Jump to content
Dogomania

MORIS ma Dom..- jeden z trójki dzikich psów poznaje życie u boku człowieka.


WiosnaA

Recommended Posts

Żeby Morisek był w Warszawie,miałby dziś spotkanie z chętnym Domkiem.
Rano miałam telefon od sympatycznej Pani w sprawie adopcji Moriska z ogłoszenia na Wilanów.Ciepły,serdeczny głos,domek z ogrodem,kot,pies bardzo ugodowy i Państwo chętni adoptować psiaka w potrzebie.Morisek bardzo im się spodobał.Nie przeraziło ich to,że potrzebuje czasu i pracy,jedynie odległość jaka nas dzieli żeby się móc najpierw zapoznać.Woleliby bliżej.Pani ma porozmawiać z mężem.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, WiosnaA napisał:

Żeby Morisek był w Warszawie,miałby dziś spotkanie z chętnym Domkiem.
Rano miałam telefon od sympatycznej Pani w sprawie adopcji Moriska z ogłoszenia na Wilanów.Ciepły,serdeczny głos,domek z ogrodem,kot,pies bardzo ugodowy i Państwo chętni adoptować psiaka w potrzebie.Morisek bardzo im się spodobał.Nie przeraziło ich to,że potrzebuje czasu i pracy,jedynie odległość jaka nas dzieli żeby się móc najpierw zapoznać.Woleliby bliżej.Pani ma porozmawiać z mężem.

 

Aniu a moze podsuń im moją Sonię? Jest w Warszawie, etap socjalizacji podobny do Moriska i jest w Warszawie. Czy mozesz? Oczywiście jeśli Morisek tam nie moze jechac.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, doris66 napisał:

Aniu a moze podsuń im moją Sonię? Jest w Warszawie, etap socjalizacji podobny do Moriska i jest w Warszawie. Czy mozesz? Oczywiście jeśli Morisek tam nie moze jechac.

 

1 godzinę temu, doris66 napisał:

Sonia jest tez do Moriska bardzo podobna fizycznie.

Doriss,wiem,że Sonia też szuka domku,ale dajmy szansę najpierw Moriskowi.Czy Moris tam może jechać czy nie,to jeszcze za wcześnie mówić.Z naszej strony możemy z Moriskiem jechać nawet do Krakowa,jeżeli akurat  tam znajdzie się TEN dom.  
Państwo mają porozmawiać ze sobą i zdecydować co do dzielącej nas odległości.200km,to nie jest jakoś masakrycznie daleko.Do Dżamalka kiedyś bez "mrugnięcia oka"  Domek z Warszawy przyjechał zobaczyć....zobaczymy jak będzie teraz.
Sonię oczywiście mogę Państwu zaproponować jak zrezygnują z poznania i adopcji Moriska.
 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, doris66 napisał:

Tak tez napisałam w  swojej prośbie, czyli "o ile Morisek tam nie pojedzie". Ja zawsze tak robie, ze jeśli nie "mój" pies idzie do adopcji to polecam innego, o którym wiem i uważam, że jest podobny.

 

Bo tak trzeba.Wszystkie psy są "Nasze" i szansę inny psiak powinien dostać.

Na razie cisza, domek fajnie "brzmiący" ,ale się nie napalam,cierpliwie poczekam na ich decyzję i ew. jutro zadzwonię.

Link to comment
Share on other sites

Z godzinkę temu rozmawiałam z Panią.Nie zdecydowali się jednak na Morisa.Wezmą pieska z bliższej okolicy i właśnie zmierzali do jakiegoś hoteliku.Powiedziałam Pani o Soni i kilka słów o niej,Pani zainteresowała się,podałam tel do doris66,podziękowała i mówiła,że zadzwoni,bo bardzo chcą przygarnąć jakiegoś biedaka.

Trzymam kciuki  za  Soniulkę!

 

Link to comment
Share on other sites

Miałam telefon od Pani z Międzyzdrojów. Pani bardzo chętna wziąć Moriska od razu i zasmuciła się,że jest tak daleko.Do transportu by jednak dołożyła.My natomiast nie chętni,ponieważ Pani nie w sile wieku.Miło  jednak pogawędziło się ze starszą Panią kochającą zwierzęta.Zakochała się w Morisku ze zdjęć i prosiła koniecznie żeby oddzwonić jak Moris dom znajdzie.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Poker napisał:

Może innego , starszego psa jej zaproponować.

Tak,zaproponowałam,że może ew. staruszka jakiegoś przygarnie,że mogę pomóc znaleźć. Pani Krystyna podziękowała i powiedziała,że jest internetowa i fejsbukowa i sama jakiegoś wypatrzy.Opowiadała o psiakach i wydarzeniach na FB.Pani ma jednego pieska,ma 69 lat,ale po głosie i w rozmowie  ( i sama zresztą mówiła) nie wygląda,nie czuje się na staruszkę.Jaka prawda,to nie wiem. 

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, WiosnaA napisał:

Z godzinkę temu rozmawiałam z Panią.Nie zdecydowali się jednak na Morisa.Wezmą pieska z bliższej okolicy i właśnie zmierzali do jakiegoś hoteliku.Powiedziałam Pani o Soni i kilka słów o niej,Pani zainteresowała się,podałam tel do doris66,podziękowała i mówiła,że zadzwoni,bo bardzo chcą przygarnąć jakiegoś biedaka.

Trzymam kciuki  za  Soniulkę!

 

DZiekuje za przekazanie Pani kontaktu i wstępnych informacji o Soni oraz za kciuki. Pani zadzwoniła, ale właściwie to nie wiem po co. Nie chciała Soni zapoznać, nie chciała abym jej wysłałe meilem album Soni. Powiedziała, ze sama odnajdzie jej ogłoszenia , popatrzy na zdjęcia, poczyta opis i się skontaktuje.......póki co cisza. Na pewno nie zadzwoni w sprawie Soni, ale to miła Pani i z pewnoscią jakiś psiak znajdzie u mniej miłość i dobrą opiekę.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda.....może już pieska wybrali i tylko z grzeczności zadzwoniła...wydawała się nawet zainteresowana jak powiedziałam ,że podobna do Moriska.

 

Bramy stoją,Morisek  lekko zdziwiony,że wychodzi bez liny.

Przy pilnowaniu biegnie za Amikiem,a poza tym to tylko spaceruje.

Ciekawe,czy chłopcy złapią jakiś wspólny język do zabawy gdy Moris teraz jest luzem.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, WiosnaA napisał:

Dziś miałam telefon od Pana...."to nawet dobrze,że pies nieufny do ludzi", "solidny kojec stoi"...Morisek miał by robić za stróża domu .

Powiedziałam,że Moris się nie nadaje na stróża.

I słusznie :) Do pilnowania domu najlepiej nadają się Firmy ochraniarskie. Miesięczny koszt jest mniejszy niż koszt utrzymania psa.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

I słusznie :) Do pilnowania domu najlepiej nadają się Firmy ochraniarskie. Miesięczny koszt jest mniejszy niż koszt utrzymania psa.

To fakt,następnym razem tak odpowiem..hehe

2 godziny temu, dwbem napisał:

Rany, współczujęz powodu takich telefonów. Oczywiście popieram twoją reakcję ale rozumiem,że się wkurzasz bo ja bym też się wkurzyła. Niestety głupich jest więcej niż normalnych.

Starałam się kulturalnie rozmawiać,ale w środku aż mną zatrzęsło jak usłyszałam kojec i pilnowanie.

Myślałam sobie co Pana skłoniło,że wybrał akurat Moriska?W ogłoszeniu pisze,że pies łagodny,nieszczekliwy,ale może ta nieufność do ludzi?,że to będzie pies nieprzekupny przez obcych,a szczekać się nauczy?

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Telefony są jakie są, ale ważne że się pojawiają... znaczy się - chłopak się podoba. A na domek poczeka :)
WiosnaA, 12zł to nie majątek, proszę potraktuj wypromowanie ogłoszenia jako prezent dla Moriska ode mnie.

Ty tu nie masz nic do gadania "Studenciaku" ino migiem ślij konto!

Zaraz księgi musisz kupować,a Morisa skarpety pilnuje Paulshadow i zaraz on będzie bogatszy pewnie od Ciebie..hihi..

Tysiu,serio,podeślij.

Link to comment
Share on other sites

A jeszcze Wam powiem,że nie dalej jak dwie godziny przed pana telefonem rozmawiałam z Miką-Zagrodowy p.p. i mówiłam,że kolejny "piecuch" mi się szykuje...a ten z kojcem mi wyjechał.

Od paru dni zrobiło się chłodno u nas i Morisek zaczął wybierać co cieplejsze posłanka.Przeważnie kładę mu koc na to jego posłanie,bo ma taki nieprzyjemny sztywny materiał,ale uprałam i jakoś nie położyłam ze dwa dni i żaden pies tam nie leżał,Morisek również omijał...hehe. Kładzie się na misiowym albo tam gdzie są koce i  wciska żeby w pupcię,nosek było mu cieplej.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Morisek ma racje - już dość się należał na zimnym, twardym, nieprzyjemnym... Żadne kojce nie dla niego. Teraz tylko poduchy :) Mądry psiak!

Ojjj, Ciociu... Jak nie chcesz prezentu to trudno, w takim razie muszę oczekiwać bazarków i kupować tam, skoro inaczej ode mnie pieniążków nie przyjmujesz. I z bólem serca podsyłam nr konta.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...