Jump to content
Dogomania

Alergia m.in. na kurczaka, jagnięcinę, wołowinę, ryż, groch


adverka

Recommended Posts

Witam,

Jestem po testach alergicznych dla mojego schroniskowca. Wyszło, że jest uczulony na:
kurczaka, indyka, wołowinę, jagnięcinę, jeleninę, soję, kukurydzę, ryż, pszenicę, groch.
Pozostały nam do jedzenia:
wieprzowina, ryby chude, tłuste, jajko, ziemniaki, burak, marchew, owies.
W testach nie były ujęte: kaczka, królik, dzik, więc nie wiem, czy jest na to uczulony (będę chciała zrobić jeszcze dodatkowe testy na te składniki pokarmowe).

Przejrzałam wątek oraz oferty karm na rynku i mam kilka na oku (głownie karmy rybne - lista poniżej). O ile udaje się znaleźć karmę bez zbóż i kurczaka, to znalezienie karmy bez grochu jest bardzo trudne.

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki, może jest karma warta uwagi, o której nie słyszałam.

 

Lista karm, które wytypowałam:
- WhiteWolf Nord Salmon Gold Edition (worki tylko 12kg, co jest ryzykowne jak na pierwszy zakup :( )
- VET LIFE HIPOALLERGENIC FISH & POTATO DOG (wydaje się wg składu mała zawartość mięsa)
- HEALTHY DOGGIE Pork&Potatoes SENSITIVE (tłuszcz drobiowy - podobno nie uczula, ale wolałabym unikać)
- EALTHY DOGGIE Salmon&Potatoes (tłuszcz drobiowy - podobno nie uczula, ale wolałabym unikać)
- WOLFSBLUT Wild Pacific
- Exclusion, ryba z ziemniakami (wydaje się wg składu mała zawartość mięsa)

 

Link to comment
Share on other sites

Vet Life jest też UltraHypo z hydrolizatem ryby dla mega uczuleniowców. Z tych z listy polecam Wolfsblut'a. A najlepiej dla pełnej wiarygodności zrób jeszcze dietę eliminacyjną na tych dozwolonych składnikach w postaci naturalnej, a nie suchej karmy. Mam jeszcze większego alergika, więc trzymam za Was kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, Delph napisał:

Vet Life jest też UltraHypo z hydrolizatem ryby dla mega uczuleniowców. Z tych z listy polecam Wolfsblut'a. A najlepiej dla pełnej wiarygodności zrób jeszcze dietę eliminacyjną na tych dozwolonych składnikach w postaci naturalnej, a nie suchej karmy. Mam jeszcze większego alergika, więc trzymam za Was kciuki :)

Dziękuję, obserwuję Twój wątek i właśnie zastanawiam się nad zakupem Wolfsblut'a :)

Vet Life UltraHypo odpada, bo ma skrobię ryżową (o ile to pochodna ryżu :o)

Co do diety z naturalnymi składnikami - co stosować jako wypełniacz? Ziemniaki? Czy kasza też wchodzi w grę? Ryż niestety odpada.

Link to comment
Share on other sites

Zacznij od samego jednego mięsa (np. wieprzowiny) i po kilku tygodniach jak będzie dobrze dodaj wypełniacz. Ja dawałam ziemniaki gotowane i rozgniecione, jeszcze ciepłe, razem z gotowaną rybą. Kasza zależy z jakiego zboża, ale pewnie uczuli, musiałabyś spróbować. Możesz spróbować komosę, amarantus (ta pierwsza szczególnie fajna jest i szybko się robi). Jeżeli żaden wypełniacz nie przejdzie to nie szkodzi, jest najmniej wartościowy. Wtedy wystarczą warzywa (te nie uczulające oczywiście), np. marchew.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O rany, to nieprawdopodobne, żeby pies był uczulony na wszystko, chyba ktoś chce reklamować niechodliwe karmy. Wieprzowina akurat jest najmniej wskazana dla psa. Rozumiem uczulenie na kurczaka ale jagnięcina, ryż, wołowina? Paranoja. Jak to uczulenie się objawia. W dodatku pies schroniskowy był karmiony czym się dało i jakoś tam żył?

Poza tym to są efekty karmienia psów od urodzenia do śmierci suchyni karmami. Ja mam psy kilkadziesiąt lat, całe życie karmię je naturalnie, przede wszystkim mięsem wołowym ale i drobiem i rybami, oczywiście z dodatkiem warzyw, ryżu, makaronu i nie wiem co to uczulenie. A teraz co drugi pies ma alergię na normalne jedzenie tylko jakoś na specjalistyczne bardzo drogie karmy nie. Ludzie dali się zwariować bo to wygodne - sypnąć kubek bobków jak kurze ziarno i z głowy. Nie trzeba się wysilać i szykować psu jedzenia.

Zawsze z mężem pracowaliśmy i jakoś mieliśmy czas żeby karmić psy naturalnie a zawsze były co najmniej dwa i to duże.

Link to comment
Share on other sites

@Dwbem - wszystkie moje 6 poprzednich psiaków jadło gotowane, jadło suche i tez nie wiedziałam, co to życie alergika. Trafiały sie nam pozbawione alergii psy. Tym razem nie mamy zwierzaka od szczeniaka, nie mamy wiec wpływu na jego rozwój w młodości i dostarczenie mu tego, co najlepsze. Nie jadł "suchej karmy od szczeniaka". Błąkał sie po ulicach, jadł ze śmietników aby przetrwać - tam nie znajdziesz żywności dobrej dla psa, a raczej pełna przypraw, soli itp. co wpływa na jego organizm i niszczy układ pokarmowy.

Nie ma uczulenia na "normalne jedzenie" jak piszesz, a na konkretne składniki pokarmowe. Obojętnie, czy bedzie to jadł gotowane czy suche, to i tak go uczuli. Mam uznać uczulenie na jagnięcinę czy ryż bzdurą i mu podawać pozwalając na to, aby cierpiał?  Alergii sobie nie wymyśliłam, wręcz przeciwnie, wolałabym ten problem mieć z głowy i aby jemu było lżej. Nie potrafiłabym "olać" problemu psa, tylko dlatego, ze uznaje to za spisek firm produkujących karmy. Jak przetrwał wczesniej? Mozna sobie tylko wyobrażać jak sie męczył, nikt mu po prostu wczesniej nie pomógł. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Wracam z tematem po przetestowaniu kilku karm. Zaczęliśmy z Wolfsblut - skład super, ale wielkość chrupka za duża na 11kg psa, spowodował wymioty (moze za "ciężki" skład).

Kolejna karma - Platinum iberico, było ok, pózniej tez wymioty. To samo z Healthy Doggie - zaczynam podejrzewać, ze ziemniaki mu nie sluza.

Bylo ok na Exclusion ryba z ziemniakami ale po tyg nie chciał jej jeśc.

Nastepnie gotowana wieprzowina z marchwią - było ok.

Spróbowałam z Happy Dog Karibik i niestety tak go uczulila, ze zaczynamy "od nowa" :( Chyba zawiniła ta wątroba niewiadomego pochodzenia.

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, adverka napisał:

Bylo ok na Exclusion ryba z ziemniakami ale po tyg nie chciał jej jeśc.

Nastepnie gotowana wieprzowina z marchwią - było ok.

Zostań na tym, przy czym było ok i nie kombinuj. Przy tak alergicznym psie nie ma znaczenia, że nie chce jeść. Przegłodzić, nawet 2-3 dni - jak nie chce niech nie je. Nic mu się nie stanie, nawet wyjdzie na zdrowie. Najważniejsze, żeby karma nie uczulała, bo wtedy pies cierpi. Ja na Twoim miejscu w takich sytuacjach się nie przejmuję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...