Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

Kropimy się bez żadnego problemu. Trochę to ucho się wilgotne zrobiło i brązowa maź się pojawiła - nie wiem czy to dobrze czy źle. Max w każdym razie nie pokazuje, aby go to ucho jakoś bolało, nie potrzepuje też głową.

Dziś byłam w lecznicy, pytałam o wyniki, ale nie ma jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Wyczytalam, ze ktos stosowal otomax  w polaczeniu z jakims plynem do plukania tzn. najpierw plukanie, usuwanie zalegajacej mazi, potem ten otomax bakteriobojczy (wiec nie doslownie razem, ale 2 produkty dla lepszego efektu)

Edit:  epi otic firmy virbac, jesli chodzi o konkrety (ok 45 pln- 125 ml)

https://www.virbac.pl/home/produkty-virbac/main/produkty-virbac/virbac-epi-otic.html

Tu tez ktos uzywal x 2

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Murka napisał:

Kropimy się bez żadnego problemu. Trochę to ucho się wilgotne zrobiło i brązowa maź się pojawiła - nie wiem czy to dobrze czy źle. Max w każdym razie nie pokazuje, aby go to ucho jakoś bolało, nie potrzepuje też głową.

Dziś byłam w lecznicy, pytałam o wyniki, ale nie ma jeszcze.

byle maź wypływała. Dobrze najpierw zalać plynem pielegnacyjnym, by brudy pies wytrzepał, a dopiero potem dać krople lecznicze. Tak przynajmniej mi moi weci kazali postępować jak moje psy miały stany zapalne uszu. Leki są zwykle gęste i chodzi o to, by nie dawac samego leku, bo wtedy cały syf wraz z lekiem moze zostac w uchu, tylko najpierw 'wyczyscić ucho" płynem pielęgnacyjnym. 

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, helli napisał:

Wyczytalam, ze ktos stosowal otomax  w polaczeniu z jakims plynem do plukania tzn. najpierw plukanie, usuwanie zalegajacej mazi, potem ten otomax bakteriobojczy (wiec nie doslownie razem, ale 2 produkty dla lepszego efektu)

Edit:  epi otic firmy virbac, jesli chodzi o konkrety (ok 45 pln- 125 ml)

https://www.virbac.pl/home/produkty-virbac/main/produkty-virbac/virbac-epi-otic.html

Tu tez ktos uzywal x 2

 

dokładnie tak się powinno robić.

Link to comment
Share on other sites

52 minuty temu, Murka napisał:

Są już wyniki:

eeae985adb4d30abgen.jpg

To nie jest źle. To taki "zyczajowy" gronkowiec :) Marbocyl nie działa jak widać.I poprzedni Enroxil też nie. Gentamycyna średnio ale trochę.

Co wet mówił? Tu najprostszy Synulox w takim razie pomoże. Najbardziej popularny lek :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.04.2017 o 21:03, mar.gajko napisał:

Mureczko, zrób wymaz. W Aurizonie jest dokładnie to samo co dostaje w tabletkach. A jak nie bardzo pomogło to i nie pomoże. Otodine jest super, ale to trzeba stosować z odpowiednim antybiotykiem. Tris-edta działa tak, że nadwyręża ścianki bakterii aby antybiotyk mógł lepiej działać. Taniej od Otodine jest Bofore-x to jest dokładnie to samo (z cząsteczką Tris-edta) tylko tańsze trochę. Jest jeszcze jedna rzecz, aby to działało, tak jak trzeba, płyn trzeba wlać do ucha zatknąć watką i trzymać około 15 minut, potem zakroplić antybiotyk. Samo wlanie i wytrzepanie przez psa w ciagu minuty mało daje przy takich stanach zapalnych.

O płukaniu ucha tu pisałam. Tylko to upierdliwe jest bardzo. Ale może się by udało chociaz przez tydzień?? I zamówic Otodine lub ten Before-x?

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, helli napisał:

Moze nie trzeba az 15 min? Cos zawsze sie rozpusci i wytrzepie i po 5 min, ten before.x cenowo lepszy od virbacu 

http://kalinowa.pl/sklep/skora/before-x-tris-edta-100ml-icf/

Tam kupuję dla mojego Nestora. I nie chodzi tylko o rozpuszczenie, ale żeby ta cząsteczka "nadwyrężyła" bakterię. Tak mi mówił lekarz i tak się pozybyliśmy z ucha pałeczki ropy błękitnej, w co nikt nie chciał wierzyć, że sie uda :)

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, helli napisał:

Ale jak bedzie mial amtybiotyk? Ludzie pisali, ze wtedy latwiej antybiot zadziala, jak maz usunieta, to ten plyn nie musi byc jakis leczniczy, tylko zeby maz/ woski rozpuszczal, jak ten epi otic czy ten inny

Ale ja dr nie jestem :)

Przed. Przed podaniem antybiotyku to się wlewa. Czeka. Pies wytrzepuje co tam ma, więc te maź właśnie. Wyciera się resztkę z ucha do czystości. I kropli antybiotyk.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, helli napisał:

To nie wiem, jaki psiurek wytrzyma 15 min bez trzepania, z wata w uchu, ale pewnie sa takie 

:) nie ma. Trzeba stać/siedzieć obok i trzymac tę watkę w uchu, aby jej nie wytrzepał. Ja miałam dwoje uszu 2 x dziennie :) rano i wieczorem. Zajmowało mi to ok. 50 minut. Z czyszczeniem, wycieraniem, proszeniem, nagrodami :) ale warto było te 5 miesiący się trochę pogimnastykować.

U Maxia nie taki podła ta bakteria, dzięki bogu i powinno być trochę szybciej, no i uszko jedno jest do pielęgnacji.

Link to comment
Share on other sites

Jutro będę chyba w lecznicy to zapytam weta co zaleca.

Póki co Max doczekał się pierwszego rozliczenia:)

 

Wpłaty:

+811,30 zł po Albinie

+10,70 zł po Ergo

+105 zł Matillu

Razem: +927 zł

 

Koszty:

-450 zł hotelowanie 22.03-20.04

-70 zł transport z Zamościa do lecznicy w Janowie Lub.

-10 zł odbiór z lecznicy

-3,50 zł dojazd weta do nas (częściowe koszty) - ogląd ucha

-89,50 zł Caniviton

-22,50 zł odrobaczenie II

-12,80 zł Sylimarol

-14,50 zł Sylimarol

-72 zł Marfloxin 

-21 zł Cimalgex (3 tabl.)

-22 zł Marfloxin

-10 zł przejazd do lecznicy na obejrzenie ucha + wymaz

-10 zł przejazd do lecznicy na ponowny wymaz z ucha

-98 zł Otomax x 2

Razem: -905,80 zł

 

+927 zł - 905,80 zł = +21,20 zł

Stan konta na 20 kwiecień wynosi +21,20 zł.

Link to comment
Share on other sites

Wet wypisał mi receptę na Augmentin, ale tego akurat nie było, dali mi taką samą ilość pod dwiema nazwamia (Amoksiklav i Taromentin), koszt wszystkiego 62,30 zł.

Kupiłam też Sylimarol przy okazji, bo mi został ostatni listek, koszt 12,80 zł.

Tutaj rachunek z apteki:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/9a01ae894dee57e4

 

Wet mówił, że antybiotyk powinien być podawany przez 3-4 tygodnie, ale z racji tego, że Max ma już swoje lata i ma też zakrapiane ucho Otomaxem to wystarczy dwa tygodnie (to co wykupiłam ma starczyć).

 

I jeszcze koszt wymazu ucha: 60 zł:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/3232f202a5761e6c

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2017‎-‎04‎-‎21 o 00:03, Murka napisał:

Jutro będę chyba w lecznicy to zapytam weta co zaleca.

Póki co Max doczekał się pierwszego rozliczenia:)

 

Wpłaty:

+811,30 zł po Albinie

+10,70 zł po Ergo

+105 zł Matillu

Razem: +927 zł

 

Koszty:

-450 zł hotelowanie 22.03-20.04

-70 zł transport z Zamościa do lecznicy w Janowie Lub.

-10 zł odbiór z lecznicy

-3,50 zł dojazd weta do nas (częściowe koszty) - ogląd ucha

-89,50 zł Caniviton

-22,50 zł odrobaczenie II

-12,80 zł Sylimarol

-14,50 zł Sylimarol

-72 zł Marfloxin 

-21 zł Cimalgex (3 tabl.)

-22 zł Marfloxin

-10 zł przejazd do lecznicy na obejrzenie ucha + wymaz

-10 zł przejazd do lecznicy na ponowny wymaz z ucha

-98 zł Otomax x 2

Razem: -1355,80 zł

 

+927 zł - 1355,80 zł = -428,80 zł

Stan konta na 20 kwiecień wynosi -428,80 zł.

Mureczko wydatki mi wyszły 905,80  chyba ,ze czegoś nie wpisałaś :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...