Jump to content
Dogomania

Karma RC gastro Intenstinal Junior


SirTrenton

Recommended Posts

Witam. Czy ktoś miał styczność z karma Royal Canin gastro Intenstinal junior?

Czy ona rzeczywiście pomaga?

Po konsultacji weterynaryjnej i serii badań Wet powiedział ze muszę dawać ta karmę plus jakieś leki na odbudowanie flory bakteryjnej,które ma mi dać jutro.

Rozmawialam z wetem przez telefon(wizyta jutro) i mówił coś ze badań krwi i kału wyszło ze ma bardzo niski poziom kwasu foliowego,wit B,ze jelito cienkie nie wchłania pokarmu,ze pies nie trawi skrobi i ma za duża ilośc złej flory bakteryjnej.

Ogolnie problemy sa takie ze pies wydała tyle kału ile zje pokarmu,biegunki,pies wogole nie tyje,pies miał operacje nogi 4 mies temu i do tej pory sierść mu nawet trochę nie odrosła.

czy ta karma RC naprawdę pomaga?

Link to comment
Share on other sites

To dobrze jadł, szkoda młodego psa przedstawiać na RC. Poszukaj alternatywy,  karm gastro o lepszym składzie. RC ma najgorszy z karm wet.

Wszystkie psy nie trafia skrobi, dlatego trzeba podając ryż czy makaron rozgotowac go. Warzywa tez powinny być rozgotowane lub w formie papki.

Może domowe jedzenie jest przyczyną.

Próbowałeś zmienić ryż na inny wypełniacz ? mój pies ma po ryżu biegunki i jedzenie dostaje tylko z makaronem lub płatkami. Nie jestem weterynarzem ale sprobowalabym najpierw z suplementami. 

GRAU SANOFOR -na biegunkę i problemy trawienne dla psa 150g (suplement diety)

Fit-BARF DARMFLORA - zdrowe jelita 100 ml (suplement diety)

Lilly's Bar Slippery Elm Bark/Ulmenrinde, organic - organiczna, kora wiązu czerwonego (suplement diety)

Dr. Berg pro-SCHONKOST - specjalistyczna karma dla psów z biegunką i chorobami trzustki,400g

Link to comment
Share on other sites

Próbowałam zamiast ryżu dawać makaron. Ryż,makaron zawsze rozgotowane. Warzywa tak samo rozgotowane i rozwalone na miazgę. 

Zawsze po tym były biegunki,nawet na pół kojca. 

Pies miał robione operacje,był kilka krotnie usypiany pod rząd. Dostawał mnóstwo antybiotyków i to go zniszczyło.

A jaka inna karma zamiast RC? 

Link to comment
Share on other sites

Moja suka, z bardzo poważną chorobą trzustki, dzięki RC Gastro Intestinal przeżyła w komforcie 1,5 roku. Znam skład, potrafię go przeanalizować. Wiem, że nie powala. Nie zmienia to faktu, że ta karma - w przeciwieństwie do innych gastro, do lekkostrawnej diety gotowanej, unormowała prace jej układu pokarmowego. 

Alternatywą są produkty Hill'sa, Trovetu, Eukanuby i Puriny (wszystko linie weterynaryjne). 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dnia 3 marca 2017 o 21:33, Koliberek-karmy napisał:

Witam. Mamy kilku klientów, których psy mają spore problemy gastryczne i dobrze sie tu sprawdza Trovet Intetsinal (zarówno suchy,jak i mokry). Jedna z klientek kombinowała z innymi karmami (wyżeł weimarski) ale skończyło się na powrocie do Trovetu. 

Dziekuje za podpowiedz ale ta karma zawiera ziemniaki a mój pies ich nie trawi,odrazu po takiej karmie z ziemniakami wymiotuje 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...