Jump to content
Dogomania

Behawiorystyka - gdzie?


Metallowa

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Miałam wątpliwą przyjemność współpracy z paniusiami po behawiorystyce w Lublinie. Generalnie możesz sobie sama wydrukować nawet jakiś gówniany dyplom, a bardziej od certyfikatów liczy się doświadczenie, zaś studia są tylko dodatkiem. Behawiorysta to nie lekarz czy prawnik, że musi mieć studia do wykonywania zawodu

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, Dobrien :). anorektyczna.nerka - też racja, ale wiesz, jedno z drugim może iść w parze, czyli doświadczenie poparte wiedzą, no i jakimś certyfikatem. Czy nie posiadając absolutnie żadnego papierka mogę nazywać się behawiorystką? Jak w Polsce regulowany jest ten zawód?

Link to comment
Share on other sites

ej no, można przecież dostać na druku MEN certyfikat psiego behawiorysty czy tam szkoleniowca:P

Metallowa, prawda jest taka, ze takich behawiorystów-teoretyków to jest cała masa. i jak czasem ja, "niebehawiorystka" i "nieszkoleniowiec", posłucham jakie rady i metody szkolenia polecają niektórzy to aż się za głowę łapię. jak dla mnie to najpierw praca z własnym psem, wychowanie go, wyszkolenie na tip top, jeżdżenie na seminaria z mądrymi ludźmi, spotkania z polecanymi szkoleniowcami (i tu uczysz się jakimi metodami pracują z psem), dużo czytania i oglądania. potem pomoc znajomym psom (w sensie psom znajomych i rodziny) i jeśli sobie ze wszystkim radzisz to możesz myśleć o jakimś kursie, który da Ci "papierek" do powieszenia na ścianie;)

na SGGW są kierunki związane typowo z psami, bo na tym w Lublinie to widzę, że i psy i rybki...

 

Link to comment
Share on other sites

..a druki MEN może uzyskać w drodze kupna każda legalnie założona szkółka. Czyli mogę sobie otworzyć szkółkę pt Kosmiczne Centrum Behawiorystów i Szkoleniowców, ogłosić nabór, przeprowadzić szkolenie zaoczne  - wyślę jakieś nawet sensowne artykuły o tym gdzie pies ma głowę, a gdzie ogon, przeprowadzę zaoczny egzamin i jak ktoś prawidłowo umiejscowi ogon i głowę - otrzyma certyfikat, oczywiście po dokonaniu przedtem wpłaty pięciu tysięcy złotych na konto Kosmicznego Centrum.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ja rozważam behawiorystykę jako studia podyplomowe ale w połączeniu z samokształceniem się w tej dziedzinie nie tylko w obrębie studiów, co by nie być tylko behawiorystą 'z nazwy' i 'na papierku', bo tak jak już tu wspomniano - behawiorystyka jest dziedziną w której największe znaczenie ma doświadczenie i praca własna a nie tylko odbębnienie tytułu ;)

Link to comment
Share on other sites

behawiorysta? Po dwutygodniowym kursie?

Ja przed sprowadzeniem mojej suki do Danii poszlam do najblizszego sklepu (blisko mojej wsi) i zakupilam potrzebne rzeczy - na kilka tys. polskich zlotych. Przy okazji sie zgadalo co za pies - wlascicielka sklepu byla dyplomowana behawiorystka.

Dzien po przywiezieniu suki podjechalam do sklepu. Kupic szelki - bez mierzenia sie nie da. Pani mi zapropoponowala ze wypuscimy psy - moja suke i jej dwie na jej podworko i zobaczymy co bedzie. Moja suka po przeszlo trzydziestogodzinnej podrozy z polnocy Anglii na zachod Zelandii, obcy kraj, obcy jezyk (oczywiscie z poczatku mowilam do niej po angielsku) nowy dom, nowy wlasciciel. Ale ja nie jestem ciekawa jak sie psy gryza - za duzo mialam okazji likwidowac tego skutki.

Problem glowny - posesje tej Pani, na ktorej byl sklep otaczal metrowy plot. A za nim ruchliwa droga. Jakby pies uniknal potracenia - za 2-3 godziny obszar calej Zelandii(Sjælland)  bylby obszarem poszukiwan.

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎1‎/‎28‎/‎2017 o 17:58, Sowa napisał:

..a druki MEN może uzyskać w drodze kupna każda legalnie założona szkółka. Czyli mogę sobie otworzyć szkółkę pt Kosmiczne Centrum Behawiorystów i Szkoleniowców, ogłosić nabór, przeprowadzić szkolenie zaoczne  - wyślę jakieś nawet sensowne artykuły o tym gdzie pies ma głowę, a gdzie ogon, przeprowadzę zaoczny egzamin i jak ktoś prawidłowo umiejscowi ogon i głowę - otrzyma certyfikat, oczywiście po dokonaniu przedtem wpłaty pięciu tysięcy złotych na konto Kosmicznego Centrum.

Otóz  to.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...