Jump to content
Dogomania

Szczeniak wynosi w nocy kapcie


radiesteta

Recommended Posts

Kup sobie nowe kapcie, a te stare pozwól nosić - szczeniak chętnie nosi to, co najbardziej pachnie Tobą. Możesz z tego zrobić świetną zabawę poranną - wymyśl jakieś hasło (dla mojej psicy kapeć to bucio) i naucz przynoszenia na to hasło - wkrótce na to hasło szczeniak rano będzie sam ich szukać, a prędzej czy później zacznie przynosić bez polecenia, kiedy się obudzisz czy wrócisz do domu.

Link to comment
Share on other sites

Moja dorosła psica robi tak samo gdy za długo nie ma nas w domu.Z pewnością jest lekko zaniepokojna i to ją uspokaja.

Twój psiak nie czuje się zbyt bezpiecznie w nocy-jeszcze i stąd przynoszenie kapci do legowiska

Nie wiem czy jest sens kupowania nowych kapci.Młody je z pewnością znajdzie:)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak miałbym zwiększyć jej pewność siebie i bezpieczeństwo w domu. Mam ją prawie 3 miesiące . Noszenie kapci tym bardziej mnie dziwi że czasem służą one do wzmacniania poleceń gdy gdy jeszcze nie zawsze je wykonuje. Czasem lecą one w jej kierunku 

Link to comment
Share on other sites

Może małe wyjaśnienie ten maluch ma 55 cm w kłebie każdą łapę 2 razy większa niż kapeć. To nie York czy ratler tylko lanseer. A kapeć to nie wojskowy but podbity podkową tylko plastikowe coś czego często używa się do chodzenia po plaży oraz na basenach. Siła uderzenia równa ukluciu komara. 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, radiesteta napisał:

Może małe wyjaśnienie ten maluch ma 55 cm w kłebie każdą łapę 2 razy większa niż kapeć. To nie York czy ratler tylko lanseer. A kapeć to nie wojskowy but podbity podkową tylko plastikowe coś czego często używa się do chodzenia po plaży oraz na basenach. Siła uderzenia równa ukluciu komara. 

Może małe wyjaśnienie - nieważne co I z jaką siłą uderza,jeśli chodzi o odbiór bodzca.Jest przemoc.Jakbys dostał ścierą od matki,czy dziewczyny,to nie ból byłby Twoim największym problemem.

"wzmacnianie poleceń"... no comment.

Link to comment
Share on other sites

NaOtóż jestem jeszcze z pokolenia które gdy w szkole coś przeskrobalo to i mogło linijką po rękach dostać i do oślej ławki bylo sadzane ale jakoś nie mam linijkofobii ani oporów przed tym by na zebraniach czy podczas innych okazji siadać w pierwszym rzędzie 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.01.2017 o 16:43, radiesteta napisał:

Nie wiem jak miałbym zwiększyć jej pewność siebie i bezpieczeństwo w domu.

Chociażby rezygnując z rzucania w psa kapciami.

A tak poza tym, nosi kapcie, a nie zabawki, bo pachną tobą. Chce mieć przy sobie twój zapach, to jej daje poczucie, że nie jest sama. Powinieneś się cieszyć. Mojej z czasem przeszło, ale dwie mimochodem przeżute pary poszły do kosza. Nic z tym nie robiłam, nie karciłam jej, uznałam, że nie ma sensu. Ludzie też potrafią przytulać się np. do ubrań pachnących osobą, za którą tęsknią, nie widzę w tym nic niepożądanego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...