Jump to content
Dogomania

Szczeniak nadmiernie nakręca się na smakołyki


nikola35_35

Recommended Posts

Witam

Od niedawna jestem posiadaczką suczki kundelka. Czika ma niecałe 3 miesiące. Jest bardzo mądra, w dwa dni nauczyliśmy się czystości i komendy siad i daj łapę. Suczka naprawdę szybko wszystko łapie tylko jest jedno ale...

Problem polega na tym, że kiedy zaczynamy "trening" to ona nie potrafi się tak jakby skupić. Suczka jest małą więc klękam przed nią wtedy ona zaczyna biegać, wchodzi na mnie, podgryza. Ale najgorsze zaczyna się kiedy po wykonanej komendzie dostanie smakołyka, nic ją już wtedy nie interesuje skacze na mnie i prubuje szukać smaczków. Zazwyczaj wtedy czekam aż się uspokoi po czym wydaje jej komende siad ale nim to zrobi to biega jak oszalała wokół mnie i jak już siądzie to często się zdarza że robi to na moich kolanach. Nie wiem jak ją wyciszyć podczas treningu. Jak nauczyć skupienia i tego żeby komendy wykonywała przede mną a nie za moimi plecami.

Link to comment
Share on other sites

Czika jest szczeniakiem i zachowuje się jak normalny szczeniak. Szczeniaki uczy się w zabawie, nie oczekując dłuższej koncentracji; trening takiego malucha może być często powtarzany, ale nie może trwać dłużej niż szczeniak jest w stanie wytrzymać. Więcej cierpliwości:-))

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście jeśli już coś ćwiczymy to są to góra 5 powtórzeń i spokój :) tylko też nie chciałabym żeby w przyszłości nauczyła się tak że przy komendzie "siad" najpierw biega jak oszalała w koło, skacze na mnie po czym dopiero wykona komendę. Ja nie oczekuję, że ona będzie chodzić jak w zegarku ale też chciałabym żeby choć trochę potrafiła się wyciszyć i skupić :) a nie wiem jak jej tego uczyć pomału 

Link to comment
Share on other sites

Naprowadzaj smakolem czy zabawką w oczekiwaną pozycję na przykład w siad, daj hasło wtedy, gdy już siada (komenda to brzmi jak na musztrze, a może być przyjaźniej), pochwal zawsze jak usiądzie, a smakol dawaj nieregularnie i już. Jak raz zrobi coś dobrze, nie wymagaj powtórzeń od razu, dopiero po chwili zabawy. Pies nie rozumie znaczenia słów, ona jeszcze nie wie, o co Ci chodzi gdy mówisz "siad", więc próbuje różnych zachowań, żeby odreagować ekscytację i dostać smakol. Jak w zegarku to ona może chodzić jak skończy dwa lata, pod warunkiem, że będzie rozumiała Twoje polecenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...