Jump to content
Dogomania

Moja shihtzakowa historia-nauka czystosci, pielęgnacja, żywienie Barf-em


Lili55

Recommended Posts

Nie podam Ci konkretnego paragrafu, bo nie mam czasu analizować umów partnerów kontraktowych FCI. Jeśli chcesz to poczytaj, na pewno treść jest do znalezienia w necie. ZKwP należy do FCI chyba od lat sześćdziesiątych i tylko ten związek jest przez FCI akceptowany. A to oznacza, że rodowody TYLKO tej organizacji (i innych 80 w różnych krajach) są uznawane na całym świecie, również na zasadzie wzajemności przez np. AKC. Jakie są tego skutki wszyscy wiemy - wystawy (również te międzynarodowe i prestiżowe), obowiązek przestrzegania wzorców ras kodyfikowanych wg międzynarodowych norm, nadzór nad hodowlą itp.

Można kupić psa z hodowli nie zrzeszonej w FCI, nikt nikomu tego nie zabroni. Trzeba tylko wiedzieć o skutkach tej decyzji - na przykład braku możliwości wystawiania psa albo często braku możliwości odtworzenia pochodzenia. Decyzję każdy podejmuje indywidualnie. Ja nikogo nie oceniam, nie podoba mi się tylko kiedy "hodowcy" nie informują klientów o tych faktach.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, anorektyczna.nerka napisał:

Co za bullshit...

Jakieś konkrety oprócz tej refleksji?

5 minut temu, anorektyczna.nerka napisał:

rozne organizacje, szczególnie w stanach maja swoje wystawy.

Pewne, że tak. Każdy może mieć swoją wystawę. Ty również i ja też. Ale nie o to chodzi, prawda?

8 minut temu, anorektyczna.nerka napisał:

Jaki to jest nadzór nad hodowlą? 50 husky w kojcu? Gdzie co drugi ma chore oczy?

Mam Ci podać przykłady syfu w pseudo? Pewnie, że znajdziesz hodowców, którzy nie powinni nimi być, a są w ZKwP. To żadna rewelacja i nic odkrywczego. W każdej dziedzinie życia znajdziesz oszołomów.

Wiesz, mamy odmienne zdanie i już. Można z tym żyć i nawet normalnie gadać :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, anorektyczna.nerka napisał:

Co za bullshit, rozne organizacje, szczególnie w stanach maja swoje wystawy. 

Jaki to jest nadzór nad hodowlą? 50 husky w kojcu? Gdzie co drugi ma chore oczy?

Anorektyczna nerko.

nasz takie samo prawo mieć swoją opinię na temat legalnych hodowli jak i ja.

Ty nie zauważasz,że większość pseudo widzi kasę a nie dobro psa.Znasz taką pseudo,która robi np. badania DNA swoich psów? W ZKWP to standard.

Link to comment
Share on other sites

Ale tu nie chodzi o opinię, tylko o definicje, które się biorą się z wewnętrznych regulaminów danych organizacji, czyli nie oddaja stanu rzeczywistego, a jedynie mają odniesienie do psów rejestrowanych w danym miejscu. Prawo takiej organizacji nie stoi ponad prawem stanowionym w d kranymaju, chyba, że jest to np UE, ale nie stowarzyszenie hodowców. 

Problem w tym, że w pewnych rasach jest zdecydowanie więcej hodowców takich, których nie powinno być w zkwp niż takich, którzy powinni być. Wystaw, na których wyprasza się z ringu psa o nietypowym umaszczeniu, bo ktoś nie zna wzorca czy o zgrozo nie rozpoznał co to za rasa. Albo lepiej, ocenia się psa rasy X, myśląc, że to pies rasy Y, mimo, że Y nie dopuszcza białego umaszczenia :) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, gojka napisał:

Anorektyczna nerko.

nasz takie samo prawo mieć swoją opinię na temat legalnych hodowli jak i ja.

Ty nie zauważasz,że większość pseudo widzi kasę a nie dobro psa.Znasz taką pseudo,która robi np. badania DNA swoich psów? W ZKWP to standard.

warto też napisać, od kiedy to standard. jest to jakiś krok w przód dla ZKwP, ale mimo to niedopuszczalne jest, żeby jakakolwiek organizacja nazywała się "jedyną słuszną" czy "jedyną prawdziwą" jeśli pozwala na męczenie zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

no, to nie jest zaden standard te badania DNA, bo ZKWP wycofal sie z tegho pomyslu. Sprawa jest zawieszona, bo po prostu nie ustalono odpowiednich procedur. serio mowie - gdy idziesz wpisac psu uprawnienia nikt cie nie byta o badania DNA. a jak sam spytasz, to nikt nie umie ci odpowiedziec na pytanie jak ugryzc tentemat:)

dla mnie badania DNA nie są zreszta tak istotne i sadze, ze to troche "sztuka dla sztuki". znacznie wazniejsze jest wprowadzenie wiekszej liczby obowiazkowych badan dla poszczególnych ras/grup. Np. w naszej rasie w tej chwili poza wystawami obowiązkowe są próby pracy oraz badania HD. i to wszystko. kiedy kilka lat temu odkryto mutację powodującą późną ślepotę - bardzo prosty sposob dziedziczenia, test tani, prosty do zrobienia - wtedy trzeba bylo wyslac próbke z policzka do ATH, teraz robia tez inne labolatoria, ZKWP nie zainteresowal sie tematem wcale. co wiecej nadal sie nie interesuje:)

 

u nas suki hodowlane maja przebadane biodra, łokcie oraz wykonany test na pra rcd4 właśnie. Chyba że są wolne dziedzicznie, ale wtedy wiadomo, że posiadamy certyfikaty ich rodziców potwierdzające, że są czyści.

ale prawda jest taka, że nikt tego w ZKWP nie wymaga. więc nie przeginajmy, ze to taka super instytucja dająca na wszystko papiery. 

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 25.01.2017 o 13:45, Zarka napisał:

Nie ma co tak emocjonalnie podchodzić do rzeczy oczywistych ;)

Według obowiązujących norm prawnych jedynym, jak mówisz słusznym, rodowodem jest ten z FCI. Można się z tym nie zgadzać, tylko co z tego? FCI zrzesza organizacje kynologiczne od Argentyny po Tajwan, których rodowody są uznawane na arenie międzynarodowej. W Polsce jest to tylko ZKwP. Po prostu...

Wiesz, możesz kupić płytę oryginalną, z ochroną praw autorskich ZAIKS-u i możesz skopiować ją nielegalnie w domu. Treść piosenek ta sama, muzyka również, zespół nie gra gorzej...niby bez różnicy, a jednak...

 to bardzo dobre porównanie moim zdaniem ;) 

Link to comment
Share on other sites

 

Dnia 23.01.2017 o 17:42, Zarka napisał:

O rasowości psa świadczy rodowód akceptowany przez FCI. W Polsce jedyną organizacją podlegającą tej instytucji jest Związek Kynologiczny w Polsce, który posiada prawo do wydawania metryk/rodowodów, organizacji wystaw, przyznawania uprawnień hodowlanych i tytułów psom rasowym. Żadna inna instytucja/stowarzyszenie/ktokolwiek nie posiada takich uprawnień. Marta30 ma rację :)

moim zdaniem w ZKwP ok. 90% hodowców trzyma się tego żeby hodować  rasowe psy a nie w typie rasy. w UCI tylko ok. 50% hodowców się tego trzyma

Dnia 25.01.2017 o 12:51, anorektyczna.nerka napisał:

A poza tym, znam kanał na YT tej  babeczki i ile mnie trochę niepokoi fakt, że ma same psy hodowlane i to dość sporo, z czego najstarszy ma tylko 4 lata, to nie powiedziałabym, że jest gorszym hodowcą czy coś. 

czysta prawda. moja ciocia ma hodowlę maine coon'ów Koty Marceliny PL i ma parę kotek nie hodowlanych, a najstarsza z nich ma ( chyba ) 8 lat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...