Jump to content
Dogomania

Malinka juz jest po operacji, została adoptowana.


doris66

Recommended Posts

22 godziny temu, Poker napisał:

Taki kolor wody może być również od pchlich odchodów. Tak czy siak, imię trafione chociaż bardzie mi pasuje do niej Neska.

Raczej to nie odchody i nie miała az takich pcheł. Paluszki u  jedej łapki ma białe a włąściwie to różowe. One się nawet nie bardzo odmyły, wyraźnie został różowy nalot od spodu łapki . To znaczyłoby, ze chodziła bo czyms różowym, leżała na tym i dlatego miała ten różowy nalot na sierści ,  a ze jest czarna to nie było tego widac. Na zdjęciu jak stoi pod brama widac, ze paluszki są rózowe.

Link to comment
Share on other sites

Malinka boi sie błysku w aparacie, a ja niestety tylko tak mogąłm zrobic zdjęcia. Więc widac, ze jest przestraszona, chowa sie pod nogi, ma zbyt czujne i bystre oczeta wtedy. Zresztą czarnym pieskom trudno zrobić dobre zdjęcie, ale i tak widac, ze lśni i błyszczy, o przepięknej obrózce w kolorze soczystej malinki juz nie wspomne.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, WiosnaA napisał:

Od moich Duszkowych Aniołków  dla Malinki-koleżanki  Moriska  na moje konto wpłynęło 50zł.
MikAga i Mikuniu,dziękuję Wam z całego serca!

Doris,podeślij mi konto.

O jejku.......dziękuję pięknie. Bardzo się przydadzą pieniążki bo Malinka w sobotę umówiona jest na operację ( sterylka plus wycięcie guzków  na listwie ) oraz rtg klatki piersiowej w celu sprawdzenia czy płucka są ok,  bo guzki są nowotworowe niestety. Wilczych pazurków nie ruszamy ani też nie ruszamy bioderek. Malinkę to nie boli,  a żyć z wilczymi da radę bez problemu. Przecież cale życie je miała.  Mam płytkę z rtg bioderek ( badanie robiono w Białymstoku )   pokażę ją dla  weta operującego, który również robi operacje ortopedyczne. Będziemy mieli zatem opinie innego lekarza co do stanu bioderek Malinki.

Malinka jutro wieczorem zmienia miejsce pobytu. Tak jak pisałam wcześniej WiosnaA dała jedynie awaryjny domek tymczasowy dla Malinki za co bardzo, bardzo  serdecznie dziękuję, bo gdyby nie ona  Malinka pewnie wylądowałaby w schronisku, jeśli wcześniej nie zamarzłaby. W czasie pobytu Malinki u WiosnyA znalazł się inny dt, w tym samym mieście. To młoda para, która odpowiedziała na apel o pomoc ( apelowała Ana10 ) i ci Państwo zaproponowali dt dla Malinki ( na dłużej )  za zwrot kosztów jedzenia i weta.  Mają swoje dwa pieski, które są ogromnie przyjazne ( wiem bo byłam u nich i poznałam i ludzi i pieski ). Ci Panstwo zgodzili się również opiekować Malinką w czasie rekonwalescencji.

WiosnaA ma ciepłe i dobre serduszko, ale nie jest w stanie opiekować się pięcioma psami, w tym znanym wszystkim,  dzikim Moriskiem. Tak się zresztą umawiałyśmy, że dom u niej jest  domem awaryjnym a ja obiecałam zabrać Malinkę, jak tylko znajdę jej coś na dłużej.  

Aniu droga dziękuję Ci zatem za opiekę nad Malinką , za czas który jej poświęciłaś.   

Link to comment
Share on other sites

Ja bardzo podziwiam WiosnaA za to, że przyjęła Malinkę do siebie. Bardzo martwiłam się, jak Ona może dać radę z tyloma psami. WiosnaA - masz wielkie serce.
Cieszę się, że znalazł się drugi DT. Można by powiedzieć, że Malinka mimo wszystko ma szczęście w nieszczęściu :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Ja bardzo podziwiam WiosnaA za to, że przyjęła Malinkę do siebie. Bardzo martwiłam się, jak Ona może dać radę z tyloma psami. WiosnaA - masz wielkie serce.
Cieszę się, że znalazł się drugi DT. Można by powiedzieć, że Malinka mimo wszystko ma szczęście w nieszczęściu :)

Oby tylko zdrowa była.........

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Poker napisał:

A będą bieżące wiadomości o Malince?

Będą, będą ,  ja cały czas prowadzę przecież wątek i wydarzenie. Z nowym dt utrzymuję kontakt, a nowa opiekunka już jest na wydarzeniu Malinki na fb i czeka na sunieczkę.  

Link to comment
Share on other sites

Malinka już w nowym dt. Zrobiła furore wsród chłopaków, Dragona i Rastiego. Wprost jeden przed drugim zabiegał o względy Malinki.....a ona jak na dame przystało,  a raczej księżniczkę ( bo tak opisuje ją jej nowa opiekunka )  pokazała im ząbki, zameldowała sie na łózku i miała w nosie ich zaloty. Jest jeszcze skołowana , patrzy na drzwi wyjściowe, z pewnością tęskni za WiosnaA,  a za Morisem tez pewnie troche tęskni.   

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Malinka w nowym dt ma się dobrze, jak zwykle jest bardzo grzeczna. Pieknie chodzi po schodach i na smyczy, załatwia swoje potrzeby bez problemu, ma apetyt. Psy ją interesuja niewiele, ona kocha ludzi ponad wszystko , wiec za panią Edytą łazi jak cień i ciągle chce sie tulić. Nie lubi podawania leków do uszu ale tez nie protestuje zdecydowanie, jest tylko zwyczajnie niezadowolona. Zreszta kto by lubił wlewanie płynu do uszka, który w dodatku brzydko pachnie. kciukajcie za nas w sobote rano około ósmej........wiem, wiem, ze jest weekend, ale komu Malinka jest bliska prosze wstać i kciuki zaciskać.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, zachary napisał:

Wstawać nie trzeba, hi,hi...wystarczy na kołderce kciuki zacisnąć, bo dla niektórych to jeszcze wczesna godzina w wolną sobotę....

Fakt, wolne soboty są po to aby odpoczywać i się lenić. Ale ani ja ani wet leniuchami nie jesteśmy wiec uznaliśmy, że im wcześniej tym lepiej. A Ana10 została po prostu "wrobiona"   w nasz plan.......sorry Aniu ze i Ty nie będziesz leniuchowała  w tę sobotę.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, zachary napisał:

Wstawać nie trzeba, hi,hi...wystarczy na kołderce kciuki zacisnąć, bo dla niektórych to jeszcze wczesna godzina w wolną sobotę....

Ja zacisnę kciuki w piątek i sobie zwiążę ,żebym nie musiała w sobotę rano za wcześnie się budzić.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...