Jump to content
Dogomania

Roczny pies sika w domu


megara0

Recommended Posts

Hej,

Mój ponad roczny pies cały czas sika w domu. Problem występuje w momencie jak zostaje na dłużej sama w domu. Wytrzymuje maksymalnie 6 godzin. Jest po sterylizacji i wyniki badan moczu i usg są ok. Możliwe, że jest mimo to coś nie tak ze zdrowiem? W ogole nie pokazuje, że chce jej się siku, nie sygnalizuje tego. Cały czas na spacerach dostaje nagrode jak sie załatwi i to nic nie pomaga. Macie może jakieś pomysły co się dzieje?

Link to comment
Share on other sites

Powodów może być bardzo wiele, skonsultuj z innym wetem - nie wszystko wyjdzie w zwykłym badaniu moczu i na usg, może być bakteryjne zakażenie dróg moczowych, albo skutek sterylki, albo jeszcze kilka innych bardziej wrednych schorzeń,.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli sika gdy zostaje sama, to nie ma komu sygnalizować potrzeby wyjścia. Skontroluj, czy nie za dużo pije, czy nie sika bezwiednie - przez sen, czy nie zostawia plam z moczu na posłaniu; jeśli nie,  spróbuj wychodzić z nią o określonych porach, z przerwą coraz dłuższą niż 6 godzin - nie czekając na sygnał, że chce sikać.

Nie napisałaś jaka to sunia - psy małych ras krócej wytrzymują bez oddawania moczu i nawet rocznym wpadki się zdarzają. No i nie napisałaś, w jaki sposób uczyłaś.

Link to comment
Share on other sites

Cocer Spaniel. Ona nigdy nie sygnalizuje, że chce wyjść. W nocy bardzo rzadko ale też zdarza jej zrobić siku. Ma swoje miejsce gdzie miała wylozone gazety do sikania jak była szczeniakiem i robi siku zawsze tam. Więc nie ma mowy o bezwiednym sikaniu. 

Pracujer po 8 godzin, więc nie mialam opcji wychodzić z nią co 2 godziny jak była mała. Ale jak tylko byłam w domu starałam się wychodzić po kazdej zabawie jedzeniu i spaniu. Zawsze dostalawa nagrody jak cos zrobiła na dworze.

Do tej pory dostaje nagrody i za kazdym razem na spacerze sika. Pije raczej normalnie. Wychodze teraz w dni wolne co 6 godzin. Kiedyś chciałam ją przetrzymać, zobaczyć ile wytrzyma to wytrzymała 7 godzin, ale nie wolała że chce wyjść, tylko poszła zrobić siku na swoje miejsce. 

Uprzedzajac twoje pytanie. To miejsce gdzie sika, za każdym razem mocno szoruje, psikam różnymi specyfikami i tak tam sika :/.

 

Link to comment
Share on other sites

No to prawdopodobnie suka po 6-7 godzinach czuje silne parcie na pęcherz i tyle. A od szczeniaka nauczyła się, że rozwiązaniem jest sikanie w określonym miejscu. Jeśli pracujesz po 8 godzin, to wraz z dojazdem i powrotem robi się 9-10 godzin, tak? Jedyne, co mogę zasugerować, to dwugodzinny intensywny spacer przed pracą, aby zmęczona odsypiała Twoją nieobecność lub znalezienie kogoś, kto jeden raz wyprowadzi zwierzątko podczas Twojej nieobecności. Ewentualnie dodatkowo - jeśli żywiona jest suchą karmą, po której pies z konieczności pije więcej - przejście na jedzenie naturalne, czyli niewielki posiłek rano, podstawowy wieczorem.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...