i drapał po brzuchu. 

Daję mu Encorton; kosztów nie ma, bo korzystam z zasobów hotelowych.

 

To ta zmiana na łapie, z której została wzięta zeskrobina:

e11e4e1d628f6158gen.jpg

 

Tu miejsce wygryzania (wygląda i tak dużo lepiej niż przed kąpielą):

37628d9a3805ca22gen.jpg

A tu drugie miejsce, które po kąpieli już Max zostawił w spokoju:

d2c4b5817ff43197gen.jpg

 

Na szczęście zmiany te nie powodują wyraźnych ubytków w sierści:

02d4445a4dc3e9c9gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...