Jump to content
Dogomania

~ Od sylwestra błąkała sie po wsi - brązowa mała suczka Pyza


malagos

Recommended Posts

Ponoć była już 5 stycznia zgłaszana do Gminy, ze się błąka po wsi. Ale ktoś ją przetrzymał w szopce, dawał jeść, nawet zaszczepił na wściekliznę... i... znów zgłosił, by ją zabrać. I tak trafiła do gminnego kojca w czwartek 19 stycznia. Tomek podjechał tam, zrobił zdjęcie, odrobaczył i odpchlił sunieczkę. Dziś pojechaliśmy po nią. Dała sobie zapiać obrożę, choć cofała się z lękiem, wyszła z kojca na smyczy i cichutko siedziała w samochodzie. W naszym kojcu została cichutko, zjadła ciepły obiad, ale po chwili ... niestety, wyszła między sztachetami. Mnie się bała, z podkulonym ogonem biegała po ogrodzie, ale wystarczyło, ze Tomek kucnął i ją zawołał, podeszła i dała zapiąć smyczkę. Zaprowadził ją do awaryjnego kojca w sadzie. Zaniosłam suni mięsną kostkę i miskę z wodą. Dziś dam jej pokój, ale rano wezmę ją na smycz i pójdziemy na spacer. Na razie awanturują się z Figą przez kraty :(

Tomek nazwał sunię Pyza :)

 

Wpłaty:

100 zł Mattilu :)

Wydatki:

karma, mięsko, wyróżnienia ogłoszeń OLX,Gumtree, Morusek  - 100 zł

100 zł od Mazowszanki  z bazarku

na jedzenie :)

1.jpg

2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pyza, baba dziwo! Na ogół boją się facetów (vide moja Psotka, gotowa gryźć ze strachu, jeśli nie ma gdzie przed facetem uciec), a ta tu boi się przemiłej, przełagodznej, przesympatycznej Malagos! Oj nie znasz się na ludziach, dziewczyno! Przyjrzyj się uważnie.

Malagosku, czy to ta podobna do Rudzika? W którym miejscu podobna? Przecież to typowy terier mazowiecki, a Rudzik był owczarek nizinny!

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Dziewczyny, że zaglądacie :)

co do podobieństwa (czy raczej jego braku) do Rudzika, to to pierwsze zdjęcie Tomkowe mnie zwiodło, zrobione zaraz po przywiezieniu....

Wieczorem poszłyśmy wszystkie (ja i 3 suczki) do kojca, wstawiłam miskę z kolacją i wygłaskałam sunię. W nocy słyszałam jej szczekanie i zawodzenie. No dobra, myślę sobie, będę twarda i dopiero rano pobiegłam do niej. Po raz pierwszy zobaczyłam, że pies może gryźć siatkę! Przy podmurówce podniesiona siatka, bo druty rozplatane, i zrobiła się dziura. Nie na tyle jednak duża, by pies uciekł. Więc decyzja - idziemy do domu i sprawdzamy psa na kota. Dobro Borysa nade wszystko, więc jak jego Pyza nie polubi, wróci do kojca gminnego.

Wzięłam Pyzę na smycz (ogromnie się cieszyła, ze mnie widzi, z Figą machanie ogonkami) i pochodziłyśmy po ogrodzie, czekałam na siusiu. Do wszystkich Pyza nastawiona pozytywnie, a jak zobaczyła Tomka idącego do nas, mało się dupka nie urwała. Figa  ją zaczęła męczyć, jak Fafika, ale ta nie dała się wciągnąć do zabawy, raczej ją ignorowała. Przywiązałam Pyzę na chwilę do furtki w sadzie, by zrobić zdjęcie

 

 

 

 

4.jpg

5.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W domu Pyzulka nieśmiało się porusza, ale całe szczęście kota ledwie zauważyła. Teraz położyła się na kocu w przedpokoju, i mocno zasnęła. Co chwila wychodzę z nią na spacer, i dopiero niedawno zrobiła siusiu! Super psinka :)

Taka delikatna, wrażliwa, wspina się na łapki i prosi o pieszczotkę :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

He, he, konfirmie, czas pokaże...

Teraz znów poszłyśmy na spacer - było siusiu, na razie kupy nie. Podałam obiad, naszym w kuchni, Pyzie w holu za zamkniętymi drzwiami, by spokojnie zjadła i innym nie przeszkadzała. Ślicznie wylizała miskę i położyła się na swoim kocyku. Bardzo się cieszę, że umie chodzić na smyczy, że nie muszę uczyć tego :)

Tylko już się martwię, jak i gdzie ją jutro zostawić, nie będzie nas 8 godzin......

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ale fajna ta Wasza nowa tymczaska, bardzo mi się podoba :) Będę trzymać kciuki za małą Pyzunię :)

3 minuty temu, malagos napisał:

Czekaliśmy na Kejciu, bo przyjechała po Figę, taka wymiana : jeden pies przyjęty, jeden wydany :)

W sensie, że to Kejciu adoptowała Figę??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...