Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

8 minut temu, Murka napisał:

Owczuś już u nas, TZ pojechał po niego wczoraj koło północy, bo psiakowi chyba spodobało się chodzenie po ogrodzie u weta, bo potem denerwował się bardzo w kennelu i wet bał się, że sobie coś zrobi, wsadzi łapę między kraty itd. Odnośnie jego agresji do ludzi, to TZ wraz z wetem go wnieśli do samochodu (bez kagańca, bez rękawic itd.).

Także wykąpany nie jest... może jak zrobi się cieplej to go wykąpiemy, na razie postaramy się wyczesać i pousuwać dredy.

Owczuś ma ogromny apetyt, bardzo lubi suchą karmę. Zwiedził dziś cały ogród, obsikał tu i ówdzie, do boksu wrócił chętnie. Zapoznał się z paroma psiakami przez siatkę, delikatnie przy tym machaNoł ogonem. Trochę go próbowałam czesać, ale na razie tak symbolicznie. Ma cudny dłuuugi ogon:)

Jak mi wet prześle wyniki krwi to wrzucę.

On ma ok. 8 lat (info z książeczk

helli, on ma usuniętą tylko małżowinę, ucho środkowe i wewnętrzne jest na swoim miejscu.

 

Przyszły szelki od AgiG - maksymalnie je rozciągnęłam, ale chyba i tak będą za małe. Owczuś to kawał psa.

No to wielki musi być :) Murko podaruj w takim razie innemu bezdomnemu psu. Na pewno się przydadzą. Cieszę się bardzo, że Oczuś taki kochany. Zresztą owczarki takie są. Przekochane, kontaktowe cudowne psy. Gdyby nie moje trzecie piętro bez windy to  bym adoptowała staruszki owczarki a tak to adoptuję małe glównie staruszki :)

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że usunięto mu tą małżowinę uszną, bo przez to będzie trudniej o dom. Gdyby leczenie tego ucha od początku było poza schronem i w bardziej sprzyjających warunkach, jestem przekonana, że pies miałby dziś zdrowe uszy. No cóż, czasu nie cofniemy. Cieszę sie, że ma apetyt, że ma wspaniały, łagodny charakter i że oceniono go tylko na 8 lat. Na zdjęciach ze schronu, wyglądał na co najmniej 10.

Link to comment
Share on other sites

Przy czesaniu też można odświeżyć sierść oby tylko nie była brudna skóra.Przypuszczałam,że to jest kochany,normalny psiak a jeszcze zapewne nas zaskoczy i stwierdzimy,że to jest cudowny psiak bez wad.

Murko a jak wygląda to ucho,jest zagojone? Czy trzeba czymś przemywać jeszcze,smarować?

Na to uszko teraz trzeba zwrócić uwagę aby się nic nie przyplątało.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, mar.gajko napisał:

Cudnie, że Owczuś już u Murków. Mureczko, podawaj mu może zwykły Sylimarol przy jedzeniu. Wiemy ile waży? Czy w książeczce jest opis co wet robił z tym uchem?

Książeczka została u weta, jak ją będę mieć u siebie to zajrzę.

Waga 43 kg, ale wygląda na więcej, jest mocnej budowy i sierści ma sporo.

Link to comment
Share on other sites

Mattilu przekazuje za moim pośrednictwem wpłatę 105 zł. którą przysłała dla Erga, ale Erguś z tego wątku na szczęście dzięki bazarkom dziewczyn już nie ma długów , no i ma dom :)

Przelew zrobiony do hotelu dziś z dopiskiem od Mattiu dla Owczusia :)

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, bakusiowa napisał:

Sylimarol, w jakim celu?

Wątrobowe ma przy górnych granicach. Dostanie lepsza karmę u Murków (bardziej białkową) i może podejść wyżej. A ostropest doskonale działa i pomoże w trawieniu i obniży odrobine próby watrobowe. Ale jak masz jakieś zastrzeżenia to oczywiście napisz :)

Link to comment
Share on other sites

Nie mam zastrzeżeń. Dawniej często natrafiałam na różnych wątkach, że psy ze schorzeniami wątroby dostawały Essentiale forte. Jest ono bardzo  zbliżone do Hepatiale Forte które jest specjalnie dla psów i kotów. Jednak Hepatiale forte wyniosłoby drogo biorąc pod uwagę gabaryty Owczusia. Jedna tabletka na 15 kg czyli trzy tabletki na dobę. Ja płacę w lecznicy 35 zł za 40 tabletek. 

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, bakusiowa napisał:

Nie mam zastrzeżeń. Dawniej często natrafiałam na różnych wątkach, że psy ze schorzeniami wątroby dostawały Essentiale forte. Jest ono bardzo  zbliżone do Hepatiale Forte które jest specjalnie dla psów i kotów. Jednak Hepatiale forte wyniosłoby drogo biorąc pod uwagę gabaryty Owczusia. Jedna tabletka na 15 kg czyli trzy tabletki na dobę. Ja płacę w lecznicy 35 zł za 40 tabletek. 

Ostropest to roślinka zdrowotna bardzo :). Ja u swojego staruszka miałam tak własnie, że nie jadł, bo go głodziła baba, i jak zaczął to niby próby się mieściły w normach ale na samej górze i kupa była dobra ale nie doskonała :) po podawaniu (tylko ja daję zmielony) po tygodniu opadły do normy i kupa PIEKNA jest :) Esssentiale to już wyższa potrzeba jak trzeba naprawiać, a tu troszeczkę wspomóc można tylko.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, GabiM napisał:

Parę dni człowieka nie ma a tu takie cudowne zmiany u chłopaka. 

Może się wreszcie zbiorę w sobie i zrobię bazarek jakiś, rzeczy już na jeden nazbierałam, teraz tylko jakiś kop by się przydał.

Kopniaczeczek :) maleńki na starcik bazarkowy :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...