Jump to content
Dogomania

Bach! Na mróz! Mamba (teraz Figa) i dzieciaki w DS, Mika już po operacji! Zostaje na stałe w DT :)


Tyśka)

Recommended Posts

Piątek trzynastego. Małe wschodnie miasteczko przy granicy polsko-ukraińskiej... Mało rąk do pomocy, zwierząt do ratowania wiele.
I nagle wiadomość od zamojskich Dziewczyn: shoto, ratuj! w rowie mieszkają dwie krótkowłose sunie! Na dworze mróz ściska, a one leżą w rowie pod konarem. Ludzie mijają je bez drżenia serca, bo przecież to tylko kolejne, bezdomne psy.... Ale one zamarzną! Shoto odkłada więc wszystko i jedzie do wskazanego miejsca - dobrze wie, że jak Ona coś nie zrobi to ten świat będzie uboższy o dwie małe duszyczki.


Na miejscu - dramat: malutka Czarna sunia (pewnie kupiona za stówkę jako pinczer....) broni drugiej, Czekoladki (również takiej, co pewnie byłą kupiona jako pinczer - ups, troszkę urosła... ) Shoto klęka obok niej, a Czarna natychmiast zmienia się w malutką, kcohaną glizdę-przytulaszczkę, jakby chciała powiedzieć "uratuj nas, my tu zginiemy!". Więc pac - do samochodu.
Czekoladka widząc, że zabierają jej przyjaciółkę, woła "ja też jestem, też chcę żyć". Sunia jest w zaawansowanej ciąży, zaraz lada chwila urodzi.

Plan jest na razie jeden - psiaki muszą trafić do naszej przechowalni psów. To jest dramat! Ale nie ma innej opcji. Muszą tam trafić.

Shoto dojeżdża na miejsce. Patrzy i liczy: jedna, druga... i trzecia. SUNIA RODZI! Więc raz-dwa: szybko czarną oddać do przytuliska.

W te pędy w tył zwrot i do weta! Wet obejrzał, zrobił usg: sunia jeszcze będzie rodzić... Szybkie telefony do znajomych i ufff, udało się. Sunia ma lokum na 2tyg. Obecnie ona i jej trzy szczeniaki...

Ale i tak obie szukają DT: Czarna nie przeżyje w kojcu!
A Czekoladka za miesiąc znowu trafi na bruk...

To nie jest kolejne wołanie o pomoc, to już jest błagalny płacz o to, byśmy znaleźli pomoc dla Czekoladkowej Mamy oraz Czarnej.

Ni to pinczer, ni to jamnik, ni to nie wiadomo co, ale cudowna:

16111791_1122781181153031_542455237_n.jpg

16111451_1122781167819699_1810063916_n.jpg

Mała zadziora, ni to pinczer, ni to terier, ale kochana. W MZD:

16117333_1122781187819697_1997411759_n.jpg
 

EDIT: Czarnuszka (Mamba) dn. 16.01. trafiła do elficzkowa... zupełnie awaryjnie! Dziękuję elficzkowa!

Mamba dn. 28.01 pojechała do DSu!

Czekoladka była u weta... RTG wykazało, że sunia potrzebuje operacji na CITO. :( Cierpi na aseptyczną martwicę główki biodra i każdy ruch wiąże się z ogromnym bólem. Niestety, sama operacja to koszt 400zł. Podczas jednej narkozy chcemy zrobić też sterylizację, ale niestety - gmina nie chce opłacić nam sterylki. POTRZEBUJEMY AŻ 600zł! Pomocy!


 

Wydarzenie suniek: https://www.facebook.com/events/356854681365701/

Link to comment
Share on other sites

Skarbnikiem suń została shoto.

Sunie przebywają w awaryjnych DT w zamian za opłacenie karmy i weta.

ROZLICZENIE SUNIEK:

/16.01/
Wpłaty:

Nadziejka  - 8 zł. 0heart.gif
ONAA - 20zł  0heart.gif
Elficzkowa i siostra Elficzkowej - 40 zł 0heart.gif
Usiata  - 100 zł 0heart.gif
mgog  - 20 zł 0heart.gif
MEMORY i WIKTOR - 50 zł 0heart.gif

RAZEM: 238 zł

Wydatki:
STERYLKA MAMBY - FREEEEEEE za darmo, za nic za pieniądze miasta HURAAAA
KARMA dla czekoladki: 15,97zł  + 16,24zł (paragony na str. 4)
KARMA dla Mamby 36,47zł (paragon na str. 9)

RAZEM: -68,68 zł

SALDO (z dn 16.01)      +169,32 zł

 

/17.01/
Wydatki:

KARMA: 29,45zł (paragon na str. 8)

SALDO (z dn.17.01. )   +139.87

 

/18.01/
Wpłaty:

Marta S. - 30zł 0heart.gif


/20.01/
Wpłaty:

Katarzyna K. - 50zł 0heart.gif

SALDO (z dn 20.01.)  +219,87 zł

/21.01/
Wydatki:

KARMA: 68,90zł (paragon na str. 10)
 

SALDO (z dn 21.01.) +150,97zł

 

/28.01/
Wydatki:

KARMA: 53,34zł (paragon na str. 13)

SALDO (z dn 28.01.) + 97,63zł

/30.01/

Wpłaty:
Agat21 - 20zł 0heart.gif
Katarzyna K. - 50zł 0heart.gif

SALDO (z dn 30.01.) + 167,63 zł

+zapas dziesięciu puszek 0heart.gif

/31.01/

Wpłaty:
Aldrumka - 30zł 0heart.gif

SALDO (z dn. 31.01.) +197,63
 

/08.02/
Wydatki:
Karma RC dla suń z laktacją - 26,70zł (paragon na str. 16)
Podkłady - 8,50zł (paragon na str. 16)

SALDO (z dn. 08.02) +162,43zł

/11.02/
Wydatki:

Karma RC starter - 24,00zł
Dental P. Krokodyl - 3,00zł
Karma GranCarno i RC mini starter - 72,86zł

/20.02/
Wydatki:

Karma - 63,72(paragon na str. 18)
Karma - 38,64(paragon na str. 18)

/24.02/
Wpłaty:

Z bazarku Nadziejka - 187zł 0heart.gif

Nadziejka - 12zł 0heart.gif

/03.03/
Wydatki:

Karma - 28,69zł (paragon na str.21)


/04.04/
Karma - 23,01zł (paragon na str.21)
Karma - 23,60zł (paragon na str.21)

 

SALDO (z dn. 07.04) - +75,30zł

 

Wpłaty  na operację suni:

/07.02.2017/

Dusia-Duszka - 30zł 0heart.gif
elficzkowa - 30zł 0heart.gif
siostra elficzkowej - 50zł 0heart.gif
Bogusik - 50zł 0heart.gif
Ewa R. - 40zł 0heart.gif
Agnieszka P. z FB - 27zł 0heart.gif
Ela M. - 100zł 0heart.gif

/08.02.2017/
Nesiowata - 20zł
0heart.gif
Joanna Maria K. - 30zł 0heart.gif
Dulska - 100zł 0heart.gif

/09.02.2017/
elficzkowa i siostra - 50zł 0heart.gif
Marta S. 30 zł 0heart.gif
Wiesław R - 100zł 0heart.gif


RAZEM: 657zł 0heart.gif0heart.gif0heart.gif0heart.gif

Operacja Mikusi - 350zł (paragon na str.21)307
 SALDO (zebranych pieniędzy na operację) 657-350= +307zł

Sterylizację (200zł) opłaciła gmina, JUHU! :)
Operacja miała wynieść 400zł, ale Pani Wetka nam dała rabat, JUHU!

0heart.gif0heart.gif0heart.gifRazem na koncie psiaków  75,30 + 307 = 382,30zł 0heart.gif0heart.gif0heart.gif
 

Z racji, że sunia została na DT na stałe trzeba było rozdzielić pieniążki
Shoto
podjęła decyzję, by rozdzielić te pieniążki na 3 równe części:

Po 127, 43zł poszło na konto Tinki i Liki (shoto wyśle bezpośrednio do Murki, bo tak wygodniej), więc na konto Murki ląduje
254,86
Tinka i Lika dwie dzikie przyrodnie siostrzyczki, które po paru latach mieszkania na ulicy trafiły dzięki Dogomaniakom do Murki:

Na konto Murki dotarło 255zł :)

Pozostałe 127,43zł zostaje dla Mikusi - by wesprzeć Rodziców shoto. Sunia i tak miała u nich być jeszcze na DT do końca rekonwalescencji (przez 2,5msca), więc te pieniążki będą przeznaczone na weta i jedzonko do końca rekonwalescencji.
 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jestem pierwsza...sunie cudne, bardzo adopcyjne. Co robimy?? szukamy na cito miejsca w hoteliku? modlimy się i błagamy o DT?

Shoto- JESTEŚ CUDOWNĄ OSOBĄ i naprawde trzeba to napisać! W świecie w którym ludzie mają wszystko gdzieś nie wahałaś sie przyjść z ratunkiem dla tych maleńkich. Cud że przeżyły ostatnie mrozy....i że spotkały Ciebie.

Jestem w pogotowiu pomocowym- niestety do siebie nie zabiore, ale pomogę jak będzie trzeba, przede wszystkim czarnulke trzeba migiem z kojca wyciągnąć!

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyś(ka) napisał:

Myślę, że trzeba je awaryjnie umieścić w hoteliku. I szukać intensywnie DT. Nie mamy deklaracji, ale nie widze innej opcji.

Czekanie na DT teraz może trwać wieki, a my nie mamy po prostu czasu.

Tylko do którego hoteliku? trzeba by jeszcze transport załatwić....

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Gabi79 napisał:

Kurcze, może Kasia by przyjęła sunię na miejsce Lenki, ale to strasznie daleko

daleko, no i Lenka dopiero 22 idzie a i tak nie ma 100% pewności że (tfu, tfu) nie wróci:(

Kasia ma chyba teraz psiaków ciut ponad stan....bo Nutka przyjechała...ale...możę by się zgodziła?? Przecież to malizny są...

A mamusia ze szczylkami tez musi być bezpieczna! rozumiem, że maluszki zostają, prawda? Ale dla niej mamy 2 tygodnie....

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, kiyoshi napisał:

daleko, no i Lenka dopiero 22 idzie a i tak nie ma 100% pewności że (tfu, tfu) nie wróci:(

Kasia ma chyba teraz psiaków ciut ponad stan....bo Nutka przyjechała...ale...możę by się zgodziła?? Przecież to malizny są...

A mamusia ze szczylkami tez musi być bezpieczna! rozumiem, że maluszki zostają, prawda? Ale dla niej mamy 2 tygodnie....

 

Wszyscy zapsieni na maksa, Kasia, Aneta, mnie Misio.

Chyba maluszki też trzeba zabrać, dopiero co się urodziły.

Link to comment
Share on other sites

Suni w opinii shoto były domowe... mają ślady po obróżkach, a i nie śmierdzą.
Czekoladka ma lokum na 2tyg., podobno szczeniaki mocno broni,nie da do siebie podejść. Ale jest bardzo kochana -w  czasie drogi bardzo się pryzmilała do shoto.

Czarna strasznie rozpacza w kojcu, wygląda na mocno zdezorientowaną. Jak shoto jechała z suniami i czekoladowa rodziła na jej rękach, to Czarna od razu opiekowała się małymi, jakby to były jej. Na pewno czarną trzeba już-teraz gdzieś zabrać, bo w kojcu rozdziera się jej serce.

Nie mamy deklaracji, ale sunia niewielka, totalna pchełka, a i to tylko awaryjnie, może potem uda nam się znaleźć DS.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, kiyoshi napisał:

daleko, no i Lenka dopiero 22 idzie a i tak nie ma 100% pewności że (tfu, tfu) nie wróci:(

Kasia ma chyba teraz psiaków ciut ponad stan....bo Nutka przyjechała...ale...możę by się zgodziła?? Przecież to malizny są...

A mamusia ze szczylkami tez musi być bezpieczna! rozumiem, że maluszki zostają, prawda? Ale dla niej mamy 2 tygodnie....

 

Zostają i nawet niech nikomu nie przyjdzie do głowy tłumaczyć mi i przekonywać do eutanazji tych maluszków. A jeśli się komuś nie podoba że nie uspię istoty która urodziła mi się na kolanach to proponuję tym osobom poddać eutanazji swoje zwierzęta dzieci albo najbliższych.  One zasługują na życie nie po to ja je ratuje żeby je usmiercać, nie mnie decydować ja im życia nie dałam i nie odbiorę. 

  • Upvote 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Anula napisał:

O rany,ale tragedia..Może Hotelik u szafirki? Sama nie wiem.Może TZ szafirki by mógł pojechać?

A ile tych szczeniaczków jest? Może pozostawić jednego a resztę uśpić.Sama nie wiem,czy to jest humanitarne,czy nie.

do Szafirki sam transport pochłonie fortune niestety:( to dokładnie drugi koniec Polski? do Kasi jest bliżej....ale....kto poprosi o miejsce? bo ja już się boje:(

Tyś a Ty jesteś teraz u siebie czy we Wrocku?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, a inny pomysł- czy to miejsce gdzie jest teraz czekoladka nie mogłoby bardzo awaryjnie przyjąć tej czarnulki?

KUPIMY KARME! Nic ta osoba nie będzie musiała wydawać! w ciągu tygodnia max dwóch załatwimy miejsce i transport.

Skoro one są tak mocno ze sobą zżyte to może dałoby sie sprawić, żeby znów były razem? Błagam!!

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, shoto napisał:

Zostają i nawet niech nikomu nie przyjdzie do głowy tłumaczyć mi i przekonywać do eutanazji tych maluszków. A jeśli się komuś nie podoba że nie uspię istoty która urodziła mi się na kolanach to proponuję tym osobom poddać eutanazji swoje zwierzęta dzieci albo najbliższych.  One zasługują na życie nie po to ja je ratuje żeby je usmiercać, nie mnie decydować ja im życia nie dałam i nie odbiorę. 

Ostre słowa ..:/

odechciewa się pomagać

Potrzebujących psiaków jest mnóstwo, także tych starych chorych kalekich.

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, shoto napisał:

Zostają i nawet niech nikomu nie przyjdzie do głowy tłumaczyć mi i przekonywać do eutanazji tych maluszków. A jeśli się komuś nie podoba że nie uspię istoty która urodziła mi się na kolanach to proponuję tym osobom poddać eutanazji swoje zwierzęta dzieci albo najbliższych.  One zasługują na życie nie po to ja je ratuje żeby je usmiercać, nie mnie decydować ja im życia nie dałam i nie odbiorę. 

shoto nie denerwuj się proszę.

Ja zrozumiałam pytanie kiyoshi w innym kontekście.

Wcale Ci się nie dziwię, że jesteś przeciwna eutanazji.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, kiyoshi napisał:

Dziewczyny, a inny pomysł- czy to miejsce gdzie jest teraz czekoladka nie mogłoby bardzo awaryjnie przyjąć tej czarnulki?

KUPIMY KARME! Nic ta osoba nie będzie musiała wydawać! w ciągu tygodnia max dwóch załatwimy miejsce i transport.

Skoro one są tak mocno ze sobą zżyte to może dałoby sie sprawić, żeby znów były razem? Błagam!!

Patrząc na zdjęcie to jest faktycznie awaryjne miejsce, jakaś kotłownia.

Izunia pomysł bardzo dobry, tylko czy wykonalny?

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Onaa napisał:

Ostre słowa ..:/

odechciewa się pomagać

Potrzebujących psiaków jest mnóstwo, także tych starych chorych kalekich.

 

Masz rację, ale z drugiej strony nie dziwię się shoto,

O szczeniaki zawsze jest multum telefonów, bo są słodkie i śliczne,

Niestety wiele z nich po jakimś czasie ląduje w schroniskach.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Gabi79 napisał:

Patrząc na zdjęcie to jest faktycznie awaryjne miejsce, jakaś kotłownia.

Izunia pomysł bardzo dobry, tylko czy wykonalny?

Niestety nie da się tak zrobić. Ale to jest kotłownia w domu tam są 4 psy i sunia tam jest żeby inne psy nie zagryzły małych 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Gabi79 napisał:

shoto nie denerwuj się proszę.

Ja zrozumiałam pytanie kiyoshi w innym kontekście.

Wcale Ci się nie dziwię, że jesteś przeciwna eutanazji.

 

pewnie, że w innym....mam takie same zdanie jak shoto...

chciałam tylko delikatnie wybadać sytuacje...

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Gabi79 napisał:

Masz rację, ale z drugiej strony nie dziwię się shoto,

O szczeniaki zawsze jest multum telefonów, bo są słodkie i śliczne,

Niestety wiele z nich po jakimś czasie ląduje w schroniskach.

Ja wszystko rozumiem i zasadność eutanazji może ktoś widzi i ma ale nie ja i słowa będą ostre bo ja im Bogiem nie będę nie mi decydować. Tak miało być i dajmy im szansę 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...