Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

Znajoma naszego weta jest na urlopie, więc pozostaje mi nadal próbować się dodzwonić do UP (dziś znów nikt nie odbierał, może w poniedziałek rano spróbuję).

 

A Maxio w ubiegłym tygodniu skorzystał z niedomkniętych drzwi i wszedł sobie do domu:) I tak: po schodach chodzi jak ta lala. Kotki mu się bardzo podobały, ale jest trochę niezdarny i zbyt powolny, żeby sobie za nimi nadążyć. Jednej kici, która się garnie do wszystkiego, kłąpnął koło ogona :( Szybko zareagowałam i kicię zabrałam, ale Max raczej do DSu z kotami się nie nadaje.

Link to comment
Share on other sites

trafilam tu na zespol Hornera i zastanawiam sie czy to nie dotyczy Maksia:(porazona strona glowy?)

http://www.swiatczarnegoteriera.republika.pl/a-zdrowie_choroby_uszy.html

Oprócz typowych objawów występujących przy zapaleniu ucha zewnętrznego występuje jeszcze tzw. zespół Hornera (opadnięcie powieki, zwężenie źrenicy i zapadnięcie gałki ocznej w głąb oczodołu) oraz przechylanie głowy na chorą stronę, a także oczopląs i zaburzenia koordynacji ruchowej. Do zapalenia ucha środkowego zwykle dochodzi w wyniku rozszerzenia procesu zapalenia pochodzącego z ucha zewnętrznego, które przedostaje się w głąb poprzez pękniętą błonę bębenkową. Oprócz tego patogeny mogą rozprzestrzeniać się drogą krwi, a także mogą przemieścić się z gardła przez trąbkę Eustachiusza, z którą połączone jest ucho środkowe.

Ostatecznym etapem i powikłaniem zapalenia ucha środkowego jest zapalenie ucha wewnętrznego, które objawia się stanem zapalnym błędnika stanowiącego narząd równowagi, co sprawia, że normalne poruszanie sprawia psu sporo trudności. Może dojść także do zespołu przedsionkowego (przekrzywiona głowa, ruchy maneżowe, niezborność ruchowa, oczopląs, zakłócenia równowagi, chodzenie psa w kółko, ewentualnie porażenie twarzy z zespołem Hornera, zez przedsionkowy i wymioty). Z powodu bliskiego położenia ucha wewnętrznego i jego połączenia z mózgiem, może dojść do rozprzestrzenienia się zapalenia na struktury mózgowe, powodując powikłanie w postaci zapalenia opon mózgowych, co może mieć katastrofalne i nieodwracalne skutki dla zdrowia, a nawet życia psa. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.07.2017 o 23:58, Murka napisał:

Znajoma naszego weta jest na urlopie, więc pozostaje mi nadal próbować się dodzwonić do UP (dziś znów nikt nie odbierał, może w poniedziałek rano spróbuję).

 

A Maxio w ubiegłym tygodniu skorzystał z niedomkniętych drzwi i wszedł sobie do domu:) I tak: po schodach chodzi jak ta lala. Kotki mu się bardzo podobały, ale jest trochę niezdarny i zbyt powolny, żeby sobie za nimi nadążyć. Jednej kici, która się garnie do wszystkiego, kłąpnął koło ogona :( Szybko zareagowałam i kicię zabrałam, ale Max raczej do DSu z kotami się nie nadaje.

 

Dnia 30.07.2017 o 08:17, konfirm31 napisał:

Widać Max był psem domowym, ale w domu bezkotnym :). 

Niekoniecznie, mój Nestor też się szalenie ekscytował kotami. Ogon w górę i ...łapać. Ale naprawdę, po dwóch tygodniach, jak się zapoznawalismy na smyczce pojął, że te w domu to nie do łapania. Na zewnątrz jak widzi to też chce gonić.Owczarka się nauczy. Byłam u mamy na urlopie i tam są 2 koty i sunia. Nie było żadnego problemu z kotem w domu, domny :) to inny gatunek. Nie ruszamy. A jak jeszcze biorę na ręce i głaskam i tulę, to on już na 100% wie, że nie ruszać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...