Jump to content
Dogomania

Maks odszedł za TM w nocy 21/22.02.2020. Czy jestem .... agresorem ???? A może jestem tylko, starszym, zmaltretowanym owczarkiem? Szukam ludzi,którzy we mnie uwierzą i pomogą mi znaleźć dom


Jo37

Recommended Posts

1 godzinę temu, Jo37 napisał:

Widzę, że nikt się nie zgłosił na skarbnika. Problem jest w tym, że mam jedno konto i  dwa psiaki + plus bazarki.

Jak nie będzie innego wyjścia to Onek będzie trzecim psiakiem.

Czy ktoś mógłby zrobić bazarek imienny ?  Kasa przyda się chłopakowi. 

 

Jo37 :) to męska decyzja, tak czy nie? Owczuś wraca z lecznicy do Murków :) musimy juz opanować temat.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, mar.gajko napisał:

:) dziękujemy przepięknie :) (ma wygrać imię OWCZUŚ :)

Przyłączam się do podziękowań. Owczuś brzmi pięknie, ale Misiek, jeszcze piękniej ;).  Tu, gdzie teraz mieszkam, prawie każdy pies ma na imię Misiek, no, chyba że to sunia, to wtedy Misia :))) 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, mar.gajko napisał:

:) dziękujemy przepięknie :) (ma wygrać imię OWCZUŚ :)

 

19 minut temu, jolantina napisał:

Dziękujemy ,ale ma wygrać imię Onek :)

 

19 minut temu, konfirm31 napisał:

Przyłączam się do podziękowań. Owczuś brzmi pięknie, ale Misiek, jeszcze piękniej ;).  Tu, gdzie teraz mieszkam, prawie każdy pies ma na imię Misiek, no, chyba że to sunia, to wtedy Misia :))) 

W takim razie mobilizuję się i idę tworzyć.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

10 godzin temu, UlaFeta napisał:

mar.gajko nazywała go Owczus moglo by zostać :)Piękne. 

TZowi też się Owczuś bardzo podoba:)

No więc Owczuś został jeszcze w lecznicy, bo nie zdążyli go wykąpać (asystenowi dziś dysk wyskoczył i wet został sam na placu boju ze wszystkim). Wet powiedział, że nie ma problemu, bo pies jest grzeczny. Nam to na rękę, bo sierść jest w opłakanym stanie, a u nas łazienka do kąpani niewielka (a Owczuś duży).

Krew wyszła ok, ale parametry wątrobowe i nerkowe są na granicy. Pies jest po leczeniu i operacji, więc trzeba będzie za jakiś czas powtórzyć badanie.

Parę zdjęć ze spacerku:

77e310569f89cd92gen.jpg

8916e0c674fe61ddgen.jpg

820d375a3add0fc8gen.jpg

fd98631e73978cc9gen.jpg

e8aba358275012a7gen.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

172efcc9fd4cf038gen.jpg

6b0b410cb923f758gen.jpg

09fed09a96e39c1fgen.jpg

ae9f8d73786fccadgen.jpg

20d022cf59553e1dgen.jpg

 

A z innej beczki, może ktoś wie: jak wyłączyć skrót klawiaturowy alt+a - bo mam straszny problem z pisaniem wiadomości, wszystko mi się kasuje ilekroć chcę napisać "ą":( strasznie to denerwujące, wszystko muszę pisać od nowa, wrrrr. Tylko na dogomanii tak mam i tylko gdy piszę post (przy edycji już jest ok).

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Jo37 napisał:

Havanko - bardzo dziękujemy. Ja tam wolałabym, żeby wygrało imię bardziej męskie - np. Orion. 

A ja Sailor (żeglarz) bo po długim żeglowaniu w końcu dopłynął do swojej przystani a jeszcze czeka go następny rejs do DS.

Link to comment
Share on other sites

Tak myślałam, że może być problemik z nerkami i watrobą. On bardzo długo był na antybiotykach, przy tym uchu, pewnie na bardzo mocnych, a to niestety odbija się na narządach. Trzeba zapytać weta co mu podawać.

Owczusio piękny. I mądraczek. Oczka dobre. Normalny pies do kochania.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Murka napisał:

A z innej beczki, może ktoś wie: jak wyłączyć skrót klawiaturowy alt+a - bo mam straszny problem z pisaniem wiadomości, wszystko mi się kasuje ilekroć chcę napisać "ą":( strasznie to denerwujące, wszystko muszę pisać od nowa, wrrrr. Tylko na dogomanii tak mam i tylko gdy piszę post (przy edycji już jest ok).

Post idzie w kosmos przy każdym pisaniu litery "ą" i zaznacza się całość na niebiesko.Trzeba wykasować zacienienie w tym momencie  bo jeżeli pisze się dalej bez wykasowania to post znika tylko pozostaje ostatnia litera zapisana po "ą".

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Anula napisał:

Post idzie w kosmos przy każdym pisaniu litery "ą" i zaznacza się całość na niebiesko.Trzeba wykasować zacienienie w tym momencie  bo jeżeli pisze się dalej bez wykasowania to post znika tylko pozostaje ostatnia litera zapisana po "ą".

No właśnie... staram się uważać, ale piszę dość szybko i często odruchowo to kasuję. Nie ma opcji wyłączenia tego? Nie lubię pisać nie używając polskich znaków...

Link to comment
Share on other sites

Siwość pyszczka jest jeszcze bardziej złudna  jako miernik wieku, niż stan zębów. Bliss ma teraz 6 - 7 lat, Max 8 do 11wg ocen różnych wetów, a śp Buka, kiedy się sprowadziliśmy do MM, miała 9 lat i była ogromnie żywotna. Wniosek? Pies ma tyle lat, na ile się czuje. Całkiem jak u ludzi ;) 

Link to comment
Share on other sites

Owczuś już u nas, TZ pojechał po niego wczoraj koło północy, bo psiakowi chyba spodobało się chodzenie po ogrodzie u weta, bo potem denerwował się bardzo w kennelu i wet bał się, że sobie coś zrobi, wsadzi łapę między kraty itd. Odnośnie jego agresji do ludzi, to TZ wraz z wetem go wnieśli do samochodu (bez kagańca, bez rękawic itd.).

Także wykąpany nie jest... może jak zrobi się cieplej to go wykąpiemy, na razie postaramy się wyczesać i pousuwać dredy.

Owczuś ma ogromny apetyt, bardzo lubi suchą karmę. Zwiedził dziś cały ogród, obsikał tu i ówdzie, do boksu wrócił chętnie. Zapoznał się z paroma psiakami przez siatkę, delikatnie przy tym machał ogonem. Trochę go próbowałam czesać, ale na razie tak symbolicznie. Ma cudny dłuuugi ogon:)

Jak mi wet prześle wyniki krwi to wrzucę.

On ma ok. 8 lat (info z książeczki).

 

helli, on ma usuniętą tylko małżowinę, ucho środkowe i wewnętrzne jest na swoim miejscu.

 

Przyszły szelki od AgiG - maksymalnie je rozciągnęłam, ale chyba i tak będą za małe. Owczuś to kawał psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...