Jump to content
Dogomania

Uratowaliśmy je razem. Perełka i Śnieżka adoptowane..


doris66

Recommended Posts

Spokojnie.....Zachary weź oddech bo się udusisz, hi...hiii. Sytuacja wygląda następująco. Osoby zainteresowane adopcja psa od Pauli ( dotyczy to tez Perełki , Sniezki i Soni ) otrzymuja do wypełnienia ankiete adopcyjna. Taka ankieta została rozesłana do zainteresowanych osób, i dopiero jedna osoba odesłała ankietę , reszta odeśle jeszcze albo i nie, bo różnie to bywa. Pani, która ankiete juz odesłała jest nastawiona na adopcję Snieżki, ta Pani jest z Warszawy. Panią oceniamy dobrze jako potencjalnego opiekuna dla Śnieżki, teraz czeka ją wizyta przedadopcyjna i zapoznanie ze Śnieżką. No i zobaczymy co dalej. Drugi dom dla Śnieżki jest w Krakowie, młoda para, która ankietę odeśle nam dzis wieczorem lub jutro bo wyjechali na wekend, ale Pani Justyna dowiaduje się o Snieżke i juz ze mną przegadała parędziesiąt minut przez telefon.  Oba domy znają potrzeby psa rasy terier, bo w ich rodzinnych domach sa psy terierowate , wiec potrzeby i charaktery rasy są im znane. Sniezka ma geny teriera w pewnym procencie oczywiscie i to zarówno w charakterze jak też w urodzie . To na razie co do adopcji Śnieżki tyle. Perełka była dzis również przedstawiona rodzinie z Warszawy, chętnej na adopcje psa. Nie przyjechali po psa konkretnego, ale po zapoznaniu wybrali dwie suczki  od Pauli,które skradły im serca  Perełkę i inną sunię , nie pamiętam w tej chwili imienia tej suczki. Mają przedyskutowac sprawe rodzinnie jeszcze raz , zastanowić sie dokłądnie i któras z suczek pewnie zostanie wybrana. Mam nadzieję, ze będzie to Perełka, ale jeśli koleżnaka to żalu nie mam .......wszystkie przeciez są bezdomne i potrzebują opiekuna jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

Aha....ten potencjalny dom w Starożrebach koło Płońska byłby super, bo ludzie są super i mają juz sunię ze schroniska. Problem powstał tylko jeden, Państwo nie maja jeszcze ogrodzonej posesji , bo kupili i remontuja dom na razie, ogrodzenie ogromnego terenu ponad hektar siedliska a razem z łaka ponad 3 hektary nie nastąpi szybko. Ich sunia ma 12 lat i nie oddala sie od domu dalej niz na kilkanaście metrów ale śnieżka  z pewnością poszłaby dalej. A pilnowanie jej w czasie remontu i prowadzanie na smyczy na poczatku byłoby nie do zniesienia i dla ludzi i dla psa, nie mówiac już że mogłaby uciec przypadkowo, np. w czasie wnoszenia czegoś do domu. wszak remont to ciągły ruch i otwarte drzwi. Wiec doszłam z Państwem do wspólnego wniosku, ze narazie zaden nowy psiak nie powinien tam trafic bo ucieczka moze sie zdazyć, po co zatem nerwy i narazanie psa na niebezpieczeństwo.

Link to comment
Share on other sites

Nie chodzi o to byle jaki byle szybciej.....ale o to byle było dobrze i dla psa i dla ludzi. Juz miałam zarzuty co do wyboru domów dla psów.....ale nie zmieniam swojej zasady, Wszystkie domy sprawdzam i dopiero wtedy podejmuje decyzje. i nic na szybko aby tylko z głowy zeszło. Czas, rozmowy z ludzmi .........to co ja uznaję za najpewniejsze. Decyzje ludzI musza bys na 300% swiadome a nasze przekonanie ze to dobry dom na 500% PEWNE. WTEDY DOPIERO.........Ale jest wszystko tak jak powinno. Co dalej nie wiem..........okaze sie niebawem.

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Ewa Marta napisał:

Nie odzywam się, ale trzymam cały czas kciuki! Najważniejsze, żeby to były domki kochające, odpowiedzialne, które spokojnie będą uczyć nowego czlonka rodziny zaufania i nie puszcza od razu bez smyczy, co się niestety często zdarza:(

 

Oba domy wiedzą, że  Śnieżka potrzebuje jeszcze trochę pracy nad socjalizacją ( sunia nie żyła w wielkim mieście dotąd i nie była kochana przez człowieka, musi się teraz tego nauczyć, zaufać bez granic  )  i sa gotowe taka pracę wykonać, nawet pod okiem behawiorysty.  

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, doris66 napisał:

Oba domy wiedzą, że  Śnieżka potrzebuje jeszcze trochę pracy nad socjalizacją ( sunia nie żyła w wielkim mieście dotąd i nie była kochana przez człowieka, musi się teraz tego nauczyć, zaufać bez granic  )  i sa gotowe taka pracę wykonać, nawet pod okiem behawiorysty.  

Jestem pewna, że zadbasz o to Dorota:) Akurat o Ciebie jestem spokojna:)

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Ewa Marta napisał:

Jestem pewna, że zadbasz o to Dorota:) Akurat o Ciebie jestem spokojna:)

Miło, że masz o mnie takie dobre zdanie, dziękuję. Dom w Warszawie na prowadzeniu........UlaFeta się ucieszy, hi...hii...Dziś Pani odwiedziła Śnieżkę i zapoznanie wypadło bardzo dobrze, przypadły sobie do gustu jeszcze bardziej. Jest dobrze jednym słowem, teraz spotkanie u Pani w domu,  Paula pojedzie lub  ktoś z fundacji Psom na Pomoc. Dziś ma tez przyjechać na wizyte do Śnieżki inna Pani, również z Warszawy.............zobaczymy.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, UlaFeta napisał:

Sniezynka tak czy siak warszawianka bedzie:)))))))

Dorota poslij Ewe Marte na pa.Mogę zaręczyc,że niczego nie przegapi:))

Wiem, wiem, Ewie ufam, tak jak samej sobie.........ale biedny Pan Rokinson jest chory i potrzebuje opieki i obecności Ewy. A do Pauli i dziewczyn z Psom na pomoc tez mam zaufanie, więc już Ewy nie będziemy trudzić. Zresztą Paula już robiła  dla mnie i Ana 10  wizyty w Warszawie ( dla Kai i dla Fadusia vel Portosa ) i to są  super  domy. Już z Paulą rozmawiałam, może zrobić wizyte , nie ma dla niej problemu. A Ewcia  niech swój wolny czas poświeci  dla swojego królewicza - Rokusia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, doris66 napisał:

Wiem, wiem, Ewie ufam, tak jak samej sobie.........ale biedny Pan Rokinson jest chory i potrzebuje opieki i obecności Ewy. A do Pauli i dziewczyn z Psom na pomoc tez mam zaufanie, więc już Ewy nie będziemy trudzić. Zresztą Paula już robiła  dla mnie i Ana 10  wizyty w Warszawie ( dla Kai i dla Fadusia vel Portosa ) i to są  super  domy. Już z Paulą rozmawiałam, może zrobić wizyte , nie ma dla niej problemu. A Ewcia  niech swój wolny czas poświeci  dla swojego królewicza - Rokusia.

No tak Rokuś przede wszystkim :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...