Jump to content
Dogomania

Owczarek Niemiecki kontra szceniak Amstafa


teliusz

Recommended Posts

Posiadam 8 letniego owczarka i szczeniaka 8 miesięcznego amstafa.Problem w tym że owczarek od samego początku nie toleruje młodego . Próba dogadania obu psów skończyło się , jak dla mnie , zbyt silną reakcja owczarka -czyli pogryzieniem szczeniaka . Fakt że młody żyje, ale  to  dzięki interwencji mojej , bo owczarek młodego prawie mordował . Amstaf wyszedł z tego starcia  z lekko ugryziona łapą i łopatka ,jednak zdaje się że psy nie powinny bić się aż do ran? Muszę tu dodać ,że owczarek był wychowywany od szczeniaka z innym amstafem , z którym  w pewnym momencie zaczął się gryźć i to do tego stopnia że musiały zostać rozdzielone. Tamten amstaf został przygarnięty, niestety ze zwichnięta psychiką (zabijał inne psy) ,ogólnie jednak był najbardziej potulnym ze znanych mi psów. Koniec końców doszło do starcia między tamtym amstafem , a owczarkiem co skończyło się śmiercią amstafa. Proszę o radę czy ponawiać próby dogadania się moich psów , dodam,że przez płot jakoś im dogadanie w miarę wychodzi..co robić?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wszystko zależy od wychowania ja mam amstafke 4 latka i  owczarka 4 msc szczeniak obie suczki ,amstafka traktuje owczarka jak swoje szczenie krzywdy nie zrobi tylko postraszy,razem z jednej  miski jedzą,spia i bawia sie,amstafka zazdrosna jest o szczeniaka ,ale pozwala mu wlodzic na glowe,

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pies (w tym wypadku Twój owczarek) ma na koncie zabicie drugiego psa to jeżeli chcesz łączyć go w stado (i to dwóch samców) to tylko pod okiem doświadczonego specjalisty. Nie mówię, że się nie da, to musi ocenić na żywo osoba z doświadczeniem w takich przypadkach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...