Jump to content
Dogomania

Dwa małe szczeniaczki, dwoje psich dzieci wyrzucone w mroźny czas, szukają miłości i ciepłego kącika w domu :( OBA PSIACZKI MAJĄ JUŻ SWOJE SUPER DOMY


elik

Recommended Posts

Oj Elu, noga nie wygląda dobrze...na dodatek jeszcze chodzisz do pracy. Mam nadzieję, ze po tej maści trochę dojdzie do siebie. Może chociaż przez weekend dasz jej odpocząć ?

Kajunia to mała zadziorka ! Dobrze, ze schron nie zostawił w jej psychice jakichś blizn. Wygląda na zdrową i radosna sunię. Za to Alfik to chodząca dobroć i cierpliwość. Jest cudowny !!!

 

Link to comment
Share on other sites

Teraz, po całym dniu leżenia, już jest lepiej. Mniej boli i nieco sklęsła. Jednak jeśli w poniedziałek nadal będzie spuchnięta, to wybiorę się do lekarza.

Kajunia na szczęście była bardzo krótko w schronie. Dobrze, że ją Basia wypatrzyła :) A zadziora z niej okrutna Masia i Alfik mają już dość jej zaczepek. To taka mała pchełka, złapie ząbkami i odskakuje na bezpieczną odległość :)

Alficzek to wielka przylepa. Jest niesamowicie radosnym i posłusznym psem.Wystarczy wypowiedzieć jego imię lub się na niego popatrzeć, a ogonek już wywija młyńce :) Gdy się go zawoła, to w momencie się odwraca i biegnie do człowieka, nawet w sytuacji, gdy biegł do jakiegoś psiaka.

Ma jednak nadal jakieś niepokoje, bojaźnie :( Od czasu do czasu  wydaje się być wystraszony, zdezorientowany i koniecznie chce wejść na kolana :( Na szczęście już nie budzi w nocy. Mam nadzieję, że i to mu przejdzie z czasem.

Link to comment
Share on other sites

58 minut temu, ewu napisał:

Elu noga źle wygląda:( Zmartwiłam się:(

Nie przejmuj się Basiu starą nogą :) Jak się nie poprawi, to się ją wymieni :)

A tak poważniej, to ten żel dobrze działa, bo noga powoli, bo powoli, ale klęśnie i mniej boli :) Chyba jutro będzie jeszcze lepiej i nie pójdę do lekarza. Chyba byłoby całkiem dobrze, gdyby nie to, że pół dnia przygotowywałam bazarek -  robiłam zdjęcia, opisy itd

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, ewu napisał:

Kaja boooska w tym żółtym kubraczku.:)

Dostanie go w prezencie :) Dałam jej jeszcze kubraczek z czerwonego polara z nogaweczkami na przednie łapki z zakrytym brzuszkiem. Wkładałam jej jak były mrozy ponad  minus10 stopni. Też dostanie do DS.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, elik napisał:

Dostanie go w prezencie :) Dałam jej jeszcze kubraczek z czerwonego polara z nogaweczkami na przednie łapki z zakrytym brzuszkiem. Wkładałam jej jak były mrozy ponad  minus10 stopni. Też dostanie do DS.

No i jak ciebie nie kochać Elu:)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Gusiaczek napisał:

Kajunia jest przezabawna :)
natomiast zupełnie nie bawi Twoja noga, Elu ... jak dzisiaj?

Przezabawna i przezaczepna :) Od kiedy się zorientowała, że ma we mnie opiekuna, to zadziera ze starszymi :/

A moja noga ma sie tak, jak ja ją traktuję :0 Tzn. gdy leżę, to klęśnie, a jak wstanę i chodzę lub siedzę przy kompie, to ona nowo puchnie :) A że dzisiaj całe rano siedziałam przy kompie robiąc bazarek, to noga znowu spuchła. Widocznie utrudnione krążenie ma na to wpływ, ale nie mam wyboru.  Bazarek musiał ruszyć, bo Canisek ma na razie mało deklaracji, a prawdopodobnie juz w tym tygodniu będzie mógł jechać do hoteliku Murki :)

Link to comment
Share on other sites

To sprawdzona metoda u nas, polecam:
- na opuchliznę bardzo dobrze działają okłady z kapusty. Jak je przygotować? To proste, bierzesz kapustę i urywasz z niej liście. Dla wzmocnienia efektu możesz je delikatnie rozbić, na przykład pięścią albo tłuczkiem do mięsa, ale pamiętaj – DELITKATNIE.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Gusiaczek napisał:

To sprawdzona metoda u nas, polecam:
- na opuchliznę bardzo dobrze działają okłady z kapusty. Jak je przygotować? To proste, bierzesz kapustę i urywasz z niej liście. Dla wzmocnienia efektu możesz je delikatnie rozbić, na przykład pięścią albo tłuczkiem do mięsa, ale pamiętaj – DELITKATNIE.

Też już o tym sposobie słyszałam :) Może czas wypróbować :)

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, elik napisał:

Też już o tym sposobie słyszałam :) Może czas wypróbować :)

Świetnie też się sprawdza przy zapaleniu oskrzeli/płuc. Kilkumiesięczny synek był owijany kapustą gdy chorował - śmierdziało w chaupie okrutnie, ale z zapalenia płuc wykaraskał się niespodziewanie szybko :)
Liście wałkowałam delikatnie

Link to comment
Share on other sites

Naziejko, dziękuję za życzliwość i troskę o moją nogę :)

Jeśli chodzi o psiaki i spokój, to nic bardziej mylącego. Kajunia to wulkan energii, która rozładowuje na różniste sposoby, bardziej lub mniej mile widziane :) Ale co zrobić. To dzieciak, a u nas same staruszki, nie wyłączając nas. Nie ma już siły bawić się ciągle z sunią.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Gusiaczek napisał:

Elu, jak giczołka?

Dziękuję za zainteresowanie Gusiaczku :)

Byliśmy dzisiaj w szpitalu, bo kuzynka wystraszyła mnie zatorem w razie, gdyby urwał się skrzep. Straciliśmy 3 godzina na czekanie i godzinę na dojazd i powrót. I co ?I nic :) Zator mi nie grozi, bo musiałyby być przerwane naczynia krwionośne, co u mnie nie ma, na szczęście, miejsca i w zasadzie nic więcej nie mógł dla mnie zrobić. Zalecił oszczędzanie tej nogi, trzymanie w górze przynajmniej 3 razy w ciągu dnia po 20 minut, ale czy ja mam na to czas ? W zasadzie nie powinnam siedzieć przy kompie, bo noga w pionie, zamiast jeśli nie w górze,to przynajmniej w poziomie :) Eeeee stara noga i tele :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.02.2017 o 22:33, elik napisał:

Eeeee stara noga i tele :)

Dbaj o nią, jeszcze na pewno Ci się przyda, w życiu nigdy nie wiadomo ;)

Facet przy śmietniku znalazł babę, przygląda się i mówi
- babo, rusz ręką
baba ruszyła
- babo, rusz nogą
baba ruszyła
- całkiem dobra baba, a wywalili na śmietnik! ... ?

:D

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Gusiaczek napisał:

Dbaj o nią, jeszcze na pewno Ci się przyda, w życiu nigdy nie wiadomo ;)

Facet przy śmietniku znalazł babę, przygląda się i mówi
- babo, rusz ręką
baba ruszyła
- babo, rusz nogą
baba ruszyła
- całkiem dobra baba, a wywalili na śmietnik! ... ?

:D

Hi, hi, hi...Toż to zwyczajne marnotrawstwo !

Elu, czy był jakiś odzew z ogłoszeń Kai?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...