Jump to content
Dogomania

Flipper-foksterierek z jednego ze Schronisk na wschodzie Polski już w Hoteliku u szafirki.Już nie w Hoteliku tylko w DS w Łodzi.


Anula

Recommended Posts

2 godziny temu, szafirka napisał:

Flipek ma wpisane w książeczkę 2 lata. Po ząbkach, oczkach, ogólnym wyglądzie i zachowaniu można stwierdzić, że tyle ma. Ogólnie pieski go nie interesują, ale chwilami ma zrywy takie szczenięce i zachęca do zabawy. Na smyczy idzie grzecznie, ale jak zobaczy naszego kota, to od razu startuje, ale do zabawy. Waży 9,8 kg. Jest pięknym psiakiem - w zeszłym roku mieliśmy Pankracego, w tym mamy Pankropeczkowego :)

Fajne wiadomości o Flipku :) Już chyba nie czuje się taki zagubiony jak na początku i dobrze się aklimatyzuje w hoteliku.Waży nie całe 10kg ale nie widać na zdjęciach jakiegoś wychudzenia,chyba że się mylę ? Maluch z niego bo przecież koty czasami ważą 7kg

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Bogusik napisał:

Fajne wiadomości o Flipku :) Już chyba nie czuje się taki zagubiony jak na początku i dobrze się aklimatyzuje w hoteliku.Waży nie całe 10kg ale nie widać na zdjęciach jakiegoś wychudzenia,chyba że się mylę ? Maluch z niego bo przecież koty czasami ważą 7kg

Przypuszczałam,że będą fajne wiadomości o Flipperku bo to są bardzo fajne psiaki.Jedynie co to za kociakami nie przepadają,potrafią intensywnie gonić.

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście nie jest jakiś wychudzony. Uczymy Flippera czystości w domu, bo nie bardzo rozumie o co chodzi. Wczoraj zaatakował naszego kota rzucając się z zębami od razu do karku. Na dworze nie reaguje na zawołanie, dopóki się nie wybiega. Oprócz tego jest radosny, lubi zabawki.

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, szafirka napisał:

Rzeczywiście nie jest jakiś wychudzony. Uczymy Flippera czystości w domu, bo nie bardzo rozumie o co chodzi. Wczoraj zaatakował naszego kota rzucając się z zębami od razu do karku. Na dworze nie reaguje na zawołanie, dopóki się nie wybiega. Oprócz tego jest radosny, lubi zabawki.

Tak jak wcześniej pisałam foksteriery nie tolerują kotków zazwyczaj.To jest pies myśliwski głównie szkolony na lisy.Być może Flipper już chapnął  trochę szkolenia i stąd taka reakcja jego.Myśliwi właśnie swoje psy trenują na kotach.Haniu pilnuj kici bo nie ma żartów a Flippera goń.Jeżeli chodzi o czystość to powinien pojąć gdzie ma się załatwiać,to są mądre psy,pojętne.Może wychodzić z nim na godzinę i zakoduje sobie.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Gusiaczek napisał:

Przede wszystkim na dziki. To bardzo mocna charakterem rasa - wymaga dobrej ręki i mądrego prowadzenia

To zależy jak był od małego wychowywany.Nasi sąsiedzi kiedyś mieli foksia od szczeniaka.Był to fantastyczny bardzo przyjazny psiak.Kochał wszystko i wszystkich.Raczej tam go nikt nie prowadził fachowo,po prostu sobie żył z czteroosobową rodziną w bloku.

Link to comment
Share on other sites

Nadeszły deklaracje jednorazowe dla Flipperka od Besia11 i szarotka.Ślicznie dziękujemy za pomoc.

Jutro nasz maluch będzie miał zabieg kastracji.Oby przebiegł pomyślnie.Trzymajmy kciuki za maluszka.

Trzeba będzie pomalutku przymierzyć się do ogłaszania naszego ślicznoty.Dobrze by było aby już zachowywał czystość w domu.No i koniecznie domek bez kotków.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.01.2017 o 19:33, Anula napisał:

Tak jak wcześniej pisałam foksteriery nie tolerują kotków zazwyczaj.

Przypomniała mi się historia sprzed wielu, wielu lat. Moja babcia miała 2 foksteriery. Psa i sunię. Psiak nie cierpiał kotów, kiedyś wyskoczył z okna za kotem (nikt się nie spodziewał takiej reakcji, psiak młody i nigdy wcześniej z kotami raczej się nie spotkał). Na szczęście skończyło się tylko na złamanej łapince, a skok był z pierwszego piętra.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Radek napisał:

Przypomniała mi się historia sprzed wielu, wielu lat. Moja babcia miała 2 foksteriery. Psa i sunię. Psiak nie cierpiał kotów, kiedyś wyskoczył z okna za kotem (nikt się nie spodziewał takiej reakcji, psiak młody i nigdy wcześniej z kotami raczej się nie spotkał). Na szczęście skończyło się tylko na złamanej łapince, a skok był z pierwszego piętra.

O matko :( nigdy nie slyszalam o psie skaczacym z okna:(

To musiala byc nienawisc w najczystrzej formie!

Link to comment
Share on other sites

Flipek ma się bardzo dobrze, tak jakby w ogóle nic się nie wydarzyło. Przy okazji wet wyczyścił Flipperowi ząbki. Zmierzyłam go w kłębie - ma 40 cm. Nasz wet ma zdolności chirurgiczne - wszystkie psiaki zawsze dobrze się czują po zabiegach, oby tak dalej. Na dniach (jutro albo w niedzielę) zrobimy sesyjkę rasowcowi i sio z hotelu.

 

20170126_115228_800x480.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...