Jump to content
Dogomania

Miała być NITKA a jest NUTKA. I zamieszkała w Częstochowie. Trzymajcie kciuki za aklimatyzację.


Recommended Posts

1 minutę temu, elficzkowa napisał:

Chyba się pogubiłam ... Czy to Nutka została adoptowana 16 grudnia czy Nitka ?

Niteczka, która miała przyjechać do Kasi, a jednak przyjechała na jej miejsce Nutka :)

Tylko kiyoshi z emocji pewnie się pomyliła :)

Ciesze się, że sunia ma dom. Oby był dobry!

Link to comment
Share on other sites

Kasiu, napisz co tam u Nutki.

Poradźcie proszę czy sterylkę to już teraz robić czy jeszcze się wstrzymać? I trzeba by sprawdzić czy ona nie jest zaciążona, bo jesli tak to na gwałt trzeba tę sterylkę robić.

Kasiu, da radę podjechać do weta i to sprawdzić? No chyba że uważacie żeby juz umawiać na sterylkę, nie ważne czy jest w ciąży czy nie. Proszę o radę.

Link to comment
Share on other sites

Też mi się wydaje, że wet będzie wiedział najlepiej. Jeśli jednak nie jest zaciążona, to może warto najpierw sunię odrobaczyć i zaszczepić. Moja wetka jest przeciwna sterylizacji, jeśli pies nie jest odrobaczony. I oczywiście, jeśli nie ma innych wskazań do natychmiastowej sterylizacji (jak ciąża).

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Sara2011 napisał:

Kasiu, napisz co tam u Nutki.

Poradźcie proszę czy sterylkę to już teraz robić czy jeszcze się wstrzymać? I trzeba by sprawdzić czy ona nie jest zaciążona, bo jesli tak to na gwałt trzeba tę sterylkę robić.

Kasiu, da radę podjechać do weta i to sprawdzić? No chyba że uważacie żeby juz umawiać na sterylkę, nie ważne czy jest w ciąży czy nie. Proszę o radę.

U Nutki wszystko ok. Sunia jest bardzo grzeczna, utrzymuje czystość w domu, pięknie chodzi na smyczy.Apetyt jej dopisuje.

Z psami relacje ma poprawne, nie wchodzi w jakieś bliższe relacje ze stadem ale też nie stroni od psiaków. Jak któryś jest bardziej natarczywy to go zburczy i postraszy zębami.

Większość czasu leży sobie w legowisku ale jak tylko siądziemy na kanapie albo goście się rozsiądą to Nutka wskakuje do nas, wdzięczy się i rozdaje buziaki :-)

Jutro jak będę odbierać Inkę z lecznicy to zabiorę ze sobą Nutkę - zobaczymy co doradzi wetka w sprawie sterylki.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, kasiainat napisał:

U Nutki wszystko ok. Sunia jest bardzo grzeczna, utrzymuje czystość w domu, pięknie chodzi na smyczy.Apetyt jej dopisuje.

Z psami relacje ma poprawne, nie wchodzi w jakieś bliższe relacje ze stadem ale też nie stroni od psiaków. Jak któryś jest bardziej natarczywy to go zburczy i postraszy zębami.

Większość czasu leży sobie w legowisku ale jak tylko siądziemy na kanapie albo goście się rozsiądą to Nutka wskakuje do nas, wdzięczy się i rozdaje buziaki :-)

Jutro jak będę odbierać Inkę z lecznicy to zabiorę ze sobą Nutkę - zobaczymy co doradzi wetka w sprawie sterylki.

Dziękuję Kasiu za wiadomości. Dobrze że są to takie pozytywne wiadomości. Niech wetka sprawdzi czy sunia jest tylko "przypasiona" czy może jednak szczenna. Sterylkę i tak i tak trzeba zrobić, wydaje mi się że im szybciej to będziemy mieć za sobą tym lepiej i będzie można szybciej zacząć ogłaszać sunię.

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, bakusiowa napisał:

Czy na miejsce Emi jest sunia ze zdjęć? Czy już jest w hoteliku. Jakoś nie moge zrozumieć co zaistniało na wątku.

Bakusiowa, więc było to tak:

Miała przyjechać sunia z poniższego zdjęcia (Nitka), tę zarezerwowałam w Radysach:

iwuouv.jpg

A przyjechała do hoteliku u Kasi ta sunia (nazwana przez nas Nutką):

10hujwx.jpg

Sunia ta miała całkiem inny nr ewidencyjny, ma tez krótki ogonek w przeciwieńswie do Nitki.

Tamta sunia (Nitka) opuściła schron w grudniu ale nie było to odnotowane. Kiedy zadzwoniłam do schronu to wpierano mi, że ta sunia którą mi wydano to jest Nitka, czyli ta którą chciałam.

Generalnie ta sunia (nazwana Nutką) wygrała los na loterii bo jej przecież nie odeślę do Radys. A w galerii psów z radys w ogóle jej nie było, także nikt nie wiedział, że takowa sunia w ogóle tam jest i nikt by jej nie adoptował (chyba że ktos z Radys lub okolic, kto osobiście by się  wybrał do schronu  i wypatrzył sunię w boksie)

 

Sunie są dosyć podobne ale na 100% nie są to te same sunie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, Gusiaczek napisał:

Witamy Nutkę na pokładzie "Wolność" z nadzieją, że Niteczka się grzeje w dobrym domku :)

Prawdziwa Niteczka na pewno ma się dobrze:)

18 godzin temu, Sara2011 napisał:

Kasiu, napisz co tam u Nutki.

Poradźcie proszę czy sterylkę to już teraz robić czy jeszcze się wstrzymać? I trzeba by sprawdzić czy ona nie jest zaciążona, bo jesli tak to na gwałt trzeba tę sterylkę robić.

Kasiu, da radę podjechać do weta i to sprawdzić? No chyba że uważacie żeby juz umawiać na sterylkę, nie ważne czy jest w ciąży czy nie. Proszę o radę.

Mariolu, jeśli sunia nie jest szczenna,a jej spory brzuszek to kwestia nadwagi to jednak poczekałabym ze sterylizacją ze 2 tygodnie. Tzn. weterynarz powinien to ocenić, ale wiem, że psy z nadwagą lepiej chociaż kilogram odchudzić. Szafirka tak Karolcie odchudzała przed sterylką;)

Najważniejsze żeby nie była szczenna- dzisiaj wszystkiego się dowiemy:)

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, AniaB napisał:

Ja jeszcze miałam pytac o nia Pania Wiolette z Fundacji Człowiek dla Zwierzat, bo ona tez czesto brała suczki spoza zdjec, ale skoro Nitka sie odnalazła to cudnie!:)

Cudnie, że Nitka się odnalazła. Widać, że ma finansowe kłopoty:( szkoda, że nie ma wątku na dogomanii, ale pospraszamy tam ludzi i możę pomożęmy chociaż troszkę...

Najgorsze jednak w tym wszystkim, że i tak pozostaje zaginiona sunia, o losie której nikt nic nie wie--- tą sunią jest TĘCZA:(

Tęcza, którą nawet myślałam też by zabrać z Radys, ale ktoś mnie wyprzedził....niby została adoptowana 11 grudnia, jest tylko taka informacja, żadnych zdjęć, nikt nie zna tego 'domu'...

Gdzie jest biedna, maciupeńka Tecza:( ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...