Jump to content
Dogomania

asja

Recommended Posts

Witam. Jestem właścicielką około 8letniej przygarniętej z bezdomności spanielki Mai. Męczy nas jednak kilka problemów :( Od dłuższego czasu mamy problem ze spacerami. Maja szaleje radośnie, kiedy słyszy brzęk smyczy, chętnie wychodzi z domu, a po przejściu paru metrów zatrzymuje się, zapiera nogami i za nic nie chce iść w inną stronę niż w kierunku domu. Ostatnio doszło do tego dziwne zachowanie. Sunia jest około dwa miesiące po cieczce. W ostatnich dniach jest niespokojna, chowa się w najciemniejsze miejsca domu, pod łóżko, stół, do tego co chwilę kręci się po domu i piszczy/płacze. Je, lecz mniej. Zauważyłam też ostatnio na jej posłaniu dziwne żołtawe plamki. Suni zdarza się też saneczkować i wylizywać miejsca intymne. Z powodu braku ruchu przybrała na wadze. Co najgorsze, bardzo "charczy" kiedy śpi albo leży, czasem nawet kiedy tylko stoi. Martwię się o nią :( na dniach wybierzemy się do lekarza, ale mieszkam w małym mieście i tutaj brakuje dobrych specjalistów. Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł, co może dolegać pieskowi? Proszę o radę :( 

Link to comment
Share on other sites

Na temat problemów zdrowotnych się nie wypowiem, bo nie jestem weterynarzem, ale mimo, iż mieszkam tuż za granicami Wrocławia to do swojej pani weterynarz mam 30 km - po prostu wybrałam moim zdaniem najlepszą klinikę. Chcę Ci przez to powiedzieć, że czasem warto dojechać gdzieś dalej do dobrego specjalisty :)

 

Co do zapierania się na spacerze - spróbuj wziąć ze sobą pyszne smakołyki i najlepiej tuż przed tym jak sunia chciałaby się zatrzymać pokaż jej jedzenie i poprowadź ją chwilę na nim. Nagradzać możesz też sunię tuż po wyjściu z domu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...