Jump to content
Dogomania

SirTrenton

Recommended Posts

Witam. Mam dwa szczeniaki 2 miesięczne. Trzymam je w garażu ocieplanym,maja zbudowany tam taki odchowalnik z płyty wiórowej,wym 120x120 wysokość około 100cm. Cały zamykany z drewniana podłoga,dachem i drzwiczkami. W garażu jest około 0'C +- 2C w zależności od temperatury na dworzu. W odchowalinku dogrzewam je dwoma żarówkami. I tu moje pytanie, jakie powinnam wsadzić tam żarówki żeby było im dobrze? Jaka powinna byc mniej więcej temperatura w tym odchowalinku? Pieski są wypuszczane do garażu żeby mogły sobie pobiegać,pobawić sie.

Czy jakbym wsadziła tam dwie żarówki kwoki 100W to bedzie dobrze? 

W tej chwili mam 2 żarówki po 125W i jak wsadzam termometr to maja około 14'C.

Nie chce tez żeby tam sie przegrzewały bo jak je wypuszczam do zimniejszego garażu żeby sie nie pochorowały. 

Jak zaglądam do odchowalnika przez szczeliny to widzę ze pieski nie dygocza z zimna,dygocza tylko jak otworze im drzwiczki bo wpada tam chłodne powietrze.

Czy takie szczeniaki można wyprowadzić na dwór przy takiej temperaturze jak teraz mamy (ok -8,9'C)?

Z góry dziekuje bardzo za odpowiedzi i Pozdrawiam.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Szczeniaki zamknięte w "odchowalniku" i wypuszczane na wybieg po garażu  - to znaczy, że już najwyższy czas, aby wprowadzić zezwolenie na posiadanie psa czy psów. Zezwolenie wydawane po zdaniu egzaminu z elementarnej wiedzy o potrzebach emocjonalnych tych zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

a gdzie jest matka tych szczeniąt?odchowalnik to chyba dla osesków,a to już 8 tygodniowe szczenięta.Trzeba je socjalizować,pokazywać przyjazny świat etc.Zarowka tego nie załatwi i raczej nie pobawi się z nimi.

Link to comment
Share on other sites

O rany, po chorobę ci szczeniaki skoro nie masz dla nich serca i jakiejkolwiek wiedzy o wychowywaniu szczeniąt. To nie sa pluszowe zabawki tylko żywe, czujące psie dzieci potrzebujące socjalizacji, kontaktu ze światem, serca i milosci. Ciekawa jestem czym je karmisz bo jak nie wiesz, że szczeniąt nie trzyma się w ciemnym pudle to pewnie nie wiesz, że male psy potrzebują dobrego jedzenia i mięsa. Oddaj je komuś kto wie co to jest pies bo ty na taka nie wyglądasz.

Link to comment
Share on other sites

@SirTrenton

Masz 4 miesięczną sukę,10 miesięcznego amstafa i dwa dwumiesięczne szczeniaki - to wynika z Twoich postów zamieszczanych na Dogo.(posty z ze stycznia i z marca br.)

Coś jest nie tak,prawda?Z Twoją wiarygodnością i oby tylko z tym...

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Sowa napisał:

Szczeniaki zamknięte w "odchowalniku" i wypuszczane na wybieg po garażu  - to znaczy, że już najwyższy czas, aby wprowadzić zezwolenie na posiadanie psa czy psów. Zezwolenie wydawane po zdaniu egzaminu z elementarnej wiedzy o potrzebach emocjonalnych tych zwierząt.

 

14 godzin temu, bou napisał:

a gdzie jest matka tych szczeniąt?odchowalnik to chyba dla osesków,a to już 8 tygodniowe szczenięta.Trzeba je socjalizować,pokazywać przyjazny świat etc.Zarowka tego nie załatwi i raczej nie pobawi się z nimi.

 

14 godzin temu, dwbem napisał:

O rany, po chorobę ci szczeniaki skoro nie masz dla nich serca i jakiejkolwiek wiedzy o wychowywaniu szczeniąt. To nie sa pluszowe zabawki tylko żywe, czujące psie dzieci potrzebujące socjalizacji, kontaktu ze światem, serca i milosci. Ciekawa jestem czym je karmisz bo jak nie wiesz, że szczeniąt nie trzyma się w ciemnym pudle to pewnie nie wiesz, że male psy potrzebują dobrego jedzenia i mięsa. Oddaj je komuś kto wie co to jest pies bo ty na taka nie wyglądasz.

 

13 godzin temu, bou napisał:

@SirTrenton

Masz 4 miesięczną sukę,10 miesięcznego amstafa i dwa dwumiesięczne szczeniaki - to wynika z Twoich postów zamieszczanych na Dogo.(posty z ze stycznia i z marca br.)

Coś jest nie tak,prawda?Z Twoją wiarygodnością i oby tylko z tym...

Tak właśnie myślałam ze ktoś sie na mnie rzuci ;)

jesli chodzi o trzymacie szczeniąt w "zamknięciu" to nie tak. Szczeniaki miały taki odchowalnik zeby mogły tam przebywać pod moja nieobecność. Nie były całkiem odcięte od świata. Miały odchowalnik z dobudowanym dużym wybiegiem (w odchowalinku miały cieplutko a na wybieg wychodziły kiedy chciały). Do tego były duzo razy dziennie wypuszczane i bawiłam sie z nimi,ja jak i inne moje psy i inni członkowie rodziny. Psy były wypuszczane na dwór i przebywały tez w domu. 

Jesli chodzi o karmienie to karmie ja bardzo dobrze moim i rownież waszym zdaniem. Bo nie raz pisałam na forum o karmieniu szczeniąt i psów i nie jedna/jeden z was pisał ze prawidłowo karmie swoje psy.

Szczeniaki w obecnej chwili sa cały czas na dworze z innymi psami,tylko na wieczór zabieram je do garażu bo w nocy jest jeszcze trochę chłodno.

Jesli chodzi o moja ilośc psów (dla tych niedowiezajacyvh) to mam 2 letnia suke pitbulla, 11miesuecznego psa amstaffa, 11miesuecznego psa american bully i 2 czteromiesięczne szczeniaki :) tak,mam je napewno i zapewniam ze żadnemu  z moich psów nic nie brakuje, sa odpowiednio socjalizowane,karmione i rownież maja wszystkie szczepienia i odrobaczenia;) 

Wszystkie psy karmie surowym mięsem wołowym z warzywami i ryżem bądź makaronem. Dostaje rownież tez raz na jakiś czas rapki kurze i raz na dwa tygodnie robię im galaretę z kurzych łapek. Maja do tego rożne suplementy,witaminy,oleje,trany. 

Do tego każdy z moich psów ma zapewniona odpowiednia dawkę ruchu na podwórku jak i spacery. 

Link to comment
Share on other sites

a świstak siedzi i zawija w sreberka....

Dnia ‎2017‎-‎01‎-‎19 o 11:25, SirTrenton napisał:

W garażu jest około 0'C +- 2C w

to jak z tym wybiegiem? :)) i z ta ilością młodzieży?Skoro ja zadałam sobie trud,żeby podsumować Twoje posty,to i Ty się doszkol w tym,co piszesz.

EOT.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, bou napisał:

a świstak siedzi i zawija w sreberka....

to jak z tym wybiegiem? :)) i z ta ilością młodzieży?Skoro ja zadałam sobie trud,żeby podsumować Twoje posty,to i Ty się doszkol w tym,co piszesz.

EOT.

No tak w garażu było tyle a w odchowalinku było około 15C i wybieg miały i Jak chciały to wychodziły,miały w odchowalinku otwór i w nim ciepło sie utrzymywało... Nie wiem co w tym takiego dziwnego. Oprócz tego były wyprowadzane na dwór na niedługo czas ze szgledu na zimno i przebywały tez często w domu.Jakbym umiała wstawiać zdjęcia to bym wstawiła Jak to wyglada.  A jesli chodzi o ilośc młodzieży?? Mam dwa szczeniaki które maja w tej chwili 4 miesiące? 

Pisała Pani/Pan kilka postów wcześniej ze doczytał/a w moich postach ze mam 4 miesięczna suczkę i dwa szczeniaki deumiesieczne. No co,szczeniaki rosną wiec dwa miesiące temu miały one 2 miesiące a teraz maja już 4 miesiące,czy to takie dziwne( mój ostatni post na temat czym dosmaczyc jedzenie był o 4 miesięcznej suczce czyli jednej z tych co dwa miesiące temu miała 2 miesiące?!)

Czyli podsumowując mam w tej chwili 2 szczeniaki CZTERO miesięczne, dwa psy 11 miesieczne i suke pita 2letnia. I na tym lista sie kończy. 

Jesli chodzi o 

20 godzin temu, bou napisał:

a gdzie jest matka tych szczeniąt?odchowalnik to chyba dla osesków,a to już 8 tygodniowe szczenięta.Trzeba je socjalizować,pokazywać przyjazny świat etc.Zarowka tego nie załatwi i raczej nie pobawi się z nimi.

Matkę szczeniąt to nie ma... Bo nie rozmnażalam psów. Szczeniaki kupiłam od hodowców,za pieniądze i z rodowodami. 

Jezeli chodzi o podsumowanie moich postów dotyczących ilości psów/szczeniąt to lekcje ktoś nie za bardzo odrobił ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...