Jump to content
Dogomania

~ Od sylwestra błąkała sie po wsi - brązowa mała suczka Pyza


malagos

Recommended Posts

No to tak ... wstałam wcześniej, by pobyć dłużej na spacerze i dać śniadanie psiakom. Przed chwilą przyjechał ten nasz wet Paweł (mieszka w pobliżu i jechał do pracy), że jednak państwo zrezygnowali z adopcji, bo Pyza za DUŻA.......Trzy pokoje, chata jak stodoła, a ta kruszyna za duża!

Ponarzekaliśmy z Pawłem na ludzką mentalność, bo ci "nowi mieszczanie" (żeby nie powiedzieć: wiocha) to szukają yorczków i pudelków. A Pyzunia ani to, ani to - Paweł w każdym razie widział Pyzę, bardzo mu się podobała, sam jest normalnym fajnym młodym człowiekiem i poleca ludziom właśnie kundelki do adopcji.

W każdym razie cieszę się bardzo i wracamy do normalnego życia.

Oczywiście wzięcie ONki na dt jak najbardziej aktualne.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Szkoda,  że  Pyza nie ma domu,  ale jakby to miał być taki dom,  to i lepiej.  Myślę,  im kto mniej jest sam rasowy,  tym bardziej chce rasowca.  Pal sześć,  jak go kupuje z dobrej hodowli,  gorzej,  jak po taniości z pseudo.  

Za dt dla starej ONeczki,  jestem wdzięczna Wam całym sercem :) .  

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, konfirm31 napisał:

Szkoda,  że  Pyza nie ma domu,  ale jakby to miał być taki dom,  to i lepiej.  Myślę,  im kto mniej jest sam rasowy,  tym bardziej chce rasowca.  Pal sześć,  jak go kupuje z dobrej hodowli,  gorzej,  jak po taniości z pseudo.  

Za dt dla starej ONeczki,  jestem wdzięczna Wam całym sercem :) .  

W samo sedno !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, konfirm31 napisał:

Za dt dla starej ONeczki,  jestem wdzięczna Wam całym sercem :) .  

Konfirmie, mówiłaś, że zawieziesz starutką ONkę do tej pani co to się nie cieszy specjalną estymą. I co? Też sunia okazała się za duża?

Link to comment
Share on other sites

Plany się zmieniły i sunia  została na lodzie,  czyli w schronisku.  Tego nie zdzierżyło dobre serce Malagos i Jej TZta i dają biedulce BDT u siebie.  Wsparcie na karmę i weta,  mile widziane.  Ponieważ nikt w najbliższym czasie nie jedzie z Zamościa do Stolicy,  a sunia powinna jak najszybciej opuścić schronisko,  zbieramy kasę na płatny  transport (PatiC). Zaraz wkleję  Ci wątek sunieczki

Edycja

Nie trzeba wklejać.  Wejdź przez moją sygnaturkę :) 

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, ja wiem, że to daleko, ale jeśli ktoś ze mną pojedzie po sunię, to mogę się po nią wybrać, jako wkład w jej ratowanie. Konfirmie, pojedziesz ze mną? Trzeba by wyruszyć skoroświt, żeby obrócić jednego dnia, ale co to dla nas, dzielnych emerytek, prawda?

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Irena, po raz kolejny - szacun, Kobieto! Z Tobą to i konie kraść! (tylko po cholerę nam konie??)

Czekam na ONkę i mam pietra - jaka będzie, czy spokojna, czy szczekliwa, i najgorsze - czy nie wyjdzie  z kojca........

Za to Pyza godnie zniosła najazd gości, a przyjechał 6 moich dzieci z przyległościami, i Ania, i Kenia. Nie było histerii, do ludzi Pyzol się łasił, do Kenii z rezerwą podchodziła, bo Kenia trochę się czuje u nas jak u siebie, wiec pilnowała kuchni, miski i Ani. Ale nic się nie zdarzyło złego i było bardzo sympatycznie. Poszłyśmy a Anią i psami na spacer na pola, spuściłam Pyzę ze smyczy. Biegała, wracała na wołanie (plus chrupka w dziób jako smaczek), ganiała w kółko, trochę bawiła się z Kenią. Zdała egzamin :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ale ją wyeksploatowałyście! Ledwo zipie. No ale brzuszek do pogłaskania zawsze można wystawić, nawet jak pies pada na nos ze zmęczenia, prawda?

 

A co do koni - nie da się ich ze mną kraść, bo ja się boję takich dużych zwierząt. Krów też.

Link to comment
Share on other sites

Kolejne przeżycie za Pyzunią - poszła przed chwilą pod kojec i zobaczyła w nim ONeczke... Sterczała i patrzyła, jak tamta chrupie wędzoną tchawicę, pewnie nawet nie zobaczyła moich suczek. Jutro nastąpi zapoznanie stada :) A ONeczka przyjechała z Pati-c przed godziną, jako nasza druga tymczasowiczka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...