Jump to content
Dogomania

Agresywny szczeniak


Gggosiaggg

Recommended Posts

Jestem właścicielka 3 miesięcznego psa typu husky (AKK) . Niestety mam problem z agresja do innych psów . W domu jest cudowny , wesoły , mądry , szybko sie uczy . Na spacerze szczeka , warczy i atakuje inne psy . Trzymam go na smyczy ze względu na to , ze boje sie , ze nie przyjdzie na zawołanie ( hodowcy nie polecają wyprowadzania tych psów bez smyczy ) . Jesli inne psy i ich właściciele pozwolą na obszczekanie , po chwili zaczyna wąchać i chce sie bawić . Jednak jak go odciągamy to może nawet ugryźć . Spotkałam sie kilka razy z trenerem i prawdopodobnie to agresja lekowa lub genetyczna . W swoim miocie nie był lękliwy . U nas nie został zaatakowany przez żadnego psa , zaczęło sie od drugiego spaceru ... za rada behawiorysty staram sie odwracać jego uwagę , nie doprowadzam do konfrontacji , ale nie zawsze sie to udaje . Chodzimy na takie spotkania socjalizujące z innymi szczeniakami , ale niestety nie da sie go puścić do innych psów ,bo atakuje i inni sie boja o swoje maluchy . Końcem stycznia zaczynamy psie przedszkole u tego trenera z którym teraz sie spotykam .. powiem szczerze , ze na początku naszych spotkań sam był trochę zaniepokojony zachowaniem naszego psa i mówił , ze boi sie , ze będzie straszył mu inne psy , ale , ze rozumie , ze on potrzebuje socjalizacji .. Po dzisiejszym spotkaniu mówi , ze widzi poprawę , ale szczerze ogólnie nie jest dobrze. 

Ma ktoś może podobne doświadczeni , podzielcie sie proszę co robiliście ,  jak długo to trwało i jakie były rezultaty .  Gosia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...