Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

58 minut temu, Tola napisał:

Nie wiem co napisać, tak bardzo zal mi Maxia, ten pies tyle już wycierpiał:(

Wiem, Tolu :(.  Poczekajmy na opinię innych lekarzy. Nie wiem, czy jeśli Max nie cierpi,( nie trzepie głową, nie ma zewnętrznego wysięku, nietypowych zachowań itp) nie należy mu dać spokoju i tylko co jakiś czas obserwować, co się dzieje? Myślę, że różnego typu porażenia nerwów, mogą być po takiej operacji, jak miał Max, a każda kolejna interwencja chirurgiczna, może skutkować kolejnymi :(. Poczekajmy, co powiedzą inni weci. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam dziś z dr z Lublina. Oni radzą się wstrzymać z jakąkolwiek ingerencją, bo:

-zmiana jest bardzo mała i trudno ją będzie znaleźć, trudno będzie przebić się przez te wszystkie warstwy, blizny

-zmiana jest usytuowana przy bębenku i jej ew. usunięcie może spowodować uszkodzenie bębenka

-zabieg w tych rejonach ogólnie jest podszyty bardzo dużym ryzykiem, że może coś pójść nie tak lub po zabiegu będą jakieś komplikacje

Oni proponują zostawić tak jak jest i obserwować Maxa. W tym momencie pies dość dobrze funkcjonuje. Jeśli jednak będzie się z nim coś dziać, będzie np. miał problemy z równowagą, będzie przechylał głowę bardziej (podobno teraz ma już lekko przechylną, ja tego nie zauważyłam..), a co najważniejsze: jeśli pojawi się wysięk z blizny po zaszytym uchu to wtedy nie będzie już wyjścia i trzeba będzie operować. Oczywiście będzie to bardzo ryzykowny zabieg:(

Istnieje też szansa, że nie będzie się nic działo, że ta zmiana to jakiś polip i nie będzie rósł. Ta zmiana wygląda na to, że jest bardzo ukrwiona (wzmocnienie po kontraście) i to podobno nie jest dobrze. Jej umiejscowienie też nie jest szczęśliwe (przy bębenku), ale pozostaje czekać, cieszyć się dobrym samopoczuciem Maxa i mieć nadzieję, że nic się nie będzie działo.

 

Kupiłam dla Maxa Caniviton, koszt 85 zł. Dopiero po zakupie kapnęłam się, że sprzedający nie wystawia faktur, więc wrzucam zrzut dowodu zakupu z allegro:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/1b144563033decf4

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, mar.gajko napisał:

Tylko co z ewentualnym domkiem? Będzie jeszcze trudniej z taką diagnozą.

Niestety :( ale czasem cuda się zdarzają. Oby

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.08.2017 o 11:24, Alaskan malamutte napisał:

Kwotę w wysokości 689,50 zł przelałam dzisiaj na konto Hoteliku. Proszę o potwierdzenie, jak pieniążki będą już na koncie.

Doszło:)

 

Z adopcją faktycznie może być ciężko... choć jak pokazuje przykład Erga - cuda się zdarzają:)

 

Rachunek z apteki za dwa opakowania Sylimarolu (razem 30,50 zł):

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a9b5bdcddf929370

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, mar.gajko napisał:

Mureczko i jak Maxio. Jak z tym pyszczkiem? Posuwa się bardziej? Nie trzepie główką?

Wydaje mi się, że warga coraz bardziej się podnosi (zrobię fotkę przy okazji i porównam z poprzednimi zdjęciami, bo pewności nie mam). Poza tym nic się nie wylewa, Max nie trzepie głową. Ogólnie humor mu dopisuje.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Murka napisał:

Wydaje mi się, że warga coraz bardziej się podnosi (zrobię fotkę przy okazji i porównam z poprzednimi zdjęciami, bo pewności nie mam). Poza tym nic się nie wylewa, Max nie trzepie głową. Ogólnie humor mu dopisuje.

Czyli samopoczucie dobre. To najważniejsze, że go nic nie boli.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie ok, ale pojawiają się śpiochy w oku po stronie amputowanego ucha.

Na razie aparatu nie wyciągam, bo deszcz od niedzieli pada niemal cały czas.

Co mnie niezmiernie cieszy to to, że Max bardzo stara się utrzymać czystość w boksie i coraz częściej mu się to udaje:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...