Jump to content
Dogomania

Owczarek Niemiecki


Nella7

Recommended Posts

Witam.Od soboty jest u mnie suczka która wabi się Nella.Ma 7 tygodni i jest to owczarek niemiecki.Mam kilka pytań ponieważ piesek jest spokojny i cały czas kładze się i leży , zbytnio nie reaguje gdy się go woła i piszczy tylko gdy chce siku lub kupę.Czy to normalne czy coś mu jest bo czytając inne fora wywnioskowałem że albo coś z nią jest nie tak albo jest chora.Na każdym z forum jest napisane że pies jest żywiołowy, lubi kontakt z ludzmi i się słucha ( chodzi mi tu o tresowanie go ) . Więc pytam jeszcze raz czy to normalne ze względu na wiek czy udać się z nim do weterynarza oraz co najlepiej dawać do jedzenia tak małemu psu ? . Czekam na odpowiedź :(

Link to comment
Share on other sites

7 tygodni to psie niemowlę i jak ludzkie dużo śpi, je i wydala. Poza tym zmiana miejsca jest dla malucha stresująca. Cierpliwości. Na słuchanie i szxkolenie,nie tresurę, masz jeszcze sporo czasu.

Ja jestem zwolenniczką żywienia naturalnego, zwłaszcza takiego malucha choć większość współczesnych włsścicieli woli wygodęi suche karmy. Ja nie polecam.

Napisz na PW to powiem więcej, hodowałam owczarki. A przy okazji - skąd jest szczeniak?

 

Link to comment
Share on other sites

Teraz jest już trochę za późno, ale na przyszłość - dobry hodowca do wyprawki szczeniaka zawsze daje trochę jedzenia, które szczeniak jadł w hodowli. Chodzi o to, by na początku pies jadł to do czego był przyzwyczajony, a przyszły właściciel może stopniowo zmienić sposób żywienia swojego szczeniaka.

Jeśli chcesz karmić psa suchą karmą to poczytaj o karmach bezzbożowych - są lepiej tolerowane przez psy.

Ja jestem zdania, że trening posłuszeństwa zaczyna się od razu gdy pies do nas trafia (oczywiście są to bardzo krótkie sesje w formie zabawy). Wstawiam filmik z moim 8-tygodniowym szczeniakiem:

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...